Неформальна освіта

    ФОРМАЛЬНА ОСВІТА – це освіта, яка включає в себе всі види здобуття знань у рамках національної системи освіти.

 

   НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Вона передбачає отримання актуальних практичних і теоретичних знань, навичок, опановування сучасних методів розв’язання професійних завдань, самоорганізоване здобуття певних компетентностей, вдосконалення наявних знань та саморозвиток. Допомагає швидко і вчасно отримати необхідні знання відповідно до потреб тут і зараз.

  ФОРМИ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ:очна (тренінги, майстер-класи, семінари, майстерні тощо), дистанційна (дистанційні курси, вебінари) тощо.

    ДЕ ЗДОБУТИ: неурядові установи, приватні особи, платформи дистанційного навчання.

ОСНОВНІ ЦІЛІ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ

  • професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти;
  • підвищення якості освітніх послуг, які надаються Коледжем;
  • підвищення ефективності пошукових та наукових досліджень здобувачів освіти;
  • підвищення конкурентоздатності випускників Коледжу на вітчизняному та міжнародному ринках освітніх послуг та праці;
  • збагачення індивідуального досвіду учасників освітнього процесу щодо інших моделей створення та поширення знань.

   ІДЕАЛЬНА ФОРМУЛА НАВЧАННЯ : формальна + неформальна освіта. Тоді досвід, отриманий внаслідок саморозвитку доповнює той, який студенти отримують у Коледжі.

  ВАЖЛИВО! Результати навчання, здобуті шляхом неформальної та/або інформальної освіти, визнаються в системі формальної освіти Коледжу в порядку, визначеному законодавством.

1. ual.ua

Українська академія лідерства — 10-місячна програма неформальної освіти для випускників шкіл (віком від 16 до 20 років), що будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку. Приклади курсів: фінансовий менеджмент, історія України, психологія відносин, кулінарія, проєктний менеджмент. Також програмою передбачені експедиції Україною, дослідження Ізраїлю та Європи.

2. insha-osvita.org

Інша Освіта — українська громадська організація, що працює за стандартами неформальної освіти Німеччини «Theodor Heuss Kolleg» та проводить професійні курси для освітян із дотримання стандартів якості неформальної освіти.

3. prometheus.org.ua

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.

4. vumonline.ua

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.

5. www.ed-era.com

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

6. www.coursera.org

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.

7. www.edx.org

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати.

8. www.udacity.com

Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу.

Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими.

9. www.codecademy.com

Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ.

10. uk.duolingo.com

Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови.

11. learnlifelong.net

Онлайн платформа неформальної освіти, що реалізується за підтримки Представництва DVV International в Україні, Міжнародного Центра Неформальної Освіти та Української Асоціації освіти дорослих.

12. canvas.net

Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.

Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти.

13. www.kalipsoua.com/ua/tourschool

ONLINE Школа туризму туроператора «Каліпсо Україна» — курси менеджера по туризму. Online заняття (1 година) по Skype, Zoom, Viber з кожним особисто. Курс складається з 16 занять комплексних занять від введення в туризм, розуміння діяльності туроператорів і турагентів, їх основних принципів роботи до географії туризму. Після закінчення курсів видається сертифікат.

14. kursor.kiev.ua/ua/programs/tourism_management.php

Київський навчальний центр «Курсор» пропонує широкий спектр дистанційних курсів менеджерів з туризму, ресторанного бізнесу тощо, які включають теоретичну і практичну частини ознайомлення зі специфікою туристичного бізнесу і продажів у туризмі, як правильно організувати роботу ресторану, кафе; управляти персоналом і виробництвом, вибирати маркетингову стратегію. Після закінчення курсів видається сертифікат.

15. uaguides.com/distant_learning

Громадська спілка «Всеукраїнська Асоціація гідів», (ВАГ) пропонує курси за напрямом «Туристичний гід». ВАГ є членом Федерації Європейських Гідів (FEG) з 2016 року, та представляє Україну в цій професійній спільноті. За результатами навчання слухачі курсу отримують досвід з методики підготовки та проведення оглядової екскурсії; методики розробки авторських екскурсій, методики інтерпретації історичного, культурного та природного спадку; методики розробки та апробації туристичних маршрутів; використання інформаційних ресурсів при складанні контрольних текстів екскурсій. Після закінчення курсів видається свідоцтво.

16. proficlub.com.ua/all-courses-ua

Платформа PROFI CLUB пропонує курси з підвищення якості сервісу і методик обслуговування в сфері готельно-ресторанного бізнесу та кваліфікації фахівців гостинності;  просування України в світові лідери на мапі гастрономічного туризму. Курси проводяться онлайн, тривалістю від кількох днів до місяця, з видачею сертифіката.

17. home.culinar-academy.com

Платформа студії кондитерства та кулінарії пропонує різні курси та майстер-класи з кондитерства та кулінарії. Очне та онлайн навчання для аматорів, початківців та професіоналів.

18. www.education.ua/courses/?kind=253

Українська платформа Еducation.ua. одна з найбільшим вибором онлайн курсів різної тематики зокрема, з готельно-ресторанного бізнесу і туризму.

19. osvita.diia.gov.ua

Дія. Цифрова освіта – національна онлайн-платформа для розвитку цифрової грамотності. 2 461 809 сертифікатів отримали студенти платформи. На платформі вчитись – просто та зручно. Доступні кілька десятків освітніх серіалів. Усі вони безкоштовні. Можна навчатися, коли вам зручно і де вам зручно. А після перегляду серії скласти невелике тестування – для кращого засвоєння теми, та отримати сертифікат. Він підтверджує здобуті навички та допоможе під час працевлаштування. Популярні теми освітніх серіалів: діджитал, фінанси, підприємництво, психологічна підтримка, бізнес, інформаційна грамотність, безбар’єрність, кібербезпека, інструменти Google, хаби, пілоти, публічні послуги, журналістика, програмування, технології, криптовалюта.

20. netacad.com

Щоб полегшити доступ до освіти та професійного навчання у світовому масштабі, компанія Cisco розробила програму мережних академій для фундаментальної підготовки фахівців у галузі інформаційних технологій за загальновизнаними стандартами. Програма діє з 1997 року, і з цього часу більш ніж 11 000 мережевих академій у 167 країнах світу надають студентам комплексний підхід до навчання. Навчальні курси охоплюють широке коло напрямків: від основ інформаційних технологій та базових курсів із мереж до спеціалізованих курсів із безпеки, бездротових технології, основ Java програмування та UNIX.

21. udemy.com

Udemy — це міжнародна навчальна платформа з безліччю онлайн-курсів, призначених для розвитку життєвих навичок, які допоможуть прискорити процес здобуття освіти чи кар’єрний ріст. Курси пропонуються по широкій категорії, включаючи бізнес та підприємництво, науку, мистецтво, здоров’я, мови, музику та технології. Udemy є частиною зростаючого руху MOOC, доступного поза традиційною університетською системою освіти.