Заходи комісії

Штучний інтелект на пасіці

Викладачами циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» (Ференс Р.А., Петрунів О.М., Юзефович І.М.) була організована екскурсія для студентів 1-4 курсів відділення «Інженерія програмного забезпечення», де вони мали змогу побачити, як штучний інтелект допомагає пасічникам.
Викладач комісії Ференс Р.А. займається розробкою системи цифрового помічника пасічника. Дана система визначає стан бджолиної сім’ї неінвазивним методом, що дозволяє дистанційно відстежувати стан пасіки зі смартфону.
На даний час помічник дозволяє моніторити базові параметри, а саме вагу вулика і її приріст, температуру та вологість всередині вулика.
Цифровий помічник також здійснює аналіз звукового спектру, що дозволяє передбачити період роїння, відсутність бджолиної матки та багато інших ключових процесів.
А однією із найважливіших підсистем помічника пасічника є визначення рівня пораження бджолиної сім’ї кліщем вароа без втручань у вулик з використанням штучного інтелекту.
В комплексі, дана система допомагає пасічнику підвищити ефективність пасіки у кілька разів генеруючи підказки та нотифікації про важливі події або ж проблеми в процесі медозбору.
Команда активно працює над розширенням функціоналу і збільшення кількості вимірюваних параметрів.
Студенти із зацікавленням спостерігали за роботою системи, задавали безліч різноманітних питань і зрозуміли, що професія «програміст» – дає можливість втілити в реальність багато цікавих ідей.

Голова циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» Петрунів О.М.

Форум: "Відкритий простір Open IT"

Позааудиторний захід «Форум: Відкритий простір «Open IT».

 На сьогоднішній день у всіх на вустах обговорення перспектив і переваг роботи в ІТ-сфері. Хтось вже став досвідченим ІТ-шником, хтось тільки починає свій кар’єрний шлях, а хтось лише задався питанням: «А що ж таке цей світ ІТ?» і що важливіше «Як у нього потрапити?»

Open IT — серія заходів, що має на меті познайомити якнайбільше нас з ІТ-новинками та трендами IT-ринку та дати відповіді на найпоширеніші питання, які пов’язані з цією сферою.

На  заході було розглянуто такі теми:

  • сфера моє професійної діяльності
  • кіберспорт в Україні
  • штучний інтелект
  • тренди в сучасному ІТ-світі 

it – бізнес

Модераторами заходу були студенти третіх та четвертих курсів під керівництвом викладачів І.М. Юзефовича та О.М. Петрунів.

Думаємо, що на кожному такому заході вас чекатиме не тільки корисна інформація, але й море позитивних емоцій! 

Кожного року в рамках тижня циклової комісії організовується конкурс студентських газет під назвою «Перець програміста». До оформлення інформаційних газет були залучені студенти всіх курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Де вони спробували себе в ролі журналістів, дизайнерів та редакторів.

Студенти виявили творчий підхід в оформленні газет, тож кожна з них була по-своєму цікава.

Дні Геймера: турнір з Counter Strike Global Offensive

Дні Геймера: кіберспортивній турнір з Counter Strike Global Offensive в Самбірському технікумі економіки та інформатики.

Кіберспортивні турніри збирають величезні стадіони глядачів по всьому світу і приваблюють найталановитіших учасників. Одним з найбільш значних заходів в цій сфері вважається World Cyber ​​Games, який порівнюють з Олімпійськими іграми за рівнем організації івенту. Завзяті геймери їдуть на цю подію з усіх країн світу. Тут можна взяти участь в змаганнях практично у всіх існуючих кіберспортивних дисциплінах: Dota 2, Counter-Strike, League of Legends, Quake III Arena, FIFA 2018, Age of Empires II, StarCraft: Brood War і т.п.

З 2 по 4 листопада 2019 в Самбірському технікумі економіки та інформатики відбувся кіберспортивний турнір з Counter Strike Global Offensive.

В епічних матчах зійшлися гравці з багатьох районів України. Турнір відбувався в форматі 5х5.

У фіналі зійшлися команди: TeamPickers з Inforce, де перемогу отримала команда Inforce  за підсумком трьох карт.

Переможці отримали кубок і 5 квитків на кіно-ніч.

Учасники мали можливість спостерігати за гравцями, що сидять за комп’ютерами, а хід змагань можна було відстежувати на великому екрані, де транслювався ігровий процес.

Під час турніру вирували хороші емоції та чудова атмосфера.

Ми вдячні всім учасникам та організаторам, студентам групи 44п Гамаш О., Попович Р., Таценяк П., Шурдак В, Семрак В, Тершовчин М. за ініціативу в проведенні Турніру. Також висловлюємо подяку викладачам Самбірського технікуму економіки та інформатики Юзефовичу І.М. та Плекану В.В. за готовність завжди допомогти!

Шановні учасники Турніру, дякуємо за Вашу активну участь, фантастичну атмосферу та дуже позитивні відгуки, які ми отримуємо від Вас.

Переможцям бажаємо участі та перемоги у міжнародному турнірі Blast Pro Series Copenhagen 2019 з Counter-Strike: Global Offensive.