Info-job

УВАГА! ЗБІЛЬШЕНО РОЗМІРИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ 2024

Жінки в ІТ 2023. Чим вони займаються, скільки заробляють і чи пробили «скляну стелю»?

     Польський пошуковик серед вакансій No Fluff Jobs опублікував звіт щодо зарплат жінок в ІТ-сфері. У вибірку потрапили респондентки з 5 країн Європи: України, Польщі, Чехії, Угорщини та Нідерландів. Аналітики зробили висновок, що жінки в ІТ заробляють в середньому на 13% менше, ніж чоловіки. Найбільший розрив – в Україні. AIN.UA обрав найцікавіші висновки з дослідження.

     Жінки в ІТ найчастіше працюють тестувальницями. Лише в Нідерландах жінки обирають Frontend (11,8%) і Fullstack (9,75%).

Тестують чотириденний робочий тиждень в Португалії, а в Україні – 40 год/тиждень?!

     Після успіху інших пробних програм на континенті Португалія приєдналася до списку країн, що тестують концепцію чотириденного тижня. У рамках пілотного проєкту 39 приватних компаній підписалися на участь у державній ініціативі в партнерстві з некомерційною правозахисною групою 4 Day Week Global.

     На час експерименту кількість робочих годин на тиждень скоротиться, а зарплати залишаться колишніми за умови, що співробітники показуватимуть 100% продуктивність.

     Перехід на новий графік підтримав уряд Бельгії.

     У Нідерландах найкоротша середньостатистична тривалість робочого тижня — 27 годин. Голландські підприємства все частіше переходять на чотириденку, а середній робочий день жителя цієї країни триває 7 годин 30 хвилин.

     35 годин триває робочий тиждень в Ірландії і Франції. Показник один з найнижчих у світі, але при цьому продуктивність праці в Ірландії досить висока. У Франції п’ятниця офіційно є робочим днем, але багато компаній роблять її скороченою, тож після обіду застати когось на своєму робочому місці буває складно. У 90-х роках минулого століття введення у Франції 35-годинного тижня викликало велике обурення. Нещодавно уряд повернувся до питання збільшення кількості робочих годин, після чого пішла хвиля страйків і маніфестацій.

     Жителі Данії працюють у день 7 годин 21 хвилину. Середня тривалість робочого тижня в 37,5 годин є одним з найнижчих показників у Європі. Але при цьому заробляє данець близько 37,6 євро на годину, що на 30% більше, ніж у середньому по Євросоюзу.

     Німців у всьому світі вважають трудоголіками. Але робочий тиждень у Німеччині триває не більше 38 годин. При цьому, серед німецьких компаній поширена практика скорочення тривалості робочого дня у разі появи фінансових проблем замість звільнення співробітників. Не більше 39 годин на тиждень працюють і жителі Норвегії.

Новини з працевлаштування

Хочеш знати більше про працевлаштування? Будь  в курсі всіх подій. Оновлено рубрику “Info-job”, а саме:

  • Що таке мобінг? Як вберегтись від нього.

Стаття

  • Запущено новий портал вакансій.
  • Тепер українцям, котрі шукають роботу в ЄС знайти легко.

Стаття

  • Прокрастинуємо з користю: лай фахи для тих днів, коли нічого не хочеться робити

https://jobs.ua/rus/articles/prokrastinumo-z-koristyu-layfhaki-dlya-tih-dnv-koli-nchogo-ne-hochetsya-robiti-14799

  • У Бельгії офіційно запровадили чотириденний робочий тиждень А як ти ставишся до цього?

https://borgexpert.com/news/u-belhii-ofitsijno-zaprovadyly-chotyrydennyj-robochyj-tyzhden

  • Підбірка актуальних вакансій:

https://www.work.ua/jobs/3002705/

https://rabota.ua/ua/company511842/vacancy9336665

https://rabota.ua/ua/company477532/vacancy9264364

https://www.work.ua/jobs/4959893/

https://rabota.ua/ua/company527653/vacancy9151809

Заходь за покликаннями, які тебе цікавлять. Знай більше!

                                                                                                                                                          Фахівець з працевлаштування, М.Затварська

"DeХто WORK"

“Жителі центральної та західної України мають працювати, щоб не збанкротував маленький та середній бізнес у період війни” – зазначив радник голови Офісу Президента України Олексій Арестович.

Для тих, хто хоче працювати віддалено підписуйся у Теlegram  на канал “DeХто WORK”, де публікуються безкоштовно вакансії із гарною зарплатою та зручним графіком.

Обери свою вакансію або повідом іншим!

РОБОТА ПІД ЧАС ВІЙНИ В УКРАЇНІ. ДЕ І ЯК ШУКАТИ

Рейтинг найбільш затребуваних професій у воєнний період такий:

  • Продавець
  • Касир
  • Водій
  • Робочі спеціальності (пекарі, майстри, вантажники, токарі тощо)
  • Медичний та аптечний персонал

Як знайти роботу в Україні? 

 1.Державний центр зайнятості. Список вакансій тут оновлюється в різних сферах і щодня. Від початку війни Державний центр зайнятості опублікував близько 2340 нових вакансій.

Зателефонувавши до Центру зайнятості того населеного пункту, де ви перебуваєте, можна підтвердити своє перебування в статусі безробітного.

2.Державний концерн “Укроборонпром”

Тут можна знайти великий перелік робітничих спеціальностей. Робота оплачувана. Саме тут робиться все задля нашої перемоги. Україні і концерну дуже потрібні майстри на військову техніку.

3.Найбільші платформи та сайти пошуку роботи

  • Work.Ua. Одна із найпопулярніших до війни платформ для пошуку роботи
  • grc.ua. Відомий ресурс, щодня публікує сотні вакансій
  • Robota.ua. Додався розділ “Вакансії для перемоги”
    Jobs.Dou
    . Вакансії IT компаній
  • Jobs for Ukraine. Академічні, наукові, мистецькі, професійні, інші робочі вакансії
  • Upwork. Вакансії для фрилансерів
  • Fiverr. Для спеціалістів з творчих напрямків, фрилансерів
  • Робота в тилу. Тут можна також запропонувати свою допомогу
  • Hire for Ukraine. Розміщення резюме HR-менеджерів, IT-спеціалістів
  • UA Talents. Некомерційна платформа пошуку роботи
  • ВзаємоДія. Агрегат сайтів пошуку робіт. Тут можна шукати роботу як в різних країнах, так і за різними спеціальностями

4.Телеграм-канали для пошуку роботи

РОБОЧЕ МІСЦЕ ЗА ФЕН-ШУЄМ

Дізнайтеся як організувати своє робоче місце і офіс за феншуєм, щоб ви працювали продуктивно і легко.

Робоче місце – це важлива частина будинку, де ми проводимо значну частину дня. Деякі люди працюють вдома, інші виконують домашні завдання або займаються самоосвітою за робочим столом. У будь-якому випадку важливо облаштувати це місце за  правилами фен-шуй, щоб енергетика робочої зони сприяла продуктивній роботі. Ці правила також працюють для вашого офісу або особистого кабінету.

Розташування робочого місця за  фен-шуєм

Двері і вікно є потужними джерелами енергії Ци. Робочий стіл не повинен стояти на прямій лінії від дверей до вікна. У такому місці ви будете відчувати стрес і занепокоєння. Не сідайте спиною до вікна і до дверей – це заважає зосереджуватися на роботі і привертає невдачу. Найкраще положення – обличчям до дверей по діагоналі. Така поза привертає удачу. Найкраща сторона світу для розташування робочого місця – північ, північний захід і північний схід. Ці сторони відповідають за пам’ять, засвоєння знань, посидючість і працьовитість.

Зверніть увагу на інтер’єр робочої кімнати. Перед столом має бути багато вільного простору – воно дає відчуття свободи і безлічі перспектив. Не загороджуйте прохід до столу шафами, стелажами, кріслами.

Місце перед столом має бути вільним для циркуляції енергії. У кабінеті не рекомендується тримати шафи з документацією і канцелярією – вони мають енергетику зневіри і застою. Стіни і меблі офісу мають виглядати акуратно, без тріщин, бруду і старої фарби.

Фен-шуй на робочому столі

Робочий стіл за феншуєм завжди повинен бути чистим і прибраним. Не зберігайте на столі старі і зламані речі, сміття, стоси паперів і непотрібне канцелярське приладдя. Регулярно протирайте робоче місце від пилу. 

Робочий стіл повинен бути добре освітлений. Якщо світла зверху недостатньо – купіть настільну лампу. Якщо ви працюєте за комп’ютером – лампа має освітлювати клавіатуру. Прикрасити стіл можна улюбленим предметом з дому, фотографією рідних, квіткою в горщику. Добре на столі  будуть виглядати фігурки черепахи і дракона – ці тварини сприяють успіху в справах.

Прикраси офісу за фен-шуєм

За спиною повісьте картину із зображенням гір або моря – вони мають енергетику сили і впевненості. Можна прикрасити стіну натюрмортом або картиною зі збором врожаю – тоді ваша праця буде “плідною”. На спинку робочого стільця повісьте шарф або піджак. У робочому кабінеті доречно виглядає акваріум з рибками. В офісі не можна розводити безлад, сваритися, ламати речі.

Під робочим столом не можна тримати мотлох, старі речі, дроти. Якщо прибрати їх не можна, посуньте їх в куток.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РОБОТУ

  1. Найважчим днем у робочому тижні вважається понеділок.
  2. Найбільш продуктивним днем тижня вважається вівторок.
  3. Згідно з дослідженнями одного університету, працездатність офісних робітників залежить від температури повітря всередині приміщення.
  4. Британські вчені стверджують, що найкраще працюють ті працівники, стіл яких знаходиться поруч з вікном.
  5. Найбільша кількість успішних жінок живе в Португалії.
  6. Більшість людей мріють мати роботу на телебаченні.
  7. Найбільш складною і ризикованою роботою вважається перебування в космічному просторі.
  8. На думку деяких вчених, працівникові найкраще просити підвищити собі зарплату у середу, а не в який інший день тижня.
  9. Чи чули ви коли-небудь термін «макджоб»? Таким словом називають не престижну і низькооплачувану роботу.
  10. Найстаріший працівник працював у Нью-Джерсі. Навіть коли йому виповнилося 100 років, він все одно продовжував ходити на роботу.
  11. А чи знаєте ви, що в Антарктиді існує професія – піднімач пінгвінів? Такі робітники повинні піднімати пінгвінів, що впали на спину. Це відбувається з-за того, що птахи, дивлячись на гелікоптери або літаки в небі, закидають голову назад, а потім падають на сніг.
  12. За статистикою, японці близько 60% свого часу проводять в офісах.

ПРОФЕСІЇ НАШИХ ПРЕДКІВ

З розвитком високих технологій поступово зникатиме потреба в деяких спеціальностях, які зараз нам здаються звичними і навіть незамінними. Такий процес відбувається не вперше : у середині 19 століття досягнення індустріальної революції не залишили шансів вижити ряду професій і ремесел, які в ті далекі часи теж здавалися цілком звичайними і природними.

1.Коли про СЕЛФІ ще ніхто не підозрював, люди зображувалися за допомогою дагерротипів – перших портретних фотографій. Професійно створювали ці знімки на полірованому сріблі справжні майстри – дагерротіпісти.

2.Робітники в кар’єрах, «Каменеломи» добували з грунту і піску камінь, призначений для використання в якості будівельного матеріалу, наприклад, для створення кухонного столу.

3.Knocker-up або Knocker-upper – спочатку з’явилася в Англії та Ірландії, професія полягала в тому, щоб будити людей на роботу. В основному використовували довгі бамбукові палиці, кийки, тростини, але іноді, щоб будити мешканців верхніх поверхів, стріляли у вікна горохом. Працювали кнокер-Аппер в основному літні люди, але бувало, за додаткову винагороду, ця робота доручалася і місцевим констеблеві.

4.Складно уявити, але кілька десятків років тому найпростіша математична робота виконувалася не калькулятором, а звичайними жінками, які вручну множили і ділили, замінюючи собою звичну для нас електроніку.

 

5.Фабричні робітники в довгі трудові зміни потребували деяких розвагах, так сказати, і цю функцію виконував запрошений лектор, який голосно зачитував новини та літературні твори, що називається «без відриву від виробництва».