Педагогічні читання

Як невимовне віршами не скажеш, чи не німою зробиться душа?

     20 05.2023 у стінах нашого коледжу відбулися літературні читання: «Поезія – це музика душі». Може День вишиванки надихнув на такий порив, може бажання теплого і відвертого спілкування, але це відбулося. Творчий захід організував викладач-словесник Віктор ТИМЦІВ, колеги та працівники бібліотеки. Зустрілися різні покоління людей, для яких важливі духовність, слово, мрія.

     Запрошені гості – це наші добрі друзі, мисткині Самбірщини Оксана СКВАРКО та Надія ПИСКО, які радо ділилися з молоддю досвідом написання віршів, сокровенними моментами власних переживань. Присутніми були студенти І – ІІІ курсів, випускниця нашого коледжу Вероніка ДОБРЯНСЬКА, викладачі Уляна ПРІЦЬ та Леся КАСІЙ, які теж поділилися своєю творчістю.

     З особливим трепетом розкривали свої мрії та сподівання у віршовій формі наші студенти Ярина МИЛЯНЕЦЬ, Олена БАЗАР, Христина ТАТОМИР, Вероніка-Діана БАБІНА, Вікторія МАРТЕКЛЯС, Олена МАЦІЙКО, Марія-Олена БІШКО.

Хтось вперше декламував, а хтось уже мав досвід, та всі були зворушені атмосферою приязні та відкритості.

     Вірмо в силу поезії!

     Ніяка війна не зупинить рух, життя, коли звучить ПОЕЗІЯ!

 

Викладач української мови та літератури Віктор Тимців

Педагогічні читання з нагоди 300 - річчя від дня народження Григорія Сковороди.

     Під таким гаслом 2 грудня 2022 року в коледжі проведено педагогічні читання з нагоди 300 – річчя від дня народження відомого українського мислителя та філософа Григорія Сковороди.

     В контексті освіти та самоосвіти трактували філософію Г. Сковороди, звучала поезія та було розглянуто педагогічні аспекти просвітницько-мистецької спадщини видатного педагога-наставника. Аналізували органічно властивий мислителю діалогізм, позаяк діалогом було все життя Г. Сковороди.

     Зустріч відбулася в атмосфері етнопедагогічних досліджень та педагогічних дискусій.

 

 Історик, викладач        Володимир Кульчицький-Поливко

 

Сучасні підходи до професійного розвитку викладача фахового коледжу

     В ході педагогічних читань викладач розкрив присутнім основні підходи оптимального та ефективного педагога-фахівця, визначено  зміст поняття «професійний саморозвиток» та його напрямів (самовиховання, самоосвіта), їх необхідність у педагогічній діяльності; роль соціальної мобільності педагога в нинішніх умовах; роль підвищення кваліфікації у професійно-особистісному розвитку педагогічного працівника.

     Педагогічні читання пройшли насичено та змотивували колег-педагогів до оцінки своєї педагогічної роботи. Нові соціальні вимоги, нові запити суспільства спонукають педагогів до постійного професійного розвитку, адже це основа у процесі здобуття будь-якої освіти.

     Матеріали педагогічних читань отримали високу оцінку колег та рекомендовані для особистого ознайомлення (методична розробка) на рівні коледжу.

       Методична розробка

     Ю.Р. Бич. Сучасні підходи до професійного розвитку викладача фахового коледжу.- Самбір. (СФКЕтІ), 2022. – 24 с.

     Рецензент: Кругляк О.Я., кандидат педагогічних наук, завідувач відділенням початкової освіти Самбірського фахового коледжу педагогічного коледжу ім. І. Филипчака

     Розглянуто і схвалено на засіданні циклової комісії комерційної діяльності, протокол №3 від 12 жовтня 2022 року.

В. Сухомлинський – радість буття

     27 вересня 2021 року в самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій пройшли педагогічні читання на тему: В. Сухомлинський – радість буття. Діалог з сучасниками. Увагу зосереджено на основних аспектах забезпечення обміну професійним досвідом щодо використання ідей педагогіки Василя Сухомлинського, а також залучення молодих спеціалістів до процесу вивчення, обговорення та аналізу філософських аспектів педагогічної спадщини педагога.

     Свій ідеал естетичного виховання талановитий педагог убачав у тому, щоб кожна дитина, побачивши прекрасне, зупинилася перед ним у подиві, зробила його частинкою свого життя. Входження мистецтва в духовний світ дитини починається з пізнання краси слова. Пізнання краси слова виявилося найважливішим кроком у світ прекрасного.

     Педагогічні читання пройшли на високому методичному рівні з елементами гри.

                              

Завідувач навчально-методичного кабінету Уляна Пріць