Гуртожиток

Студентський гуртожиток – один із підрозділів у структурі Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій. Санітарний стан гуртожитку, умови проживання, побутовий рівень відіграють важливу роль у житті студентської молоді. Гуртожиток є місцем проживання, відпочинку, а також місцем підготовки домашніх завдань, самостійних робіт тощо.

      Житлові приміщення розташовані секційно. На кожному поверсі розташовані дві секції. Кожна секція містить 7 або 8 кімнат в яких передбачено 2 або 3 ліжко-місця, кухню, санвузол. Відповідає за побутові та організаційні питання в житті секції староста секції. В його обов’язки входить відповідальність за виконання правил внутрішнього розпорядку мешканцями секції. Староста секції  слідкує за дотриманням правил пожежної безпеки, контролює чистоту і порядок в секції та виконання графіка чергування студентів секції.

       У гуртожитку діють органи студентського самоврядування, що є невід’ємною частиною громадського самоврядування коледжу. Мешканці гуртожитку коледжу мають право обирати органи студентського самоврядування гуртожитку й бути обраними до їхнього складу, через органи студентського самоврядування гуртожитку  брати участь у вирішенні питань, пов’язаних з поліпшенням житлово-побутових умов, якості роботи працівників гуртожитку, організації культурно-розважальної, виховної спортивно-оздоровчої роботи, дозвілля тощо.

       Студентська Рада гуртожитку як Рада студентського самоврядування під керівництвом вихователя проводить виховну та культурно-масову роботу серед мешканців гуртожитку. З цією метою Рада надає допомогу вихователю та завідувачу гуртожитком в ознайомленні мешканців з правилами внутрішнього розпорядку в гуртожитку та їх дотримання. Згідно Положення про огляд-конкурс секцій, кімнат гуртожитку студентська Рада відповідає за підготовку, проведення та підведення підсумків огляду–конкурсу на кращу секцію, кімнату, скеровує діяльність санітарного поста. Рада студентського самоврядування гуртожитку має право застосовувати до порушників Правил внутрішнього розпорядку міри громадського та дисциплінарного покарання: попередження, догана, сувора догана. Студентська Рада гуртожитку в межах своїх повноважень має право поставити перед адміністрацією коледжу питання про виселення порушників з студентського гуртожитку.

     Згідно положення правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку встановлено режим  пропуску студентів в гуртожиток та відвідування сторонніми особами гуртожитку. Студенти, які мешкають в гуртожитку пропускаються при умові пред’явлення студентського квитка та перепустки про поселення в гуртожиток. Стороннім особам вхід в гуртожиток заборонено.

Новини гуртожитку

Студентська рада гуртожитку Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій: на підтримку ЗСУ

Огляд-конкурс житлових секцій та кімнат

       Згідно з положенням про огляд-конкурс на кращу секцію, кімнату в гуртожитку 17 квітня 2024 року проводився огляд-конкурс житлових секцій та кімнат в студентському гуртожитку.

       Конкурсна комісія особливу увагу звертала на санітарний стан кімнат, кухонь, санвузлів, дотримання правил техніки безпеки, виконання умов особистої гігієни, збереження майна, створення належних умов для навчання, особистий вклад мешканців гуртожитку в створенні відповідних побутових умов в кімнатах та секціях.

       Комісія відзначає вмілу організацію і проведення цьогорічного огляду-конкурсу житлових секцій та кімната гуртожитку, а також сумлінне відношення мешканців гуртожитку до підготовки огляду-конкурсу і констатує факт відповідності нормам санітарного стану.

Шахи і шашки – це спорт і мистецтво

     Шахи найбільш поширена інтелектуальна гра у цілому світі. Шахи і шашки дві найбільш захоплюючі настільні ігри. Шахи не тільки цікава гра, але й корисна для розвитку логіки. Одночасно найстарша, має дуже давню історію.

     Гра має свою філософію. Це відмінний тренажер для гнучкості розуму та поліпшення пам’яті. Багато хто вважає, що регулярне заняття шахами – це психологічна школа успіху. То ж не дивно, що вона високо цінується і відзначається у 178 країнах світу. Шахи – це і мистецтво, і спорт, і наука. Шахи мають виховне значення: сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планувати власні дії, логічно мислити, оскільки у грі в шахи виявляються особливості людської особистості, їх використовують як модель для наукових досліджень у психології та педагогіці. Їх також використовують для моделювання систем штучного інтелекту.

     З метою популяризації серед населення проводяться шахові турніри, змагання, у яких беруть участь гравці різних вікових категорій.

     Зокрема, вчора, 16 листопада   у гуртожитку Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій  відбулось змагання з шахів та шашок між мешканцями різних секцій. У змаганні прийняли участь: Вероніка Іванчук,    Тетяна Ковалишин, Уляна Малетич та Максим Єндрух (гр.12к), Тетяна Темник та Віталій Федак (гр.31т), Андрій Ліпецьий, Данило Бац та  Дмитрій Завгородній (гр.13п), Іван Сич (гр.43п), Денис Пащак (ЗУНУ), Радомир Плевако (педколедж), Ростислав Фостяк (гр.33п), Арсен Зелінка, Орест Булах та Андрій Гірняк (гр.24п), Андрій Фольта (гр.37п),

     Усі гравці показали неабияку наполегливість та логічне мислення. Усі учасники  змагання завзято боролися за перемогу та отримали безліч позитивних емоцій.

     Найрезультативнішими гравцями були: Андрій Ліпецьий (шахи), Арсен Зелінка  та Іван Сич (шашки).

      Вітаємо переможців і всіх учасників змагання та бажаємо подальших спортивних успіхів.

             Вихователь Марія ЗАГВОЙСЬКА