«В ЙОГО ІМЕНІ СЛАВА УКРАЇНИ»
7 березня в читальній залі Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій пройшов бібліотечний урок «Історичними стежками нашої країни», присвячений 210 – й річниці від дня народження о. Михайла Вербицького. Студенти перших курсів спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа», викладачі, керівництво вшанували славетну постать творця музики Державного Гімну «Ще не вмерла Україна», священника УГКЦ, хорового диригента, актора, громадського діяча – МИХАЙЛА ВЕРБИЦЬКОГО.
Як талановитий композитор і свідомий галичанин, він першим популяризував Тараса Шевченка в Галичині, створюючи музику до його віршів, перетворюючи їх у пісні. Вперше пісню «Ще не вмерла Україна» виконав Михайло Вербицький сам на гітарі серед студентства Духовної гімназії в Перемишлі. Незабаром була оприлюднена авторська версія для хорового виконання. Тим самим Михайло Вербицький започаткував тренд (мейнстрім) гри на гітарі та хорового співу.
Будучи священником, з 1853 по 1856 роки, служив у церкві св. Євстахія села Стрілки на Самбірщині. В пам’ять про те на храмі встановлена меморіальна дошка, яку відкрила вдячна громада.
Під час відзначення 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького, середній школі с. Стрілки присвоєно ім’я славного українця. А також встановлено рекорд України, де понад двісті сопілкарів одночасно виконали мелодію Державного Гімну «Ще не вмерла Україна».
2 березня цього року, до 210-ої річниці з дня народження о. Михайла Вербицького у селі Стрілки було урочисте велелюдне відкриття і освячення музичного парку ім. о. Михайла Вербицького. Там встановлено різні вуличні музичні інструменти, трубчасті дзвони, маримба, дзвони “Монах”, на яких можна грати. Серед звичайних лавок парку заховалася одна особлива – “Співоча лавочка о. Вербицького”, присівши на яку, ви почуєте музику цього священика.
До кінця свого життя Михайло Вербицький служив двом великим силам нашого духовного життя – молитві і пісні. І служив самовіддано, одержимо і повсякчас…
Організатори заходу бібліотекарі коледжу – Леся СИДІР, Світлана ЛЯШУК