Цивільний захист

       Цивільний захист у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій реалізовується відповідно до прийнятого у 2018 році Верховною Радою України Кодексу цивільного захисту та з дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо забезпечення належного стану цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Відповідно до п.1, статті 4 Кодексу цивільного захисту України, цивільний захист – це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період.
        Відповідно до п.4, статті 9 Кодексу цивільного захисту України, загальне керівництво цивільним захистом коледжу здійснює директор коледжу  начальник штабу цивільного захисту провідний фахівець .
На виконання вимог нормативно-правових актів та документів з питань цивільного захисту у коледжі утворені відповідні ланки, а саме:

  • ланка оповіщення та зв’язку;
  • ланка охорони громадського порядку;
  • ланка рятувальників;
  • пост спостереження за зовнішньою обстановкою (пост РХС);
  • ланка пожежогасіння;
  • санітарний пост.

 

     Крім того, на постійній основі здійснюється навчання керівного складу, учасників навчально-виховного процесу і працівників основам захисту від дій в умовах загрози, виникнення можливих НС. У колежі розроблено План реагування на надзвичайні ситуації, схеми управління, зв’язку та оповіщення, взаємодії, обладнано інформаційно-довідкові куточки з питань цивільного захисту та план-схеми евакуації. Створено мінімально необхідний запас засобів індивідуального захисту учасників навчально-виховного процесу.
       Керівництвом коледжу вирішуються питання з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності прийнято та приймаються накази, розпорядження, плани, які регулюють діяльність у сфері запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій, щорічно проводяться об’єктові тренування. Нагромаджується значний досвід у проведенні заходів з попередження НС та ліквідації їх наслідків. Під час проведення планових тренувань керівного складу у коледжі з участю студентів формують (закріплюються) знання, уміння та навички щодо забезпечення необхідного рівня безпеки життєдіяльності, як з особистої безпеки, так із безпеки тих, хто їх оточує.
       Мета проведення планових тренувань з цивільного захисту – це формування свідомого і відповідального ставлення до питань особистої безпеки, вміння розпізнавати й оцінювати потенційні небезпеки, визначати шляхи надійного захисту від них, уміти в разі потреби надати допомогу собі та оточуючим, а також оперативно ліквідовувати наслідки прояву небезпеки.
Підготовка та реалізація плані з цивільного захисту у коледжі здійснюється згідно з Положенням про функціональну підсистему навчання учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях єдиної державної системи цивільного захисту (НС ЄДС ЦЗ), затвердженої наказом МОН України 14 грудня 2016 року №1400 і спрямовується на забезпечення готовності до проведення ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, організованого переведення системи ЦЗ з мирного на особливий період.
Управління та організація з ЦЗ коледжу здійснюється з пункту управління керівника ЦЗ за допомогою засобів зв’язку, зокрема з використанням мережі міського телефонного та мобільного зв’язку. Оповіщення учасників навчально-виховного процесу (в разі потреби) здійснюється шляхом подачі сигналу “Увага всім” шляхом подачі звукових сигналів, за допомогою дзвінка та/або із застосуванням мегафону.

     Для організації освітнього процесу облаштовано укриття найпростішого типу (освітлення, вентиляція, лавки для сидіння, косметичний ремонт стін та стелі, підведено водопостачання та придбано біотуалет)

Військово-патріотичне виховання молоді​

    Військово-патріотичне виховання молоді сьогодні є нагальною потребою, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток, як особистості в державі так і суспільства в цілому.

     Відповідно до річного плану роботи Львівського обласного департаменту  освіти Львівської обласної  ради, 7 червня 2023 року у приміщенні  гарнізонного будинку офіцерів відбулося обласне методичне об’єднання викладачів предмету Захист України.  На засіданні було обговорено військову ситуацію в державі, методичні рекомендації щодо викладання предмету, зміни у навчальних програмах,  а також  оновлення навчально-матеріальної бази. Викладач Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій Янчак Т.В. поділився досвідом   проведення військових  навчально-патріотичних, польових зборів у коледжі в умовах військового стану.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Наші залізні пташки в руках захисників

Приємно, що можемо бути корисними, дякуємо всім, хто долучився до доброї справи. 

Разом до перемоги!!🇺🇦🇺🇦

Зустріч з представниками військових навчальних закладів

    13 грудня в коледжі відбулася зустріч студентів коледжу та  учнів випускних класів Самбірської ОТГ з представниками військових навчальних закладів зокрема – Національною академією сухопутних військ, військовим коледжем сержантського складу при академії сухопутних сил, військовим коледжем сержантського складу від Харківського університету повітряних сил, представниками Харківського університету танкових військ факультету радіаційно хімічного бактеріологічного захисту.

    Здобувачам освіти військовики розповіли про умови  вступу та навчання у військових закладах, продемонстрували цікаві відеоматеріали з бойової підготовки  курсантів. В цілому зустріч пройшла цікаво та змістовно.

 Благодійна ярмарка на підтримку ЗСУ

     В день Збройних Сил України та Святого Миколая з ініціативи студентського та педагогічного колективів в коледжі пройшла благодійна ярмарка на підтримку ЗСУ.

     Солодощі власного виробництва, смаколики, українські страви були представлені на ярмарці – зібрано 36 тисяч 530 гривень.

     Зібрані кошти передано в Координаційний центр допомоги армії – Самбірський Автомайдан для закупівлі дронів.

     Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення ярмарки.

Разом до перемоги!!!💙💛
Слава Україні!!!💙💛
Слава ЗСУ!!!💙💛

Обласне методичне об’єднання викладачів предмета
Захист України

     З метою формування інноваційного освітнього середовища у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбулося обласне методичне об’єднання викладачів предмета Захист України.

     Вітальним словом голови методоб’єднання Миколи Коберського розпочалася плідна робота, спрямована на підвищення фахової майстерності та професійної компетенції. Учасники заходу обговорили аспекти базових прикладних умінь у військовій справі, готовність молоді до захисту життя та здоров’я, надання першої невідкладної допомоги. Викладач Тарас Янчак ознайомив присутніх з навчально-матеріальною базою та продемонстрував навчально-методичне забезпечення предмета Захист України. Акцент було зроблено на використанні під час практичних занять електронного тиру, що вдосконалює стрілецькі навички здобувачів освіти.     

     На завершення зустрічі гості коледжу мали змогу оцінити діюче укриття найпростішого типу, оскільки життя людини – це найбільша цінність!