Спільний проєкт Restart

Ми пропонуємо книгу – путівник “RESTART”, яка допоможе розвивати свій потенціал, а сюжет кожної сторінки зорієнтує у виборі професії учнів, студентів, батьків та усіх тих, хто зацікавлений у виборі заради змін.

Співпраця з волонтерами Корпусу Миру США в Україні

Самбірський технікум економіки та інформатики розпочав співпрацю із Всесвітньою організацією «Корпус миру США в Україні» літом 2018 року в якості співпартнера американського волонтера Корпусу миру США в Україні Девіда Мірамонтеса, який працював в Самбірській міській раді за програмою «Розвиток громад». Співпраця розпочалася із проєкту в сфері культури. Технікум забезпечував проведення тренінгів в аудиторії людей, які мали відношення до мистецтва в м. Самбір. Тренінги допомагали проводити волонтеру Леся Касій та Марія Ладичук, місце проведення – Народний Дім та Самбірський технікум економіки та інформатики.

У вересні 2018 року Девід Мірамонтес запропонував спільні проєкти – «Виклик до інноваційності» та «Підприємницький ярмарок». Було обрано другий. На жовтень була розроблена методична програма проєкту, автор Леся Касій, написана рамка проєкту та програми 9 тренінгів. До роботи долучилися: Ладичук, Вишатицька, Шлапак, Пріць, Марчук, Маляр, Долубовська, Миськів, Марчук, Кузьменко, Кравченко, Дутко. Тренінги проводились у визначені періоди і в результаті студенти разом з викладачами запропонували в червні 2019 року на Форум «Підприємницький ярмарок-1» 8 бізнес-проєктів. Презентації даних проєктів розміщено в даному періоді на сайті Самбірської ради з метою приваблення зацікавлених інвесторів.

В 2019 році запущено 2 тур проєкту «Підприємницький ярмарок-2», який також завершився онлайн-форумом.

Інформацію про роботу платформи «Підприємницький ярмарок» можна переглянути у паспорті проєкту.

В березні 2019 року виникла ідея подати заявку на отримання можливості співпраці з американським волонтером для Самбірського технікуму економіки та інформатики. Було подано заявку, яку вивчали і оцінювали програмні менеджери Корпусу миру США в Києві. Також вони 3 раза відвідали наш технікум. Була знайдено 3 потенційні родини для прийому в перші 3 місяці волонтера в м. Самборі, сформовано відповідні анкети. Робота була проведено добре, тому ми отримали волонтера.

14-16 жовтня 2019 р. Касій Л. взяла участь у Партнерській конференції та в урочистій Церемонії складання присяги групою добровольців Корпусу миру США в Україні. Конференція відбулася в Києві у готелі «Пуща Конгрес Отель» за адресою вул. М. Юнкерова, 20, м. Київ, Пуща-Водиця, 04075 Україна .

Під час конференції ми дізналися про проєкти Корпусу миру та програми Посольства США в Україні, розпочали планувати спільну з добровольцем роботу на наступні півроку, обмінялися професійним досвідом та налагодили контакти з іншими учасниками конференції.

17 жовтня 2019 року в технікум прибула волонтер Корпусу миру США в Україні Ліндсі-Ребека Холкомб, яка працювала з нами 4 місяці. В цей день технікум офіційно відкрив Студентську бізнес-студію «БІЗНЕС-ПРОСТІР» при кабінеті «Зовнішньоекономічної діяльності та партнерства». Ведеться робота з відкриття громадської організації.

В лютому 2020 року Ліндсі-Ребека Холкомб разом з українським партнером Лесею Касій взяли участь у Партнерській Конференції, яка відбувалась впродовж тижня у Львові, де навчались планувати спільні проєкти.
Задумок було багато. Саме там народилась ідея проєкту з підсилення профорієнтації спеціальностей технікуму, яку ми втілили в життя пізніше з новими партнерами – Клубом ротарійців (історія написання книги «RESTART: профорієнтаційний практикум», як спільний проєкт студентів, наставників та менторів).

Ліндсі Холкомб активно долучалася до усіх заходів, які проводились в технікумі, виступала з промовами, ініціювала ідеї, брала участь у профорієнтаційній роботі, вивчала культурне середовище міста та регіону з родиною та колегами технікуму. В понеділок та вівторок тижня проводила англійський клуб. Також активно знайомилася з громадою міста. В жовтні-листопаді проведено за участю Ліндсі та Девіда тренінг-інтенсив з учнями шкіл Самбора «Школа проєктів розвитку», тренінги з фінансової грамотності, тренінг з кар’єрного росту. 5 грудня 2019 року брала участь у заході до Дня волонтера, який проводив відділ культури Самбірської міської ради.

Ліндсі допомагав наш студент спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Володимир Цвик. Володя чудово опанував англійську мову, зміг стати перекладачем та другом для Ліндсі Холкомб. Це допомогло йому досягти мрії – стати студентом УАЛ, а в теперішньому часі і викладачем Академії Лідерства.

На жаль, через пандемію короновірусу Корпус Миру США в Україні змушений був відкликати усіх волонтерів до США. Проте ми не зупиняємось, підтримуємо контакт з програмними менеджерами та волонтерами Девідом та Ліндсі. Маємо великі сподівання, що в майбутньому буде реальна співпраця з американськими волонтерами.

 

Підготувала: український партнер волонтера,
викладач-методист Леся КАСІЙ
13.12.2021 р.

Студентські бізнес-проєкти

Починаючи з 2019 року у Самбірському технікумі економіки та інформатики
щорічно проводиться Форум «Підприємницький ярмарок», мета якого підготувати студентів до створення власних бізнес-проектів. За підсумками, було створено наступні підприємницькі проекти:

Рука допомоги

Мета: надати допомогу у догляді за малолітніми дітьми та старшими хворими батьками (родичами), вирішити проблему браку часу в активного населення та уваги в пасивного.

Село в тренді

Мета: віднайти сільську молодь, яка з певних причин не може самостійно активізуватися, та допомогти дітям розкрити свій потенціал.

Закупівельний центр «бабинчанка»

Мета: відкрити нові можливості подання на ринок більшого обсягу натуральної городини. Для населення регіону це б надало можливість здорового харчування.

Велокафе

Мета: розвинути потенціал міста Самбора, популяризувати здоровий спосіб життя соціуму.

Хостел

Мета: забезпечити тимчасове доступне місце проживання для туристів та гостей Самбірщини.

ІТ-школа для дітей

Мета: допомогти зацікавленим особам освоювати інформаційні технологі