Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій

logo

Самбірський фаховий коледж
економіки та інформаційних технологій

Шостий день проєкту

     Сьогодні учасники проєкту під керівництвом лідерів проєкту працювали в стартап-командах над фінальною версією продуктів: прототипами трьох 3D-принтерів з інструкціями з експлуатації, програмою навчання роботі на 3D-принтері, 4 проектами 3D-моделювання, бізнес-планом, презентацією на тему «Економіка 3D-друку», фільмом та презентацією проєкту.

     У другій половині дня ми вирушили на пішохідну екскурсію вздовж озера Слава. Ми показали українській молоді ринкову площу міста Слава, міський парк, міський пляж. Ми також хотіли показати учасникам природну та архітектурну красу нашого регіону.

     Разом ми готувалися до заключної конференції. Медіа-команда розробила та опублікувала інформацію про нашу діяльність у соціальних мережах.

     Відділ Піар та оцінювання проводили щоденне оцінювання, як і було заплановано. Зворотній зв’язок з учнями дозволяє нам постійно оцінювати реалізацію проекту, реагувати на невідповідності та незручності, що виникають. Впроваджуються коригувальні заходи. Цей пункт програми викликає велике пожвавлення в кожній групі.

П'ятий день проєкту

     Після сніданку ми повернулися до роботи в секціях стартапу: команда конструкторів та операторів для розробки прототипу 3 3D-принтерів та створення інструкції користувача для створених 3D-принтерів. Команда 3D-моделювання – навчальний сценарій з 3D-друку. Бізнес-команда – розробка бізнес-плану «Конструкція принтера та економіка 3D-друку» та презентації «Використання 3D-друку в економіці». Команда PR та оцінки – спостерігала за діяльністю груп, готувала інформацію для ЗМІ, фільм про проект та працювала над дизайном рекламних гаджетів.

     Відбулися перші пробні випробування сконструйованого 3D-принтера, а також були проведені консультації з іншими командами щодо читабельності інструкції до 3D-принтера та навчальної програми. PR-команда представила на обговорення проекти рекламних гаджетів, виготовлених за допомогою технології 3D-друку.

     У другій половині дня ми повернулися до роботи над фінальною версією продуктів – важких результатів цьогорічного проекту. Прогулянку до Слави ми відклали на завтра. Відповідальність за доручені завдання та погода не давали нам розслабитися.

     Оцінювачі проводили щоденне оцінювання, як і було заплановано. Зворотний зв’язок від учнів дозволяє нам оцінювати проект на постійній основі, реагувати на будь-які невідповідності та незручності, що виникають. Впроваджуються коригувальні заходи. Цей пункт програми викликає велике пожвавлення в кожній групі.

Четвертий день проєкту

     Четвертим днем проекту була поїздка до Зеленої Гури на заняття в Зеленогурському університеті, яку координував доктор Мартін Хцюк.

     Розділившись на 3 групи, ми взяли участь у майстернях, лабораторіях та спеціалізованих воркшопах, які проводили експерти, наукові співробітники університету. Ми дізналися про принципи 3D-друку, 3D-моделювання, а також мали можливість побачити і почути про роботу 3D-принтера, в якому робочим матеріалом є металевий порошок. Побачити «класичний 3D-принтер» за роботою. Оцінити, як сучасні технології збільшують швидкість 3D-друку. Побачити процес автоматизації процесу, з використанням роботів та робототехніки.

     Ми мали можливість проконсультуватися з фахівцями УЗ щодо вдосконалення прототипів продукції:

1. 3D принтер.

2.Інструкцію користувача для прототипу 3D принтера.

3.Навчальна програма для роботи з 3D-принтером.

4.Проєкти з 3D моделювання

5.Бізнес-план «Економіка 3D-друку».

6. Фільм та презентація проекту.

     Цього дня ми запропонували українській групі спільну екскурсію містом. Прогулянка набережною, відвідування Пальмового дому. Ми також залишили собі вільний час для індивідуального огляду визначних пам’яток і шопінгу в Зеленій Гурі.

     Наприкінці дня ми не забули про щоденне поточне оцінювання та публікацію інформації в засобах масової інформації.

Третій день проєкту

     ✅Сьогоднішній день був насичений подіями. Ми провели його в Новій Сулі. Взяли участь в урочистій церемонії під гаслом «Гарного дня». Після офіційної частини ми подивилися мистецьку програму під назвою «Я маю талант», в якій студенти «Електрика» представили свої художні, музичні, танцювальні та спортивні навички. Крім того, українські студенти з нашої проектної групи представили свій національний народний танець АРКАН. Ми також почули популярні пісні, які зараз виконуються в Україні.

     ✅Після цього молодь з нашої школи, України, Італії та Німеччини взяла участь у мистецьких майстер-класах.

     ✅В рамках розважальних заходів в залі ЦКЗіУ «ЕЛЕКТРИК» відбувся спортивний турнір. – Команди проекту під керівництвом вчителя фізкультури Пшемислава Жетона після проведеної ним розминки грали в командний волейбол. Студенти також мали у своєму розпорядженні тренажерний зал.

     ✅Увечері після вечері було проведено щоденне оцінювання. Був підготовлений і опублікований брифінг про третій день роботи. Проектні команди все ще сідали за роботу в стартап-командах.

Другий день проєкту

     Сьогодні, перш ніж приступити до роботи на основі поточного оцінювання, ми обговорили висновки та рекомендації щодо подальших дій, які були записані на «дереві оцінювання». Останнє викликало багато позитивних емоцій у студентів, які вони висловлювали за допомогою «карток», розміщених на дереві. Завдяки цьому інструменту група рефлексії з команди PR та оцінки буде постійно оцінювати проєкт, виявляти невідповідності та ризики, щоб впроваджувати коригувальні заходи.

     Ми також обрали лідерів кожної секції. Потім ми підготували для себе простір для виконання завдань, які на нас чекали, відповідно до членства в команді. Команда дизайнерів та операторів підготувала будівельні блоки 3D-принтерів та зробила перші кроки до складання інструкції для сконструйованих 3D-принтерів. Команда 3D-моделювання – сценарій навчання 3D-друку. Бізнес-команда – розробка бізнес-плану , побудова принтера 3D-друку та презентація – використання 3D-друку в промисловості. Команда PR та оцінки – спостерігала за роботою груп, готувала інформацію для ЗМІ, робили фільм про проєкт та працювала над дизайном рекламних гаджетів.
Усі напрацювання зроблені окремими командами у двомовних версіях – польською та українською мовами.

     Ми в захваті від високого рівня залучення студентів до роботи над проектом, їхньої готовності до співпраці та взаємної доброзичливості.

     Вечір – це час для відпочинку – сьогодні барбекю та дискотека в компанії інших проектних груп.

24-09-2024 Міжнародна співпраця

     💢Сьогодні – перший день проєкту Польсько-української академії 3D-друку. Студенти групи ВПУ13 з Івано-Франківська та Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій разом зі студентами з Центру «Електрик» на курорті Wratislavia в Славі реалізують проектну діяльність.
     Перед тим, як ми прибули до місця, де буде реалізовуватися проектна діяльність, відбулася зустріч польських та українських учасників у CKZiU «ELETRYK» в Новій Солі. Проєкт відкрив директор школи.
     ✅Перебуваючи на місці, ми розпочали нашу співпрацю з інтеграції – знайомства один з одним, щоб подолати бар’єри. Розробили правила та регламент перебування та реалізації проекту. Документи підписали учасники та опікуни, вивісили на дошці та розмістили у хмарі.
Ми також розділилися на проектні команди:
1. Команда конструкторів та операторів.
2. Команда 3D-моделювання.
3. Бізнес-команду
4. Команда піару та оцінки
     В рамках цих секцій ментори провели інтеграцію команд, щоб наступного дня обрати лідера секції та мотивувати їх до найкращої роботи.
     Наприкінці дня було обговорено висновки та рекомендації попереднього оцінювання та проведено перше поточне оцінювання.

Міжнародна співпраця. Стартуємо!

     19 вересня відбулася онлайн-конференція в рамках проєкту ”Polsko-Ukraińska Akademia Druku 3-D” під керівництвом Марії САРАХМАН з нашими партнерами Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli (PL) та ВПУ-13 м. Івано-Франківська.

     Під час зустрічі учасники з Польщі та України презентували відео про свою країну, рідне місто та освітній заклад, який вони представляють. Було обговорено деталі та завдання проєкту.

     З нетерпінням чекаємо на офлайн зустріч. Далі буде…

Польсько-українська академія 3-D друку

Економічний форум

     3 вересня, у польському місті Карпачі розпочався традиційний 33-ій Економічний форум, що його організовує Фонд Інститут східних досліджень. Захід триватиме до 8 вересня. Цьогорічне гасло: «Час нових лідерів – формуємо майбутнє разом».

     У роботі Форуму бере участь численна делегація з України, зокрема зі Львівщини. Серед учасників – голова ГО «Західний інформаційний фронт»,  в.о. директора Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій  Юрій КМІТЬ. 

     Це найбільша конференція в Центральній та Східній Європі, яка вже більше як 30 років збирає авторитетних і відомих політиків, економістів, соціальних лідерів з усього світу на численні дискусії з найактуальніших питань та викликів поточного порядку денного Центральної та Східної Європи. Зокрема, на Форумі широко представлена тематика інформаційної безпеки Європи. Так, Юрій КМІТЬ взяв участь у дебатах «Монополія на інформацію. Як протидіяти?».  

     Організатори Форуму зазначають: «Унікальний клімат цього заходу сприяє розвитку співпраці між державами-членами ЄС та їхніми сусідами. 

Підсумки міжнародного професійного стажування

✅Підводимо підсумки проєкту «Міжнародне професійне стажування в Німеччині» 🇩🇪🇺🇦
✅Учасників проєкту відвідував директор 🤵‍♂️ Центру безбар’єрної та професійної освіти «ELEKTRYK» Grzegorz Königsberg та привітав із успішним завершенням проєкту🧑‍💻🏁
✅Учасники проєкту представили 🧑‍🏫результати роботи , а на завершення відбувся конкурс найкращого промоплакату.

Практика в WSA Spree-Havel Ausbildungswerkstatt Німеччина

✅Вивчаємо нові технології 📲 та поновлюємо свій багаж знань під час практики в WSA Spree-Havel Ausbildungswerkstatt Німеччина м. Фюрстенвальде 🇩🇪🇺🇦🇵🇱
✅Пізнаємо відомі місця Німеччини. Відвілали: 🇩🇪🏢Рейстаг-будівлю в якій засідає німецький парламент. ⛴️Побували на оглядовій екскурсії на катері річкою Шпри.

Стажування у Німеччині. Підсумки першого тижня.

      📅Завершився тиждень проєктних завдань проведенням відеоконференції з експертами та екскурсією одним з найстаріших міст Бранденбурга – Фюрстенвальде. Мали прекрасну можливість побувати на органному концерті  барокової музики Баха, Бетховена та Брамса.🇺🇦🇩🇪🇵🇱

       Проєкт – це не тільки практика і робота, а й культурні заходи.  Здобувачі освіти вирушили на екскурсію до Берліна, зокрема відвідали Alexabderplatz, Brama Brandenburska (архітектурна пам’ятка в Берліні), Unter den Linden (найвідоміший бульвар).
Особливі враження отримали здобувачі освіти від екскурсії музеєм Neues Museum в Берліні, до його складу входить кілька експозицій:  

✅Єгипетський музей.

✅Музей доісторичного періоду та ранньої історії.

✅Етнографічний музей.
       Музей вражає не лише розмірами об’єкта, а й перед усім великою кількістю експонатів. Найвідоміші з них: бюст Нефертіті та Золотий капелюх.

Міжнародне професійне стажування в Німеччині

📌Нові проєкти, нові знання та практичні навички📌
25 лютого розпочався проект🌎 «Міжнародне професійне стажування в Німеччині» на запрошення директора освітнього центру Grzegorz Konigsberg Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU “Elektryk” Nowa Sól. 🇵🇱🇺🇦
Студенти спеціальності Інженерія програмного забезпечення Тур Віталій та Ревтьо Вадим у супроводі викладача іноземних мов Наталії Браток та студенти ВПУ-13 м. Івано-Франківська відвідали заклад «Wasserstrasen-und-Schifffarhtsamt Spree-Havel“ в місті Фюрстенвальде.🇩🇪🇺🇦
Після знайомства з групою студентів з Німеччини та Польщі, відбулось затвердження планів щодо співпраці. Окрім навчання та стажування, студенти встигли відвідати „Keramikwerkstatt“.
Молодь взяла участь у майстер-класах з гончарства, це було ідеальне місце для відпочинку, знайомства та обміну думками.

Конференція за результатами польсько-українського проєкту «Академія технологій – концепція, створення, продукт»

Конференція за результатами польсько-українського проєкту «Академія технологій – концепція, створення, продукт»

23 жовтня 2023 року у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбулася конференція за результатами участі здобувачів освіти у міжнародному проєкті «Академія технологій – концепція, створення, продукт». Бюджет цього проєкту склав 82733, 42 злотих, а основна мета – це розвиток талантів, креативності та підприємливості учасників.

Згадується вислів Сократа: «Ніяке спілкування між людьми немає цінності без дружби». Саме таким другом, партнером, побратимом є Центр безперервної і професійної освіти «Електрик», який знаходиться в м. Нова Суль (Польща) в особі його директора Гжегоша Кенігберга. Наше партнерство вже триває 8 років, що дало можливість нашим здобувачам освіти проходити практику за кордоном, брати участь у спільних міжнародних проєктах та здійснювати обмін досвідом у галузі освіти.

Вже три успішні проєкти у нас за плечима:

  • 2020 рік – дистанційно створювали мініавтомобіль;
  • 2022 рік –  конструювали дрона. Цей проєкт зайняв перше місце і є номінований до нагороди в конкурсі EDUINSPIACJEв категорії «Цифрові навички».
  • 2023 рік – мобільний робот. Підготовка цього проєкту тривала майже рік. Це десятки відеоконференцій з партнерами з Польщі та Івано-Франківська, спільне напрацювання з керівниками груп, підготовчі пакети документів, робота над ідеєю навчальної гри.

Здобувачі освіти нашого коледжу під час звітної конференції демонстрували проєкт, яким вони жили і спільного творили протягом тижня.

Наша команда програмістів – Софія Громіш, Володимир Карпа, Ілля Князєв, Артем Марусов – працювали у секціях мобільний робот та навчальна гра.

Студенти спеціальності «Підприємництво та торгівля» – Христина Чижо, Тетяна Хомен – розробляли ринкову стратегію продукту. Представники спеціальності «Економіка» та «Туризм» – Андріана Волошин, Марія Унятович, Анастасія Якимів, Юлія Сивак – успішно презентували секцію дизайн та медіа.

У нашому проєкті було чотири секції, кожна з яких відіграла важливу роль у створенні робота. Студенти демонстрували роботу кожної групи і підкреслювали їхній внесок у проєкті.

Секція мобільного робота готувала елементи та програмне розроблення для симуляції роботів. Секція навчальної гри розробляла дидактичну гру, яка поєднює в собі настільну гру та OR додатки. Секція ринкової стратегії розробляла пропозиції для  ринкової стратегії та для стартапу. Секція дизайн та медіа спостерігала за діяльністю груп, паралельно готувала інформацію для медіа та працювала над віртуальною частиною дидактичної гри.

Учасники докладно розповіли про кожен день перебування на проєкті: поділилися спогадами про відвідування Зеленогурського університету, взяли участь у майстер-класах та спеціалізованих лабораторіях: принципи 3D-друку, принципи руху платформи та віртуальної реальності.

 

Кожен проєкт особливий, як і його учасники. Кожен проєкт чимось дивує і наповнює:

  • спільна праця в командах тачудові знання наших учасників в галузі програмування та ринкової стратегії;
  • цікаві локації проєкту:
  • неймовірна підтримка старости Новосульського повіту Івони Бронзовської та президента міста, дирекції «Електрика», представників Зеленогурського університету, які приїхали до нас на вогнище (без пафосу, без краваток), а просто із щирими словами підтримки і дружніми обіймами.

Крім роботи в проєкті студенти поділилися спогадами про відпочинок біля вогнища, спортивні змагання, екскурсії, водні розваги.

На завершення звучала «Червона калина», а студентам,  які гідно представляли наш коледж були вручені подяки.  

До нових проєктів.

Далі буде.

 

Підсумковий день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”

     Сьогодні відбулася підсумкова конференція за участі партнерів проєкту, учнів та вчителів шкіл Нової Солі, представників місцевої влади, батьків, української меншини та ЗМІ.

     Під час конференції ми представили наслідки нашої проєктної діяльності – результати. Окремими секціями були представлені: прототип мобільного робота разом з програмним забезпеченням, інтерактивна дидактична гра разом з дизайном та документом про ринкову стратегію мобільного робота, фільм, що показує нашу проєктну діяльність за останні кілька днів. Ми також представили попередні результати оцінювання.

     Увечері був час для відпочинку – дискотека. Ми дуже задоволені собою; наполеглива праця останніх кількох днів принесла відчутні результати у вигляді реалізованих результатів проекту, а також особистого ставлення студентів, наприклад, відповідальність за завдання, вміння працювати в групі, працювати під тиском часу.

Шостий день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”

20-09-2023

     Сьогодні учасники проєкту під керівництвом лідерів проєкту працювали в стартап-секціях над фінальною версією продуктів: мобільний робот, навчальна гра, ринкова стратегія, дизайн та медіа.

 

      Разом ми готувалися до заключної конференції. Медіа-команда розробляла та публікувала інформацію про нашу діяльність у соціальних мережах.

 

     Оцінювачі проводили щоденне оцінювання, як і було заплановано. Зворотній зв’язок від учнів дозволяє нам оцінювати проєкт на постійній основі, реагувати на невідповідності та незручності, що виникають. Впроваджуються коригувальні заходи. Цей пункт програми викликає велике пожвавлення в кожній групі.

П'ятий день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”

19.09.2023

     Сьогоднішній день був насичений подіями. Ми провели його в Новій Солі. Почали з відвідування басейну. Через велику зайнятість басейну, ми змогли піти туди вранці. Розваги були чудовими і викликали багато позитивних емоцій.

     Потім ми поїхали до Центру професійної та безперервної освіти в Новій Солі, який є партнером проєкту. На початку навчального візиту польські колеги ознайомили українських учасників з навчальним закладом. Потім, під наглядом експертів та викладачів училища (Агнєшка Савіцка, Уршуля Хоронжик, Павел Грегорчук) та компанії MPLAB, ми змогли протестувати сконструйованого мобільного робота. Випробування прототипу відбулося за участю представників, партнерів ЦКЗіУ “ЕЛЕКТРИК”. У майстерні реклами ми вдосконалювали дизайн для інтерактивної навчальної гри. В економічній майстерні працювали над ринковою стратегією для мобільного робота.

     На прохання учнів – учасників проєкту, під керівництвом вчителя фізкультури пана Кшиштофа Жигаса, молодь мала змогу пограти у волейбол у спортзалі “Elektrik”.

     Увечері після вечері було проведено щоденне оцінювання.

Четвертий день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”

Четвертим днем проєкт була поїздка до Зеленої Гури на заняття в Зеленогурському університеті, яку координував доктор Марцін Хцюк.

 

Молодь поділили на 4 групи і ми мали можливість взяти участь у майстер-класах, лабораторіях та спеціалізованих лабораторіях, які проводили експерти, наукові співробітники університету. Ми дізналися про принципи 3-D друку, роботу промислових камер, принципи руху платформи та віртуальної реальності.

 

Ми мали можливість проконсультуватися з експертами, членами наукових гуртків, щодо побудови прототипу продукту – мобільного робота, інтерактивного навчального мобільного робота, інтерактивної навчальної гри, його дизайну та ринкових стратегій для мобільного робота.

Цього дня учасники проєкту також мали вільний час для індивідуального огляду визначних пам’яток Зеленої Гури та шопінгу.

 

Підсумком дня стало щоденне оцінювання – фіксування невідповідностей та ризиків.

 

Вечір був часом для відпочинку – сьогодні багаття і смаження ковбасок, гра на укулеле, спільні співи.

 

Молодь, учасники проєкт та їхні наставники дарували один одному подарунки. Це викликало багато позитивних емоцій.

 

Провели час біля вогнища з нашими гостями, паном Гжегожем Кенігсбергом, директором ЦКЗіУ, пані Івоною Бжозовською старостою Новосольського повіту, пані Йоанною Стасінською, пані Агнешкою Савіцькою, Мартіном Хцюк, які зробили значний внесок у співпрацю між польськими та українськими школами.

Третій день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”

17.09.2023

     Після сніданку ми повернулися до роботи в секціях стартапів. Мобільний робот – збірка пристрою та робота над програмним забезпеченням, дидактична гра – побудова ігрового плану, дизайн та медіа – робота над графічним дизайном гри, підготовка щоденного оцінювання, підготовка інформації про другий день діяльності, ринкова стратегія – робота над бізнес-планом впровадження інновації.

     Були проведені перші пробні випробування сконструйованого робота та візуалізації дидактичної гри, ринкова стратегія мобільного робота.

     

     У другій половині дня ми вирушили на пішохідну екскурсію вздовж Славського озера. Ми показали українській молоді ринкову площу міста Слава, міський парк, міський пляж. Ми також хотіли показати учасникам природну та архітектурну красу нашого регіону.

     Оцінювачі проводили щоденне оцінювання, як і було заплановано. Зворотній зв’язок з учнями дозволяє нам оцінювати проєкт на постійній основі і реагувати на будь-які невідповідності або незручності, що виникають. Впроваджуються коригувальні заходи. Цей пункт програми викликає велике пожвавлення в кожній групі.

Другий день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”

16.09.2023

     Сьогодні, перш ніж приступити до роботи на основі поточного оцінювання, ми обговорили висновки та рекомендації щодо подальших дій, які були записані на “дереві очікування”. Останнє викликало багато позитивних емоцій у студентів, які вони висловлювали за допомогою “карток”, розміщених на дереві.

     Група рефлексії з секції дизайну та медіа буде постійно оцінювати проєкт, виявляти невідповідності та ризики.

     Також було обрано лідерів для кожної секції. Пізніше ми підготували для себе простір, для виконання завдань, які на нас чекали.

     Секція мобільних роботів підготувала елементи та програмне забезпечення для симуляції водіння робота.

     Секція дидактичних ігор розробила дидактичну гру, що поєднує в собі настільну гру та QR-додаток.

     Секція розробила дидактичну гру, що поєднує в собі настільну гру та додаток з QR-кодом.

     Секція ринкова стратегія – розробила пропозиції для реалізації ринкової стратегії та для стартапу.

     Секція дизайну та медіа спостерігали за діяльністю груп та паралельно готували інформацію для медіа. Також працювали над візуальною частиною дидактичної гри.

     Ми в захваті від високого рівня залучення студентів до роботи над проєктом, їхньої готовності до співпраці та взаємної доброзичливості.

     Вечір – час для відпочинку , а також товариської гри у волейбол на свіжому повітрі.

Сьогодні перший день проєкту "Технологічна академія - концепція, створення, продукт"

15.09.2023

     Сьогодні перший день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”. Студенти групи ВПУ13 з Івано-Франківська та Самбірського фахового коледжа економіки та інформаційних технологій разом зі студентами “Електрик у Вратиславії”, що у відпочинковому комплексі Слава, здійснюють проєктну діяльність.

     Ми почали нашу співпрацю з інтеграції – знайомства один з одним, щоб подолати бар’єри. Розробили правила та регламент перебування та реалізації проєкту. Розроблені документи були підписані учасниками та вихователями і вивішені на дошці оголошень.

     Ми також розділили завдання на секції:

1.Мобільний робот

2.Навчальна гра

3.Ринкова стратегія

4.Дизайн та медіа

     У рамках цих секцій ментори провели інтеграцію команд, щоб наступного дня обрати лідера секції та мотивувати їх до найкращої роботи.

     Наприкінці дня було обговорено висновки та рекомендації попереднього оцінювання та проведено перше поточне оцінювання.

Міжнародна онлайн зустріч учасників проєкту «Академія технологій»

     12 вересня у Самбірському фаховому коледжі  економіки  та інформаційних технологій відбулась міжнародна онлайн зустріч учасників проєкту «Академія технологій» з партнерами  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU “Elektryk” Nowa Sól Польща та ВПУ -13 м.Івано-Франківська.

     На зустрічі відбулась презентація учасників та обговорення наступних дій в межах  українсько-польського проєкту.

Міжнародна співпраця: нові угоди – нові можливості

     7 вересня 2023 року в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбулася зустріч з директором Центру професійної та безперервної світи «Електрик» (Республіка Польща) Гжегошем Кенігсбергом з нагоди поновлення угоди про співпрацю між нашими освітніми закладами. Наше партнерство триває вже 8 років. У 2015 році вперше було підписано угоду, яка дала можливість нашим здобувачам освіти проходити практику за кордоном, брати участь у спільних міжнародних проєктах та здійснювати обмін досвідом у галузі освіти.

     Захід відбувся в рамках партнерства як запоруки якісної підготовки майбутніх фахівців. До участі в зустрічі було також  запрошено представників Самбірської міської ради в особі Оксани Фур – начальниці відділу підприємництва та інвестиційної діяльності, яка підкреслила важливість зміцнення взаємного партнерства задля всебічного розвитку нашої молоді. Викладачі та студенти коледжу у свою чергу продемонстрували чималі досягнення у створенні проєктів, зокрема два цьогорічні проєкти – «Історія на часі» та «Роздільне сортування сміття», також представили роботу ГО «BUSINESS SPACE» та туристичного бюро, які функціонують як практичні центри для професійного розвитку здобувачів освіти. IT – напрямок був представлений індивідуальними проєктами студентів в сфері Web-програмування.

     Ділилися як досвідом роботи, так і виховання та відпочину. Для наших гостей було проведено екскурсію древнім Самбором, побували на оглядовому майданчику ратуші.

     На завершення зустрічі вшанували пам’ять наших захисників покладанням квітів до Меморіалу Героїв України.

     Директор Центру «Електрик» висловив велике захоплення нашою молоддю, її відкритістю та щирістю, а також високо оцінив професіоналізм і креативність наших студентів, які вже побували на практиці в Польщі та запросив нову групу здобувачів освіти для участі в інноваційному проєкті. Гжегош Кенігсберг побажав усім нам якнайшвидшої Перемоги і мирних зустрічей як на польській землі, так і в Україні.

    Центр «Електрик» – це не тільки партнери, це наші друзі, які з нами від початку і до кінця. Це волонтери, ментори, побратими. Наш колектив щиро вдячний польським партнерам за велику підтримку в складні часи для нашої землі.

Плідної співпраці нам усім задля Перемоги нашої країни!!!

Останній день проєкту

30.09.2022
Сьогодні відбулася підсумкова конференція за участю партнерів проєкту, учнів та вчителів шкіл міста Нова-Соль, представників місцевої влади, батьків, української меншини та ЗМІ.
Під час конференції ми презентували результати нашої проєктної діяльності. Окремі команди представили: прототипи дронів разом з програмним забезпеченням, проєкт веб-сайту та бізнес-плану інноваційної компанії, мультимедійну презентацію, фільм та попередні результати оцінювання.
Під час конференції куратор української молоді від імені влади міста Івано-Франківська вручив меру та старості міста Нова-Суль подяки за подарований медичний автомобіль швидкої допомоги. Цей подарунок – наша форма підтримки України, яка бореться з армією загарбника.
Вечір – час для відпочинку – вогнище. Ми дуже задоволені собою, наполеглива праця останніх днів принесла відчутні результати у вигляді реалізованих ефектів проєкту, а також особистих якостей учнів, таких як: відповідальність за доручену справу, вміння працювати в групі, працювати в умовах дефіциту часу.
“Академія дронів, польсько-українські творчі майстерні” – міжнародний проєкт, який нещодавно реалізує молодь нашого “Електрик” та їхні партнери з Івано-Франківська. Сьогодні мали можливість побачити результати роботи у вигляді літаючого дрона, дізнатися про окремі етапи командної роботи та взяти участь в урочистому завершенні проєкту.
Спільна робота молоді з Польщі та України не тільки спричинила ефект польоту, а в першу чергу сприяла встановленню дружніх відносин. Під час сьогоднішньої зустрічі разом з Президентом Паном Джеком Мілевським отримали подяку від наших українських Гостей від міського голови Івано-Франківська за швидку допомогу, подаровану нашим місцевим самоврядуванням.

Наша команда. Тільки разом ми переможемо і подолаємо будь-які труднощі!♥️♥️♥️

Наше промо відео 🙂

Пятий день проєкту

29.09.2022
Сьогодні ми приїхали до приміщення Aeoroklub Ziemi Lubuskiej в Przylepie в Зеленій Гурі. Ми мали можливість піднятися на борт гелікоптера та відчути себе справжнім пілотом, послухати інформацію про діяльність AZL. Послухати лекцію про роботу авіаторів та наземного персоналу.
Ми мали змогу протестувати сконструйовані під керівництвом експертів та інструкторів безпілотники, а також спробувати свої сили у пілотуванні дронів. Нам також продемонстрували спеціалізовані можливості безпілотників щодо спостереження, зйомки, моніторингу. Студенти були ознайомлені зі спеціалізованими моделями безпілотників.
Після обіду та двох годин вільного часу вся група вирушила до басейну в CRS (Рекреаційно-спортивний центр) в Зеленій Гурі. Забава пройшла чудово і викликала масу позитивних емоцій.
Увечері після вечері проводилася щоденна оцінка.

Четвертий день проєкту

28.09.2022
Четвертий день проєкту відбувся поїздкою до м. Зелена Гура на заняття в Зеленогурському університеті. Керівником екскурсії був доктор інженерних наук Марцін Хцюк.
В університеті ми мали можливість побачити безпілотник, його навігацію, який використовується пожежною службою в пошукових цілях. Молодь проєкту з України зустрілася та поспілкувалася зі студентами з Білорусі та України, які навчаються у Польщі.
Наш проєкт викликав великий інтерес з боку ЗМІ, зокрема, на місце події прибули : TVP3, “Радіо Захід”, “Радіо Індекс” та інші. Були фотографії, інтерв’ю.  Нас можна було побачити у вечірніх новинах, зокрема, на національному телебаченні “Телеекспрес”.
Після показу ми були поділені на чотири групи і мали можливість взяти участь у майстер-класах, лабораторіях та спеціалізованих студіях під керівництвом експертів, науковців університету.
Завершився день турніром, організованим ЦКЗіУ “Електрик” – викладачем Маріушем Карпінським та його учнями. Командні ігри та тренажерний зал дуже сподобалися студентам. Усі з великою самовіддачею включилися у командну боротьбу.
Підсумок дня, або щоденна оцінка – фіксація невідповідностей та ризиків.

Проєкт «Drone Academy, польсько-українські творчі майстерні»2022Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU “Elektryk” Nowa Sól

Drone Academy, польсько-українські творчі майстерні»

Третій день проєкту

27.09.2022
Сьогодні – продовження командної роботи.
Команда конструкторів -механіків займались монтажем дрона,команда операторів – встановлення програмного забезпечення дрона, ІТ команда- створення сайту, PR-команда – працює над оцінкою, бізнес команда – працювала над бізнес-планом та впровадження інновацій.
Пізніше відбулися перші тестові польоти сконструйованих дронів, а також візуалізація сайту, бізнес-плану та презентації.        Після обіду ми вирушили на екскурсію до Слави. Ми показали українській молоді міську площу, пляжі та дали змогу зробити покупки.
Група молоді проводили моніторинг позитивних та негативних сторін проектної діяльності зігдно плану. Думки студентів дозволяють на постійній основі оцінювати виконання проекту, реагувати на невідповідності та незручності, що викликає багато емоцій.
Вечір проведений біля багаття, пісні під гітару, смажені ковбаски- найкраще завершення дня. Молодь з України підготувала приємні подарунки для друзів поляків.

Приємні емоції , сюрпризи для наших друзів на завершення дня Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CKZiU “Elektryk” Nowa Sól

Другий день проєкту

26.09 .2022/ другий день роботи над проєктом. Перед тим, як приступити до роботи, студенти підготували свій простір для проведення заходів, які на нас чекали, відповідно до складу нашої команди. Конструктори та оператори підготували компоненти безпілотника та програмне забезпечення для моделювання польоту. ІТ-група – забезпечила безперебійну роботу апаратного та програмного забезпечення та підготувала основу веб-сайту. Бізнес група -працювала над реалізацією ринкової стратегії інноваційної діяльності.
Команда PR – спостерігала за діяльністю груп під час підготовки інформації для ЗМІ. Група моніторингу займалися опрацюванням результатів попереднього опитування та підготували дерево “Дерево очікувань”. Студенти отримали масу позитивних емоцій і розмістили їх на “Дереві очікувань”. Завдяки цьому, група зможе оцінювати виконання проєкту та виявляти свої зауваження, пропозиції та недоліки .
Ми радіємо високому рівню залучення студентів до роботи над проєктом, готовності до співпраці та взаємної доброзичливості. Вечір – час для відпочинку – сьогодні караоке.

Перший день проєкту

Оператори дронів

 
В перший день проєкту нас розділили на 6 команд:
Будівельники дронів.
Оператори дронів.
Команда IT.
Бізнес команда.
PR команда.
Команда оцінювачів.

Бізнес команда

Будівельники дронів

PR команда

Команда IT

Команда оцінювачів

Команди обрані та інтегровані, завтра буде дуже насичений день.
Команда конструкторів відпрацює проєкт та план монтажу дронів.
Команда операторів проведе навчання у льотному симуляторі.
За будівництво веб-сайтів візьметься команда IT.
Команда бізнесу розробляє бізнес-план.
За підвищення відповідатиме PR команда.
Команда оцінювачів та лідерів буде контролювати роботу та робити висновки.

Команда операторів готується до перших польотів.

Офіційно перший день роботи ми вважаємо розпочатим.

Так, зараз 1:52, ми йдемо з темою 😉

Міжнародна співпраця