Заходи

Міжнародна співпраця: нові угоди – нові можливості

     7 вересня 2023 року в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбулася зустріч з директором Центру професійної та безперервної світи «Електрик» (Республіка Польща) Гжегошем Кенігсбергом з нагоди поновлення угоди про співпрацю між нашими освітніми закладами. Наше партнерство триває вже 8 років. У 2015 році вперше було підписано угоду, яка дала можливість нашим здобувачам освіти проходити практику за кордоном, брати участь у спільних міжнародних проєктах та здійснювати обмін досвідом у галузі освіти.

     Захід відбувся в рамках партнерства як запоруки якісної підготовки майбутніх фахівців. До участі в зустрічі було також  запрошено представників Самбірської міської ради в особі Оксани Фур – начальниці відділу підприємництва та інвестиційної діяльності, яка підкреслила важливість зміцнення взаємного партнерства задля всебічного розвитку нашої молоді. Викладачі та студенти коледжу у свою чергу продемонстрували чималі досягнення у створенні проєктів, зокрема два цьогорічні проєкти – «Історія на часі» та «Роздільне сортування сміття», також представили роботу ГО «BUSINESS SPACE» та туристичного бюро, які функціонують як практичні центри для професійного розвитку здобувачів освіти. IT – напрямок був представлений індивідуальними проєктами студентів в сфері Web-програмування.

     Ділилися як досвідом роботи, так і виховання та відпочину. Для наших гостей було проведено екскурсію древнім Самбором, побували на оглядовому майданчику ратуші.

     На завершення зустрічі вшанували пам’ять наших захисників покладанням квітів до Меморіалу Героїв України.

     Директор Центру «Електрик» висловив велике захоплення нашою молоддю, її відкритістю та щирістю, а також високо оцінив професіоналізм і креативність наших студентів, які вже побували на практиці в Польщі та запросив нову групу здобувачів освіти для участі в інноваційному проєкті. Гжегош Кенігсберг побажав усім нам якнайшвидшої Перемоги і мирних зустрічей як на польській землі, так і в Україні.

    Центр «Електрик» – це не тільки партнери, це наші друзі, які з нами від початку і до кінця. Це волонтери, ментори, побратими. Наш колектив щиро вдячний польським партнерам за велику підтримку в складні часи для нашої землі.

Плідної співпраці нам усім задля Перемоги нашої країни!!!

Створення туристичного хабу/кластеру Карпатського регіону

    В рамках співпраці зі стейкхолдерами ОПП “Туризм” викладачі та здобувачі фахової передвищої освіти даної спеціальності стали учасниками підготовчої експедиції-розвідки в рамках проєкту: “Створення туристичного хабу/кластеру Карпатського регіону (Cтарий Самбір-Самбір-Дрогобич-Стрий-Сколе-Турка-Бориня)”.

    Відвідали музей «Дрогобиччина» з цікавими експонатами колекції італійської майоліки XV-XVII ст., оцінили реліквії вихідців з  Дрогобиччини: Івана Франка, Юрія Котермака (Дрогобича), Уляни Кравченко, Стефана Коваліва.

    Дізнались про етапи виробництва солі за видами: «Сіль кухонна, виварна, йодована» і «Сіль кухонна, виварна без добавок» Дрогобицького солевиварювального заводу.

    У Стрию стали учасниками ХVII-й Великого Карпатського Ярмарку-Фестивалю “Стрий-органік-фест”. Поласували смаколиками з органічної продукції та насолодились святковою культурною програмою.

    Наступною локацією був Національний природний парк «Сколівські Бескиди». На території садиби Крушельницького лісництва ознайомились з виробництвом карпатського чаю із трав, які там і вирощуються.

         Участь в рамках проєкту продовжується…

Круглий стіл “Партнерство – запорука якісної підготовки сучасного фахівця спеціальності “Туризм”

    У Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій 9 червня 2023 року відбулось засідання круглого столу “Партнерство – запорука якісної підготовки сучасного фахівця спеціальності “Туризм”.

    Запрошені стейкхолдери: Петро Косачевич – керівник Міжнародної громадської організації “Cвітовий конгрес бойків”, Олег Юричко – заступник голови Боринської селищної ради, представники Відділу освіти, культури і туризму Турківської міської ради, Віталій Земан – директор національного парку “Бойківщина”, Мирослав Сеньків – керівник регіонального національного ландшафтного парку “Надсянський”, Богдан Комарницький – директор компанії “Карпатська сироварня Комарницьких”, Віктор Пиців – член Асоціації екскурсоводів України, керівник місцевого осередку АЕУ у Львівській області, освітяни Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел,  місцеві підприємці.

    Програма заходу передбачала обговорення важливих освітніх компонент ОПП “Туризм”, які забезпечуватимуть вивчення туристично-рекреаційного потенціалу Самбірщини та Львівської області. Здобувачі фахової передвищої освіти  розроблятимуть цікаві автентичні туристичні маршрути “Шляхами етнографічної спільноти Українців-бойків”, що дасть можливість студентам закріпити практичні навички та пройти стажування на теренах Турківського регіону.

    Першим кроком є створення туристичного хабу/кластеру Карпатського регіону (Cтарий Самбір-Самбір-Дрогобич-Стрий-Сколе-Турка-Бориня).

Напередодні свята Дня Матері у мальовничому місті Самборі пройшли екскурсії

    Напередодні свята Дня Матері у мальовничому місті Самборі пройшли екскурсії. Туристично-інформаційний центр м. Самбора спільно з студентами – практикантами відділу туризму Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій
підготували листівки-запрошення і презентували самбірчанам та гостям міста, які бажали ознайомитися з історією нашого міста та відвідати екскурсію “Вуличками Древнього Самбора”. А ще на пам’ять про відвідини Самбора усі бажаючі мали гарну нагоду придбати сувенірну продукцію.

Розширене засідання циклової комісії економіки та туризму

    В квітні відбулося розширене засідання циклової комісії економіки та туризму з основним питанням порядку денного – обговорення результатів моніторингу освітньо-професійної програми спеціальності 242 «Туризм». На засідання були запрошені стейкхолдери: Наталя ОЛІЙНИК (директор РЛП «Верхньодністровські Бескиди»), Валентина КОЗУНЬ (фахівець з рекреації туризму).  

    Обговорення освітньо-професійної програми проходило досить жваво, роботодавці окреслили бачення професіоналів-практиків та висловили ряд пропозицій щодо можливих варіантів модернізації даної програми.

    Стекхолдери запропонували внести освітню компоненту «Рекреалогія і рекреаційна географія»  так, як вже у 2023 році набір в заклад освіти здійснюватиметься за спеціальністю «Туризм та рекреація».

    Здобувачі, в свою чергу, висловили побажання щодо розширення  можливостей для набуття практичного досвіду, позитивно відзначили впровадження нових актуальних освітніх компонентів (вибіркові) до освітньо-професійної програми «Туризм».

    Побажання і рекомендації будуть враховані при оновленні освітньо-професійної програми, а також внесенні зміни до навчального плану підготовки фахових молодших бакалаврів зі спеціальністю «Туризм».

Голова циклової комісії економіки та туризму Марія ЛАДИЧУК

Захист курсових робіт здобувачів освіти коледжу спеціальності 242 «Туризм»

    В квітні відбувся захист курсових робіт здобувачів освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності 242 «Туризм». Освітня компонента «Технологія та організація туристичного обслуговування» є важливою частиною підготовки фахівців в галузі туризму.

    Гостями цього заходу були стейкхолдери: начальник відділу підприємництва та інвестиційної діяльності Оксана ФУР; начальник відділу культури Оксана ФАРОВИЧ та представники НУ «Львівська Політехніка» к.геогр.н., доцент кафедри туризму Марія ЛУЩИК;   к.е.н., доцент кафедри туризму Ярослава МОСКВЯК.

    В процесі захисту було оцінено рівень виконання завдань дослідження, грамотність викладення матеріалу, правильність оформлення, вміння здобувача освіти в процесі захисту обґрунтовувати наведені у роботі твердження, проводити розрахунки  техніко-економічних показників туристичних маршрутів. Підсумком роботи здобувачів освіти стали розроблені нові, актуальні тури різної спрямованості по регіонах України.

​    Теми курсових робіт  актуальні, окремі з яких розкривали проблеми та можливості туризму в деокупованих містах України. Написання робіт супроводжувався розробленням буклетів та відеороликів.

​    Високої оцінки заслуговували доповіді студентів: Олени ПІХО (Характеристика туристичної діяльності та її класифікація на Самбірщині); Вікторії РИГЕЛЬ (Функціонування Каучсерфінгу в Європі та потенціал розвитку в Україні); Антоніни БЕЦИ (Діяльність туристичних підприємств в умовах війни, з розробленим  маршрутом Буча, Ірпінь, Гостомель); Анни СОЛУК (Екстремальний туризм, як перспективний вид туризму (на прикладі Чорнобаївки)); Марії КОСТЬОВ‘ЯТ (Гастрономічний туризм, як перспективний вид туризму на Самбірщині).

 

Голова циклової комісії економіки та туризму Марія ЛАДИЧУК

Міжнародний науково-практичний форум «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах війни»

    Викладачі та здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності «Туризм», взяли участь в міжнародному науково-практичному форумі «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах війни» від НУ «Львівська Політехніка», семінарі «Тенденції розвитку туристичної галузі в умовах війни».

    Військовий туризм є відносно новим видом туризму в Україні, але він широко розповсюджений і дуже популярний в Європі та інших частинах світу. Воєнний туризм може стати новим напрямком розвитку туризму в Україні це не тільки дасть можливість залучити туристів, а й допоможе зберегти історичну спадщину, пам’ять про подвиги воїнів.

    На форумі були присутні понад 200 учасників. Змістовною та корисною для здобувачів освіти були доповіді представлені Мар’яною ОЛЕСЬКІВ (Індустрія гостинності в умовах війни: історія незламності), Богданом ФЕРЕНС (Закон України «Про туризм». Трансміграція під час війни як чинник розвитку сфери туризму) та ряд інших.

    Від коледжу доповідала Марія ЛАДИЧУК з темою: «Туризм в деокупованих містах України».

    Здобувачі освіти у ході форуму отримали достатньо сучасну і актуальну інформацію про проблеми розвитку туризму сьогодні.

Смачно про етикет

    Знати правила етикету необхідно щоб почувати себе комфортно в будь-якій ситуації. Головним критерієм виховання, є вміння поводити себе за столом та користуватися столовим приладдям. Не даремно французи говорять «Пообідай зі мною, і я скажу хто ти». 28 березня викладач готельно-ресторанного сервісу Оксана КРАВЧЕНКО., за участі студентів груп 21-Т і 26-Т спеціальності 242 “Туризм”, провела майстер-клас «СМАЧНО ПРО ЕТИКЕТ». До участі долучилися викладачі коледжу. Захід відбувся у приміщенні кафе-бару  «Стефанія», за активного сприяння керівництва та персоналу закладу.

   В програмі майстер-класу : 

– історичний екскурс «Столове приладдя».

 – правила та особливості сервірування столу.

 – гарні манери, та столовий етикет. 

    Всі учасники багато дізнались про виникнення столового приладдя, правила сервірування та поведінки за столом, мали змогу самостійно засервірувати стіл та скуштувати смачні фірмові страви закладу. А студенти спробували себе у ролі офіціантів.

   Окрема подяка власниці закладу пані Ірині та працівникам кафе-бару «Стефанія» за повне сприяння та допомогу в проведенні заходу, та фахівцю  Ігорю Кременову за технічний та відео супровід.

 

Майстер-клас «Культура приготування та подачі
італійських страв»

    17 березня викладачі Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності “Туризм” та “Готельно-ресторанна справа” Марія ЛАДИЧУК, Оксана КРАВЧЕНКО, Ольга КУЗЬМЕНКО, Наталія ПАЗЮК взяли участь у майстер-класі «Культура приготування та подачі італійських страв» від президента асоціації «Середземноморських шеф-кухарів- Italy» Пауло БРЕШ .
    Захід організовано кафедрою туризму Львівської Політехніки в особі доцентки Ярослави МОСВЯК. Окрім ознайомлення з технологією приготування та подачі традиційних для Італії страв, важливим результатом зустрічі є налагодження співпраці між викладачами Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій та кафедри туризму Національного університету «Львівська Політехніка». Наше майбутнє співробітництво має на меті забезпечити якісну підготовку здобувачів освіти коледжу за спеціальностями «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа».

Онлайн-зустріч директора міжнародного центру співпраці Інтер обмін, зі здобувачами освіти за спеціальністю 242«Туризм».

27 лютого 2023 року відбулась онлайн-зустріч директора міжнародного центру співпраці Інтер обмін, Варна Ольгою Василівною зі здобувачами освіти за спеціальністю 242«Туризм». Було висвітлено можливості стажування в Болгарії. В результаті стажування здобувачі освіти отримають практичні навики у сфері обслуговування та вдосконалять знання іноземної мови. Також були вручені сертифікати учасникам минулорічного стажування. Чудова нагода набратись незабутніх вражень і змістовно відпочити!

Всесвітній день туризму

   Щорічно 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму та День туризму в Україні. Свято започаткували з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, адже у багатьох країнах світу саме туризм є основною складовою наповнення бюджету. 

    День туризму – професійне свято тих, хто працює у цій сфері, тих, хто намагається професійно забезпечувати наш повноцінний відпочинок та комфорт під час подорожей. 

    В рамках цього свята студенти та викладачі  спеціальності «Туризм» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій Ольга Кузьменко, Людмила Дутко, Оксана Кравченко та Марія Ладичук провели комплекс заходів. До святкування  долучилися учні шкіл Стрілківської територіальної громади та студенти коледжу.

    Були проведені цікаві конкурси та вікторини туристичного спрямування.

Після активних розваг на свіжому повітрі (пакування наплічника, розкладання намету, перетягування канату, стрибків у мішках) гостей та студентів частували кулішом, звареним на вогнищі, трав’яним чаєм та солодощами.

На закінчення свята спеціаліст-екскурсовод Туристично-інформаційного центру м. Самбора Галина Мартинович провела екскурсію-квест «Пізнаємо таємниці Самбора»

Щиро дякуємо начальнику відділу освіти Стрілківської ОТГ Тетяні Голубко, директору школи с. Головецько Івану Гайдуку та головному спеціалісту відділу освіти Стрілківської ОТГ Катерині Соджак за сприянні в організації святкування.

Принагідно вітаємо викладачів та студентів Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій з професійним святом, а також усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок.  Нехай життя буде сповненим цікавими зустрічами, відкриттями та враженнями під час пізнання навколишнього світу!

Міжнародна студентська науково-практична конференція «Безбар’єрний туризм в умовах сьогодення: глобальні виклики для України та світу»

    II International Student Scientific and Practical Conference
«Barrier-free tourism in today’s conditions: global challenges for Ukraine and the world»
 
    10 листопада 2022 року на базі ВСП «Технологічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка» відбулася II Міжнародна студентська науково-практична конференція «Безбар’єрний туризм в умовах сьогодення: глобальні виклики для України та світу» (II International Student Scientific and Practical Conference «Barrier-free tourism in today’s conditions: global challenges for Ukraine and the world»).
 
    Мета проведення цього заходу – залучення студентства та педагогічних колективів закладів освіти до окресленої проблематики, що сприяє розвитку дослідницьких інтересів та розширення професійних компетенцій.
Вже другий рік поспіль здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій долучилися до участі.
За результатами конференції опубліковано електронний збірник тез, серед яких представлені актуальні доповіді наших фахових молодших бакалаврів спеціальностей 242 «Туризм» і 051 «Економіка» Марії Костьов’ят «Особливості трансформації туризму на активне волонтерство», Вікторії Мартикляс «Реалії, проблеми та перспективи розвитку безбар’єрного туризму», Андріани Волошин «Доступність і безбар’єрність як нова суспільна норма» підготовлені під керівництвом викладачів Марії Ладичук, Тетяни Соломчак, Людмили Дутко.
 
    Бажаємо творчої наснаги та нових досягнень! Дякуємо організаторам та учасникам за корисний контент, адже формування безбар’єрного простору є на часі! Тримаємо освітній фронт! Все буде Україна!

Практика як важлива складова підготовки фахівців в галузі туризму

      Туризм і практико-орієнтоване навчання – це неподільні речі в коледжі. Протягом травня студенти 2 курсу спеціальності «Туризм» успішно пройшли практику, не дивлячись на сучасні виклики, пов’язані з пандемією та воєнним станом.

Хоча практика проходила в режимі онлайн, вона була надзвичайно змістовною та цікавою, і сприяла формуванню професійних компетентностей майбутніх  фахівців з туризму.

       Студенти здійснили цілісний комплексний аналіз туристичного бренду міста  через аналітичний і системний опис ознак, які містять неповторні оригінальні характеристики міста та образні уявлення, сприйняття, що дозволяють ідентифікувати це місто серед інших в очах цільових груп.  Студанська молодь вивчали музейну спадщину України та світу, стала активним учасником віртуальних екскурсії на платформі Google Arts & Culture. Під час практики у студентів сформувалися поняття про технології в розвитку музейної справи; розвинулися вміння та навики щодо застосування отриманих знань з основ туризмознавства.                  Студенти самостійно створювали відеоролики про туристичні  об’єкти Украіни; навчились розраховувати  логістичний потенціал,  розміщення розподільчих центрів туристопотоків тощо…

      На захисті студенти представляли презентації, підготовлені під час проходження практики. Найбільш активними були Олена Піхо та Антоніна Беца.

       Щиро дякуємо студентам за креативність та творчий підхід до створення проєктів!!!

Зустріч студентів коледжу із міжнародною компанією INTERNOBMEN

6 грудня 2021р. було проведено онлайн зустріч для студентів  коледжу із міжнародною компанією INTERNOBMEN.

Темою зустрічі була програма  професійного стажування  та проходження практики у Республіці Болгарія.  Це відмінний спосіб не тільки покращити свої знання іноземних мов, а й  чудова можливість отримати безцінний досвід, який безперечно стане в нагоді у  майбутньому професійному житті випускників.

Було надзвичайно цікаво  та корисно отримати інформацію.

Навчальний процес спеціальності "Туризм"

16.11.2021. Студенти II курсу спеціальності «Туризм» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій в рамках вивчення дисципліни «Організація готельного обслуговування» Кравченко О.О. відвідали самбірський готель «Імперіал».

Екскурсія відбулась завдяки сприянню керівника закладу Дейниченка Геннадія Миколайовича, який дуже цікаво та змістовно розповів студентам про специфіку роботи готелю та проблеми, які доводиться вирішувати провінційним закладам розміщення в умовах COVID – 19.

Студенти мали змогу оглянути номерний фонд готелю, ознайомитись з організацією приміщень вестибюльної групи, господарських та складських приміщень

Сподіваємось, що наша співпраця буде продовжуватись в майбутньому і готель стане базою для проведення навчальної і виробничої програми із спеціальності «Туризм»