Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій

logo

Самбірський фаховий коледж
економіки та інформаційних технологій

Центр ветеранського розвитку

Шановні учасники бойових дій, ветерани та ветеранки, захисники та захисниці нашої країни! Спільнота Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій засвідчує Вам свою повагу та висловлює щиру вдячність за відданість Україні!
Ви подбали про нас на передовій, ми подбаємо про Вас в тилу!

Про нас

 

   Центр ветеранського розвитку започаткував роботу при Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій. Метою (ціллю) Центру є формування та реалізація державної політики у сфері соціально-професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни,  членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей такої категорії осіб, членів сімей осіб, які зникли безвісти за особливих обставин під час проходження військової служби, та інших осіб.

Забезпечення соціально-професійної адаптації для студентів, випускників та працівників фахового коледжу, які належать до вищезазначених категорій осіб здійснюється Центром першочергово.

Для реалізації мети (цілей) та напрямів діяльності Центр може створювати:

  • підрозділ психологічної реабілітації;
  • постійно діючі професійні курси;
  • підрозділ фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів та їх сімей;
  • інкубатор-центр для ветеранського бізнесу та професійної адаптації;
  • клуб для членів сім’ї ветеранів, які втратили рідних;
  • притулок (хостел) для ветеранів, які перебувають у кризових станах;
  • ветеранський клуб-кафе;
  • інші необхідні для реалізації напрямів діяльності Центру підрозділи 

 

ГЕРГОВСЬКА Наталія

керівник Центру ветеранського розвитку, голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін та ФВ, викладач соціогуманітарних дисциплін, викладач-методист

ФЕШОВЕЦЬ Тетяна

практичний психолог Центру, арт-терапевт

РИГУС Андрій

фахівець з професійної перепідготовки ветеранів (педагог професійного навчання), підприємець

ХМЕЛІВСЬКИЙ Ростислав

фахівець з соціальної адаптації та реінтеграції ветеранів, організації спільноти ветеранів (педагог організатор), волонтер, підприємець

ОПРИШКО Остап

консультант Центру, підполковник (у відставці), доброволець АТО-ООС, учасник україно – російської війни

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Закон України «Про фахову передвищу освіту»

Постанова КМУ № 1420 від 13.12.2024 «Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни»

Розпорядження КМУ від 25 квітня 2023 р. N 372-р  «Про затвердження плану заходів на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»

Постанова КМУ № 1542 від 27.12.2024 «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти»

Постанова КМУ від 18 березня 2024 р. № 307 про «Деякі питання ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації ветеранів війни, членів їх сімей та деяких інших категорій осіб»

Постанова КМУ від  24 січня 2025 р. № 67 про «Деякі питання забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб»

Новини

Форум «Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка в громадах Львівщини»

     1 березня керівниця Центру ветеранського розвитку Наталія Герговська та психологиня Фешовець Тетяна взяли участь у Форумі «Психічне здоровʼя та психосоціальна підтримка в громадах Львівщини. Рішення та можливості для кожного». Захід об’єднав представників влади, експертів, медиків, освітян, соціальних працівників і громадських активістів, аби спільно зміцнити систему надання психосоціальних послуг та напрацювати ефективні рішення для підтримки населення. Під час заходу презентувались успішні практики, зокрема щодо первинної медичної допомоги, соціального супроводу та освітніх ініціатив.

Відповідальна комунікація про психічне здоров’я: як громада може допомагати в часі війни

     20 березня в Самборі, на запрошення місцевого осередку психологів Мальтійської служби, відбулася дискусія на тему «Відповідальна комунікація про психічне здоров’я: як громада може допомагати в часі війни». Керівниця Центру ветеранського розвитку Наталія Герговська, запрошена як спікерка, розповіла про роботу центру з адаптації ветеранів до цивільного життя та про найефективніші ініціативи в цій сфері. Учасники дискусії, серед яких були представники громадських організацій, релігійних спільнот, ветерани, родини зниклих безвісти та внутрішньо переміщені особи, обговорили створення ефективної системи підтримки для всіх, хто її потребує.

Підтримка на колесах: ветеран отримав пандус для авто

     Центр ветеранського розвитку в співпраці з БО «Hug -Help Ukraine Gothenburg» та БФ «Крила надії» придбали пандус в авто для ветерана війни особи з інвалідністю Орищіна Івана. Працюємо разом, щоб допомагати та знаходити нові можливості для самореалізації.

Важливо знати

Травмуючий досвід після фронту – ті реалії, які очікують на бійців після фронту. Стрес, постійний адреналін та страх, можуть закарбуватися у ментальному здоров’ї ветеранів назавжди, та з цими емоціями можна боротися.

У такому випадку необхідно усвідомити, що психологічне становище вже ніколи не стане, як раніше.

Ось декілька підказок для ветеранів, які інтегруються у цивільне життя:

  • Працюйте над розумінням того, що ви вже “тут і зараз”.

Певний період у вас може залишатись бажання повернутись до побратимів. Тоді ви знаходитесь ніби між двох світів. Цей період треба прожити. Усвідомити, що повернення на війну немає, але є інші варіанти бути корисним. Тут і зараз.

  • Будьте наодинці із собою, якщо цього хочеться.

У перший час повернення, бажання побути на самоті – нормальне. Важливо, аби рідні, які залишаються поряд, розуміли цю потребу та давали таку можливість. Мине час, ви повернетесь до себе і до мирного життя.

Звертайтесь до психологів за порадою та підтримкою.

  • Є два шляхи, які ми пропонуємо ветеранам ↓ 

Перший – звернення в Центр ветеранського розвитку.

Другий – гаряча лінія за номером 0800 33 20 29. Цілодобова та безкоштовна.