BUSINESS SPACE

     На базі Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій створена і активно діє ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ – Студія «БІЗНЕС-ПРОСТІР» (BUSINESS SPACE).

     Головною метою Студії «БІЗНЕС-ПРОСТІР» є надання додаткових можливостей для формування якостей і навичок підприємця, створення сприятливих умов для наближення реалізації власного бізнес-проєкту, а також допомога у підготовці до майбутньої професійної діяльності через задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних, інформаційних, освітніх інтересів здобувачів освіти.

    Основними видами  діяльності ГО Студія «БІЗНЕС-ПРОСТІР» є:

     1.Узагальнення та систематизація економічних знань і навичок молоді.

 1. Створення відповідних умов для підвищення пізнавальної, теоретичної, практичної, соціально-економічної діяльності учасників (організація та проведення тренінгів, курсів, семінарів, конференцій, форумів тощо).

    3.Розвиток процесу виховання економічної культури та мислення.

 1. Забезпечення можливостей для комунікативної взаємодії між учасниками й зовнішнім середовищем з метою успішної ринкової інтеграції.
 1. Виховання почуття соціальної відповідальності в підприємців.
 2. Забезпечення можливостей підвищення комп’ютерних навичок для різновікової категорії учасників.
 3. Сприяння створенню нових робочих місць для молодих підприємців за рахунок інформаційно-консультаційної підтримки їх діяльності.
 4. Впровадження в навчальний процес елементів практичної підготовки студентів.
 5. Впровадження в навчальний процес сучасних наукових досягнень в сфері підприємницької діяльності та результатів соціологічних досліджень, підвищення якості практичної підготовки випускників.
 6. Забезпечення доступу широкого кола населення до інформаційних баз даних з актуальних питань сучасного суспільства.
 7. Надання консультаційних послуг з питань оподаткування, бухгалтерського обліку, кредитування, правового захисту, бізнес-планування, маркетингу та менеджменту, комп’ютерних інформаційних технологій.
 8. Забезпечення доступу широкого кола населення до інформаційних баз даних  з питань підприємництва в різних галузях.
 9. 13. Налагодження і підтримання зв’язків з державними установами, громадськими організаціями, сферою бізнесу з метою розвитку підприємницьких ініціатив учасників Студії.

Детальніше про діяльність студії.

Робота студії

Командний брифінг «Розвиток молоді в умовах сьогодення»

       Командний брифінг «Розвиток молоді в умовах сьогодення» – зустріч партнерів 🤝 з нагоди 4-ї річниці ГО «Студія «БІЗНЕС-ПРОСТІР» (BUSINESS SPACE). На святкування прийшли творчі, енергійні, віддані своїй справі люди – команда наставників, менторів та студентів коледжу, випускників. 🎓 Були гості з Самбірської міської ради, КЗ «Самбірський Молодіжний Центр» та з газети «Голос Самбірщини». 🏛️

       Роздуми Голови студії Лесі Касій про сьогодення і майбутнє задали тон зустрічі. Про історію студії розповідала Олена Матійцьо, студентка спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля». Вона провела дослідження кожного кроку, з цікавістю і захопленням слухала її розповідь молодь. Особливо було приємно все пригадати випускникам, які спостерігали свої життєві ролі у фото та відеоматеріалах. 📸📚 Це випускники, які писали книгу «RESTART», Влад Коваль, Вероніка Добрянська, Юрій Мазур, Олена Несторович, Мар’яна Гоцур. Також колишня авторка одного з проєктів програми «Сучасні лідери» від УАЛу Христя Гайдук. Вони жваво додали свої спогади та побажання молодшим – не опускати жодної можливості на шляху до самореалізації, бо Україні потрібні люди, які змінять, виправлять та побудують нове життя. 💪🇺🇦

       Начальниця відділу підприємництва та інвестиційної діяльності Самбірської міської ради Оксана Фур привітала учасників Студії з іменинами, побажала натхнення до нових звершень та запропонувала цікаві проєктні пропозиції. 🎉 Був присутній учасник Молодіжного центру Олег Мошуманський, учень ліцею «Престиж», голова учнівського самоврядування міста. Олег зацікавився роботою команди BUSINESS SPACE, поділився власним досвідом та запропонував провести ряд ділових зустрічей з метою обміну думками з питань проєктної діяльності серед молоді. 📈

       В.о. коледжу Марія Сарахман привітала учасників брифінгу, подякувала гостям за активну співпрацю зі студентами і побажала успішних спільних проєктів у перспективі. 🤗

       Студентка спеціальності «Туризм і рекреація» Тетяна Темник прокоментувала результати опитування серед нових груп коледжу. Студія має багато роботи, аби зреалізувати усі побажання молоді. 🌟

       Музичні патріотичні номери від Олени Матійцьо, хлопців-програмістів Олександра Буняка та Артема Марусова, Уляни Пріць підняли настрій учасникам брифінгу. 🎶 Побажання написати власний гімн від Дмитра Цекота (газета «Голос Самбірщини») зацікавило учасників Студії, вже є ідеї. ✍️

       Смачненький торт від Оксани Кравченко та цікава вікторина від Наталії Пазюк доповнили атмосферу заходу. 🍰🎈 При частуванні тортом усі ділили

Проєкт «Історія на часі»

2-4 жовтня за підтримки управління Молоді та спорту Львівської ОВА у межах конкурсу проєктів програми «Молодь Львівщини» відбувся  проєкт  « Історія на часі», спрямований на реалізацію Стратегії національно-патріотичного виховання, а саме на: формування національно-культурної громадянської ідентичності, почуття власної та національної гідності, вироблення активної громадянської та державницької позиції. Така позиція не виникає сама по собі, а формується різними шляхами, засобами та викликами.

Історія – це не тільки перелік дат, подій та персоналій, а натхнення з історій успіху, доленосних рішень, перемог та навіть поразок. Історія є тим, що об’єднує нас у націю у власній країні. Знання минулого дають силу бути сучасним, жити й діяти тут і тепер, спираючись на міцні принципи й цінності.

Учасниками проєкту стали освітні заклади Львівщини: Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій, Бабинська гімназія Новокалинівської ОТГ, КЗ ЛОР Львівський фаховий коледж культури і мистецтв, Новороздільський політехнічний фаховий коледж, КЗ ЛОР «Бродівський фаховий педагогічний коледж імені М. Шашкевича», ВСП «Фаховий коледж інформаційних технологій НУ «Львівська політехніка», ВСП «Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу» Національного університету харчових технологій.

Проєкт «Історія на часі» мав триденний перебіг, від студентської науково- практичної конференції «Українці незламні- від УПА до Азовсталі» до вивчення місць бойової слави воїнів УПА нашого регіону. «Саме в такому поєднанні заходів можна якнайглибше переосмислити події минулого та сьогодення, та доторкнутися до історичної пам’яті, адже наукові розвідки здобувачів освіти про діяльність УПА та приклади бойового духу воїнів новітньої історії, дозволяють провести паралелі та сформувати ціннісно-смисловий аспект подій. А екскурсії по бойовим місцям слави воїнів УПА –   місця утворення УГВР в с. Сприня, вежі пам’яті на горі Діл, музею Кирила Осьмака в с. Недільна – це своєрідний місток, який єднає покоління та  надає значимості вивчення історії України», – зазначила Наталія Герговська, координатор проєкту.

Перший день проєкту – виступи доповідачів, одинадцять тематичних наукових тез, які супроводжувались презентаціями, обговоренням, доповненнями науковими керівниками, незапланованими розповідями присутніх – склали алгоритм конференції. Як відмітила Тетяна Жукова, науковий керівник доповідачки Валерії Яворської, що «такі конференції надзвичайно актуальні на сьогоднішній день. Адже ми переживаємо черговий виток історії, в якому вкотре відстоюємо свою незалежність. Незламний дух українців — приклад мужності та відваги, завдяки якому наш народ гідно тримає опір ворожій агресії. Власне, гортаючи сторінки історії, учасники проєкту мали змогу зануритися в  героїчне минуле та сьогодення українців».

Науковий аналіз історичних подій боротьби українських патріотів на Бродівщині та в Золочівській окрузі зробили Олександр Оссас та його науковий керівник Сергій Косовський, учасники проєкту, адже вивчати свій рідний край- це і є жива пам’ять про минуле.

 По завершенню конференції, після вручення сертифікатів учасника проєкту, музичним привітанням поділились гості з Львівського фахового коледжу культури та мистецтв, Бродівського фахового педагогічного коледжу імені М. Шашкевича та господарі заходу. Звучала патріотична тематика пісні, наповнена надією, незламним оптимізмом і глибокою любов’ю до рідної землі та прагненням до перемоги.

Учасники проєкту ознайомились з результатами онлайн-опитування «Патріотичне виховання». Дуже втішила статистика активності та варіанти виборів респондетів, наприклад, 85% планують залишитися в Україні; 93% вважають мову ознакою патріотизму; 75 % готові воювати за Україну.

Учасниками конференції від Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій були:

Святослав Тимців «ІСТОРИЧНИЙ КОНТЕКСТ УПА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СУЧАСНІСТЬ», здобувач освіти ІІ курсу, спеціальність «Розробка програмного забезпечення»

Максиміліан Рудницький «УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ ТА НАЦІОНАЛЬНА СВІДОМІСТЬ», здобувач освіти ІV, спеціальність «Розробка програмного забезпечення»

Марта Антошик «УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ ЯК ВІЙСЬКОВО – ПОЛІТИЧНЕ ФОРМУВАННЯ», здобувачка освіти ІІ курсу, спеціальність «Підриємництво торгівля та біржова діяльність»

Олена Базар «ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УПА», здобувачка освіти ІІ курсу, спеціальність «Економіка»

Олена Матійцьо «АЗОВСТАЛЬ» ЯК ТВЕРДИНА НЕЗЛАМНОГО УКРАЇНСЬКОГО ДУХУ Й ГЕРОЇЗМУ, здобувачка освіти ІІ курсу, спеціальність «Підриємництво, торгівля та біржова діяльність»

Ярина Милянець «НЕЗЛАМНИЙ УКРАЇНЕЦЬ – БОЙОВИЙ ДУХ ВАСИЛЯ СЛІПАКА, здобувачка освіти ІІ курсу, спеціальність «Економіка»

 

Наступний день розпочався з оглядової екскурсії міста  Самбора, яку провели здобувачки освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій та учасниці проєкту Олена Піхо та Антоніна Беца. В свою розповідь вони вклали краєзнавчу інформацію про історичне місто та його пам’ятки.  Відвідування історико-краєзнавчого музею «Бойківщина», аптеки – музею «Під зіркою» та смакування там трав’яного чаю, створило атмосферу бажання заспівати зворушливі рядки пісні «Там під Львівським замком..». «Піднявшись на оглядовий майданчик ратуші, дуже хотілось ще раз в подумках пригадати цікаві факти про місто, про його історичну славу та насолоджуватися тишою відсутності повітряної тривоги», – поділився враженнями учасник проєту Максим Онім, здобувач освіти Новороздільського політехнічного фахового коледжу.

Друга половина дня обіцяла бути дуже зворушливою, адже учасники проєкту їхали на місце утворення Української Головної Визвольної Ради в село Сприня, місце, де  був сформований орган політичного керівництва українським визвольним рухом для боротьби з німецьким нацизмом та російським більшовизмом за державну самостійність України в 1944 році.  «Гутірка сторінками створення та діяльності УГВР, оповідки викладачів історії, огляд  криївки створили відчуття, що ніби ти  доторкнувся до минулого та відчув його сповна», – ділилась думками учасниця проєкту Олена Матійцьо.

«Приємно було спостерігати за здобувачами освіти, як вони самоорганізувались до гри у волейбол, як з апетитом куштували смачний куліш на свіжому повітрі та співати не одну повстанську пісню під супровід гітари. Вміють працювати, досліжувати та вміють відпочивати», – з гордістю підсумувала голова ГО «Студія «БІЗНЕС-ПРОСТІР» Леся Касій.

День третій– це село Недільна, гора Діл, Вежа пам’яті… «Неспішучи піднімаючись в гору, обговорювали як все відбувалось в серпні 1943 року, про бій на горі, про зраду та подвиг, як поховали в братській могилі 43 воїнів УПА, як вшановують їх пам’ять сьогодні та дуже хотілось піднятись на вежу та вдарити в дзвін, щоб віддати шану загиблим, адже я вперше в цьому краї», – зворушливо коментує учасник проєкту Остап Кривута, приїхавши з Львівського фахового  коледжу культури та мистецтв. Науковий керівник юнака, Ольга Боднар зауважила «Проєкт закінчився, але залишив  повагу та гордість до минулого, роздуми про майбутнє та впевненість, що наш народ, наші воїни є героїчними та мужніми. Нас не скорив ворог в ХХ ст., тим більше не підкорить і зараз!».

Про проведення Проєкту буде нагадувати історичний календар на 2024 рік «Історія на часі», який підготували координатори проєкту, розмістивши  в ньому 12 світлин та 59 історичних дат, які дуже важливі для утвердження української національної та громадянської ідентичності сучасної молоді.

Сортування сміття

     Сортування сміття
та кольорові баки у дворах комусь нагадують квест чи гру, в якій ти береш участь, але правила достеменно не знаєш.

     Здавалося б, колись було все простіше – зібрав сміття, вийшов у коридор та спустив у загальний сміттєпровід всі відходи в один пакет. Так було простіше, але водночас небезпечніше. 

     Щороку кожен громадянин генерує від 300 до 500 кілограмів сміття! А якщо говорити масштабніше про усі відходи, то кожного року загальна сума сягає понад 350 мільйонів тонн сміття.

     Зараз студенти коледжу мають можливість сортувати певні види відходів та зменшити негативний вплив на стан довкілля.

     У нашому коледжі встановлено кольорові сміттєві баки для таких видів відходів:
        папір,
        пластик,
        скло,
        компостери для органічних відходів рослинного походження ,
        коробочки для збору батарейок та кришечок.

     Наша команда «NonStop», відвідала кожну групу та надала вичерпну інформацію щодо правил сортування вторсировини.

     Ми розробили та поділились зі студентами покроковими інструкціями щодо роздільного сортування.

     Результат нас потішив, вже було зроблено перші кроки в сортуванні сміття. Студенти намагаються дотримуватися правил сортування та роблять все як зазначено в інструкціях. 

     Можна зазначити, що на цю мить, в коледжі найбільше було зібрано пластику. А згодом для кращої мотивації запропонуємо дещо цікаве ….

     Проєкт «Підвищення обізнаності студентів міста Самбора у роздільному сортуванні сміття» створений в межах програми UPSHIFT за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW

Роздільний збір сміття

     Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн – повсякденна справа.❗ В Україні дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості😱. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.🤔
     ІІ етап реалізації проєкту «Підвищення обізнаності студентів міста Самбора у роздільному сортуванні сміття» для нашої команди NonStop розпочався завдяки програмі UPSHIFT за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Німеччини німецького державного банку розвитку KfW та адміністрації СФКЕтІТ.🤗 Ми змогли закупити контейнери для роздільного збору сміття, коробки для збору батарейок, компостери для харчових відходів та почали працювати над інформаційними листівками для молоді🌪️.         
     Адміністрація коледжу підтримала наші ідеї у даному проєкті та виділили приміщення для сортування та збору відходів. 🥰
Сьогодні у нашому коледжі вже встановлено контейнери для збору пластику🫗 паперу🗞️ ,скла🍶, батарейок🔋, харчових відходів🧅 та кришечок від пляшок. Відсортовані відходи плануємо здавати у пункти збору вторсировини міста Самбора . Реалізація проєкту на цьому не закінчується, ми впевненими кроками йдемо до мети🏃
☀️Проєкт «Підвищення обізнаності студентів міста Самбора у роздільному сортуванні сміття» створений в межах програми UPSHIFT за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW”☀️
@UNICEFUkraine

Проєкт з роздільного сортування сміття вихованців Студії «BUSINESS SPACE» стартував.

️Ця можливість стала реальною завдяки програмі UPSHIFT, що здійснюється ЮНІСЕФ за підтримки Європейського Союзу, сприяє формуванню підприємницьких навичок у підлітків і молоді як агентів соціальних змін, а також надає можливості підліткам реалізувати власні ініціативи та брати участь в соціальному підприємництві..
Команда «NonStop» діє у складі: Липа Андрій, Утинкевич Вікторія, Попик Арсен, Чижо Христина та Темник Тетяна. Роботою управляє менторка від програми UPSHIFT Юлія Лопушанська, від коледжу викладачка Наталія Пазюк та голова Студії Леся Касій.
Проєкт отримав фінансування у розмірі 67000 грн. і вже в середу 14.06.2023 р. відбувся перший етап – навчання команди з екологічних питань. Менторка команди, Юлія Лопушанська, разом з екоактивісткою Діаною Попфалуші завітали в коледж, аби поспілкуватися з адміністрацією коледжу та провести навчальний тренінг.
За 2 години, команда, дізналася про особливості сортування сміття, вуглецевий слід, Zero Wasre та ієрархію управління відходами. Завдяки розповіді Діани про роздільне сортування сміття, команда може ділитися своїми знаннями з іншими студентами та долучати їх до цієї неодноразової акції.
Учасники зустрічі тепло поспілкувалися та обговорили наступні кроки, які будуть під час реалізації проєкту.
P.S. ЮНІСЕФ, UPSHIFT УКРАЇНАBUSINESS SPACE, ГО «Молодвіж», Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій.

️Студія «BUSINESS SPACE» в програмі UPSHUFT

    👉UPSHIFT — це глобальна інноваційна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах, що дозволяє підліткам та молоді пропонувати й втілювати у життя інноваційні рішення щодо актуальних проблем у школі, громаді та місті.
    👉На Львівщині програма UPSHIFT втілюється ГО «МолоДвіжЦентр».
    ⏳Загальна тривалість програми – 3-4 місяці, які охоплюють період подачі та розгляду заявок, 3 дні навчального буткемпу та близько 3-х місяців – безпосередньо роботи над реалізацією розробленого проєкту.
    👉 З 5 зареєстрованих команд від Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій пройшли відбір 2 команди:
      -команда програмістів, координатор проєкту Наталія ГЕРГОВСЬКА;
      -працюють у Київському секторі; команда підприємці-туристи, координатор Наталія ПАЗЮК – Львівський сектор.
    ⏳18-21 травня команда «NonStop» працювала в межах програми освітнього заходу Boot Camp над своїм проєктом сортування сміття в коледжі та інших навчальних закладах міста Самбора.
    👉Відбулося знайомство з командами, організаторами, менторами, представниками Unicef, обговорення проєкту, вирішення чи дійсно нам це потрібно і на скільки. Моделювали виклик: «Як зробити так, аби мешканці Самбора зацікавилися сортуванням сміття?».
    ↗️Проєкт отримав високу оцінку та фінансову підтримку. Студенти коледжу мають 3 місяці, аби втілити ідею в життя. Розпочали роботу над формуванням бюджету.
    🚀Молодь піднесена, сповнена амбіцій та креативних бачень, тому у них все вийде, наше місто стане чистішим і профорієнтація роздільного сортування сміття не буде чимось нереальним!

Успіхів нашим сміливцям!

Конференція молодіжних ідей для розвитку суспільства присвячена 3-ій річниці студії BUSINESS SPACE

Божа “парасоля” сьогодні була над Самбірським фаховим коледжем економіки та інформаційних технологій”, бо ми змогли організувати круглий стіл *«Конференція молодіжних ідей для розвитку суспільства»*, присвячений 3-ій річниці ГО «Студія «БІЗНЕС-ПРОСТІР» (BUSINESS SPACE) для оф-лайн і он-лайн аудиторій.
🌞Дякуємо усім, хто відгукнувся на запрошення та прийшов підтримати своїми порадами та пропозиціями студентську молодь: Девіду Мірамонтесу з Каліфорнії – екс-волонтеру США в Україні, Володимиру Цвику та команді Української Академії Лідерства, Оксані Фур та Світлані Дутко із Самбірської міської ради, Лілії Шкабара – представнику відділу освіти виконовчого комітету Самбірської ТГ, Миколі Бураку – депутату Новокалинівської міської ради, місцевим підприємцям – Наталії Серняк та Василеві Головчаку.
↗️Дякуємо випускникам нашого закладу – Вероніці Добрянській, Олені Несторович, Ігореві Пауку за підтримку і приклад для молодших.
🌈Промінчиками заходу були студенти, які презентували свої проєкти, як результат роботи у 3-х місячній програмі “Сучасні лідери” Української Академії Лідерства. Ви були на висоті, зуміли змотивувати і запалити аудиторію, ваші ідеї обов’язково будуть жити в практичній реалізації. Успіхів вам, за вами майбутнє нашої держави💙💛
Наставниками в проєктах були від УАЛу – Іван Чубукін, від Студії – Леся Касій та Наталія Пазюк↗️
👍Дякуємо за ваше терпіння, енергію та бажання творити!!!