Заходи комісії

Гурток з 3D-моделювання та друкування

     Здобувачі освіти відділення «Інженерія програмного забезпечення» беруть участь у роботі гуртка “Технології 3D-моделювання та друкування” під керівництвом викладача Віталія ПЛЕКАНА. Гуртківці здобувають навички роботи в середовищі Autodesk Fusion 360, створюють свої 3D-моделі, які можуть видрукувати на 3D-принтері.

      Робота цього гуртка є важливою в підготовці майбутніх фахівців у галузі інформаційних технологій, тому тут важливим є розвиток їх творчих здібностей, просторового мислення та набуття практичних навичок роботи з середовищами моделювання.

     На відкритому засіданні гуртка учасники продемонструють свої створені проєкти.

Обговорення освітньо-професійної програми «Розробка програмного забезпечення»

     Протягом березня 2024 року в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій проводилось опитування щодо вдосконалення освітньо-професійної програми «Розробка програмного забезпечення» та підвищення якості фахової підготовки здобувачів, їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

     За результатами опитування 29 березня 2024 року відбулася підсумкова робоча зустріч на якій були присутні члени робочої групи, а також до обговорення долучились запрошені колеги з інших провідних освітніх закладів, бізнесмени-роботодавці, випускники спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», викладачі фахової циклової комісії, здобувачі освіти даної спеціальності.

     Слід відмітити, що під час обговорення зовнішні і внутрішні експерти звернули увагу на позитивні характеристики освітньо-професійної програми, проаналізували рецензії – відгуки  від зовнішніх стейкхолдерів та на високому рівні оцінили її змістовне наповнення та практичну значущість, акцентували увагу на особливостях освітньо-професійної програми, яка відображається у освітніх компонентах.

     Висловлюємо щиру вдячність учасникам заходу за слушні пропозиції та  змістовну роботу щодо удосконалення освітньо-професійної програми «Розробка програмного забезпечення».

Вітаємо переможців ІІ етапу XXIII Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2024» та XV національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2024»

Ну що ж, а ми продовжуємо займати призові місця на Всеукраїнських чемпіонатах та Міжнародних конкурсах КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОЄКТІВ.

Згідно наказу №24 від 15 березня 2024р. Про підсумки проведення фіналу ІІ етапу XХІІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2024» та ХV національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2024»

Нагородити дипломами ІІ-ІІІ та IV ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України переможців ІІ етапу ХХІІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2024» і ХV національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2024» учасників дистанційної частини фіналу:
ІІ місце – Роман ВОЙТОВИЧ – «Розробка моделі штучного інтелекту для визначення продуктивності бджолиної сім’ї»
ІІІ місце – Артур ЛИСОВИЧ – розробка «PJ Studio»
ІV місце – Святослав КУЗБИТ – розробка «News Now»

Бажаємо переможцям наснаги, максимального розвитку творчих здібностей і подальших успіхів у підкоренні наукових вершин.

Екскурсія на Самбірський керамзитовий завод

       7 березня 2024 року викладач циклової комісії Інженерія програмного забезпечення Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій Богдан ФЕРЕНС організував екскурсію для здобувачів освіти 2-3 курсів відділення «Інженерія програмного забезпечення» на Самбірський керамзитовий завод. Спочатку всіх ознайомили зі  структурою заводу  та основними процесами, які там відбуваються, включаючи виробництво керамзиту з використанням спеціалізованого обладнання.

       Важливою частиною екскурсії була демонстрація роботи контролерів, які відповідають за автоматизацію та управління  виробничими процесами. Здобувачам освіти  продемонстрували, як програмування цих контролерів допомагає забезпечити ефективну та безпечну роботу обладнання.

       Провідники екскурсії вказують на важливість технічної компетентності та знань програмування для майбутніх кар’єрних перспектив студентів у сфері промисловості та автоматизації.

Перемога у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України

       Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій – це освітній заклад, у якому обдарована молодь не лише досягає успіхів у навчанні, а й набуває першого досвіду наукової діяльності, вчиться шукати креативні рішення й презентувати власні досягнення.

       9 березня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Львівської обласної Малої академії наук. Цьогоріч за можливість представити свої дослідження у фінальному етапі змагалися 267 учасників зі Львівщини.

       Наполеглива праця протягом кількох місяців, гідні наукові доробки та достойний їх захист, який відбувався в Національному університеті ім. Івана Франка у Львові, дали високі результати.

       Тож ми вітаємо нашого здобувача освіти другого курсу, спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Романа ВОЙТОВИЧА та наукового керівників Романа ФЕРЕНСА та Ігоря ЮЗЕФОВИЧА за почесне 1 місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України у відділенні «Інформаційних технологій».

       Щиро дякуємо Львівській обласній Малій академія наук за можливість доєднатися до конкурсу.

       Бажаємо переможцям та їхнім наставникам наснаги, максимального розвитку творчих здібностей і подальших успіхів у підкоренні наукових вершин.

Гостьова лекція в міжнародному форматі Україна – Данія!!!

       29 лютого 2024 року викладач Роман ФЕРЕНС провів гостьову лекцію для здобувачів освіти третіх та четвертих курсів спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення».

       Тема лекції – «Перспективи розвитку та працевлаштування іт-фахівця на міжнародному ринку праці». Спікером була Аліна ПРОЦЮК, Ukraine Direkte, Данія.

       У своєму виступі лектор зосередилася на особливостях реалізації потенціалу ІТ-сфери України, зокрема, на ролі іт-фахівців в розвитку держави та в подальших перспективах цієї галузі. Окрему увагу було приділено питанню рівня знань претендентів на працевлаштування в міжнародних ІТ-компаніях. Також акцентувалась увага на вивченні сучасних мов програмування та важливість просування свого профілю в мережі LinkedIn, яка являється найбільшою у світі онлайн-мережею професійних контактів. Завдяки LinkedIn здобувачі освіти можуть знайти потрібну роботу чи стажування, налагодити й зміцнити професійні зв’язки та здобути навички, необхідні для досягнення кар’єрних успіхів.

       Лекція пройшла у теплій, дружній атмосфері. Обрана тема є надзвичайно актуальною і цікавою для здобувачів освіти та відкриває багато перспектив в їх майбутній професії.

Ми вдячні, пані  Аліні, за цікаву яскраву доповідь та чекаємо на подальшу співпрацю!

Представлення проєктів учасниками гуртка «Офісне програмне забезпечення»

       У рамках тижня циклової комісії “Інженерія програмного забезпечення” відбулося представлення проєктів. У заході взяли участь гуртківці “Офісне програмне забезпечення” при лабораторії 107 під керівництвом викладача Наталії Припін. Учасники гуртка з великою цікавістю готувалися до представлення своїх проєктів, маючи ідеї, які намагалися реалізувати, застосовуючи знання з ОПЗ.

      Свої проєкти представили:
✅ Сечин Любомир, Береський Роман (група 26-П) – “Нейромережі”;
✅ Костяк Ярина, Шляхта Максим (група 26-П) – “База даних: Дні народження”;
✅ Бринчак Анастасія, Мацан Андріана (група 26-П); Бішко Марія-Олена, Бабіна Вероніка-Діана (група 24-П) – “Соціальне опитування”.

      Здобувачі освіти успішно справилися з поставленою задачею, розповіли про ефективне застосування різних видів програм для роботи з ПК. Вони довели, що володіють знаннями щодо створення документів різного типу з використанням сучасних комп’ютерних технологій та навиками застосування ОПЗ для розробки та створення різноманітних видів документів.

Проєкти були цікавими та пізнавальними.

Конкурс фахової майстерності «Битва програмістів»

У вівторок, 27 лютого 2024 року, в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбувся конкурс фахової майстерності «Битва програмістів», в якому брали участь здобувачі освіти відділення «Інженерія програмного забезпечення».  Захід організувала та провела  викладач ОЛЕКСАНДРА ПЕТРУНІВ.

Турнір «Битва програмістів» включав  7 конкурсів:

1 -конкурс – Представлення команди;

2 – конкурс – «Хто я?»;

3 – Конкурс «Напиши програму»;

4- Конкурс «Ребуси»;

5 — Конкурс «Вгадування по губах»;

6- Конкурс  «Домашнє завдання»

7 – Конкурс «ЕЛІАС»

8 -конкурс «Битва титанів»

У всіх конкурсах учасники  обидвох команд проявляли свою фахову майстерність та  кмітливість, інтелект та артистизм.

Обидві команди справлялися з завданнями. Журі оцінювали завдання кожного конкурсу та виставляли бали.

Між конкурсами відбулися нагородження грамотами учасників олімпіад з інформатики та програмування,  подяками за участь в  конкурсі індивідуальних проєктів, за організацію та перемогу в КВЕСТі, за організацію та проведення турніру з кіберспорту.

За підсумками  всіх конкурсів з невеликим відривом перемогла одна із команд. Обидві команди були нагороджені грамотами та солодкими призами.

Учасники команд та всі присутні отримали позитивні емоції.

Після завершення турніру  голова циклової комісії Олександра ПЕТРУНІВ подякувала учасникам турніру, ведучим  та всім присутнім.

 

Олімпіада з програмування

       У Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій 21 лютого  відбулася олімпіада з програмування серед здобувачів освіти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

       Олімпіада проходила в дружній робочій атмосфері під керівництвом викладачів: Ігоря ЮЗЕФОВИЧА, Романа ФЕРЕНСА та Олександри ПЕТРУНІВ.

       Учасникам були запропоновані завдання, розв’язування яких вимагало знання мов програмування, вміння складати алгоритми та оптимізувати знайдене рішення.

Призові місця на олімпіаді розподілились наступним чином:

1 місце – Вадим РЕВТЬО (група 33п)

2 місце – Володимир КАРПА (група 33п)

3 місце – Владислав БАШАК (група 23п)

Пишаємось нашими юними програмістами! Бажаємо учасникам натхнення для подальших перемог!

КВЕСТ-турнір  «it – профі»

       В рамках тижня циклової комісії «Інженерія  програмного забезпечення» відбувся квест-турнір.  В ньому були поєднані знання з Web-програмування архітектури комп’ютера, основ програмування та інших освітніх компонент з навиками роботи в команді та вміння кмітливо вирішувати цікаві задачі та швидко реагувати на оточуючі зміни.

Організаторами квест-турніру були здобувачі освіти  групи 23п Ілля Князєв та Артем Марусов  під керівництвом викладача Олександри  Петрунів.

       В квесті приймали участь студенти 2-3-х курсів відділення «Інженерія програмного забезпечення.

       Квест-турнір проходив у декілька етапів. Спочатку були створені команди по 2-3 учасники, які повинні були за допомогою QR-кодів знайти завдання та виконати його. Завдання були різноманітними, а саме:

 • Тестові питання з Webпрограмування, при правильній відповіді якого можна знайти підказку для наступного завдання;
 • Завдання з архітектури компютера у вигляді тесту;
 • Розрахункове завдання, де потрібно було перевести числа в різні системи числення;
 • Завдання з основ програмування, де потрібно було б вибрати правильну відповідь.
 • Фінальне завдання, де потрібно було створити код програми на мові програмування С++, і правильний результат визначив переможця.

       Турнір проходив дуже жваво та цікаво. Учасники були дуже активними та кмітливими, адже на переможців очікував приз.

       Переможцями стали учасники 3 курсу Володимир Карпа та Лілія Папіж.

 

Голова циклової комісії

«Інженерія програмного забезпечення” Олександра ПЕТРУНІВ

Турнір з кіберспорту по «Counter-Strike 2»

       У Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій нещодавно відбувся захоплюючий турнір з кіберспорту по грі «Counter-Strike 2», одній з найпопулярніших і найскладніших «стрілялок» у світі. Турнір зібрав 8 команд з 45 учасників, які показали свої навички, стратегії та співпрацю на віртуальному полі бою.

       Після запеклих битв у плей-оф, до фіналу пробилися дві команди: «Stovp» (43п) та «Young Talents» (14п).

       Фінал турніру був дуже напруженим та захоплюючим. Команди «Stovp» і «Young Talents» зійшлися на карті Аnubis, Аncient та Nuke, де вони показали свій максимальний рівень гри.

       Переможцем  турніру з кіберспорту по «Counter-Strike 2» стала команда «Young Talents». Склад команди наступний: Віталій СОРОКА, Володимир ТОКАРЄВ, Юрій ТОПОЛЬНИЦЬКИЙ, Володимир РОЖКО, Роман ЛАГОЦЬКИЙ.

       Турнір з кіберспорту по «Counter-Strike 2» показав, що кіберспорт – це не тільки розвага, але і спорт, який вимагає від гравців високої концентрації, реакції, комунікації та аналітичних здібностей.

       Висловлюємо подяку організаторам турніру викладачу Віталію ПЛЕКАНУ  та здобувачам освіти групи 37-п Володимиру КУРНИКУ та Ярославу ДУШНОМУ.

Гостьова лекція на тему: «Перспективи розвитку та працевлаштування IT-фахівця на міжнародному ринку праці»

       6 лютого 2024 року представник IT-компанії SoftServe Сергій Яровий провів гостьову лекцію на тему: «Перспективи розвитку та працевлаштування IT-фахівця на міжнародному ринку праці». Організував заняття  викладач Web-програмування  Герасімов Олег

       Здобувачі освіти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» отримали вичерпну інформацію про Technical skills, Soft Skills та Industry experience, яка необхідна майбутньому фахівцю для успішної роботи на посаді  Fullstack Developer в ІТ-компанії.

       Окрім цього, був присвячений час огляду такої важливої теми, як здоров’я IT-спеціаліста, оскільки більшу частину часу IT-фахівці перебувають у сидячому положенні та потребують фізичних навантажень.

       На завершення пан Яровий розповів про культурні особливості IT-спеціалістів різних країн світу, серед яких країни ЄС, США, Канада та Індія, а також про методи пошуку першої роботи у сфері IT, найбільш популярні сервіси для пошуку вакансій, такі як LinkedIn та DOU.

       Щиро дякуємо Сергієві Яровому за змістовну, креативну і цікаву лекцію, яка стимулюватиме майбутніх фахівців до подальшого розвитку в сфері ІТ. Здобувачі освіти активно дискутували, ставили питання лектору та ділились своїми позитивними враження від заходу.

Відкрите заняття з ОК "Інформаційні системи і технології на підприємстві"

20.02.2024р. викладачем Христиною СУШКО проведено відкрите заняття з ОК “Інформаційні системи і технології на підприємстві” на тему: “Сортування та фільтр даних в базі даних. Створення запитів”. Під час заняття здобувачі продемонстрували хороші знання та навички роботи з базами даних.

Олімпіада з інформатики серед здобувачів 1-2 курсів відділення «Інженерія програмного забезпечення»

       20.02.2024 року в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій в рамках тижня комісії інженерії програмного забезпечення  викладачами Андрієм СУШКОМ та Христиною СУШКО проведено олімпіаду з інформатики серед здобувачів 1-2 курсів відділення «Інженерія програмного забезпечення». Журі, у складі Ігора ЮЗЕФОВИЧА, Олександри ПЕТРУНІВ та Ірини ГЕРЕМІЙ, відзначило хороші знання та навички роботи з офісним програмним забезпеченням всіх учасників. Вітаємо переможців:

 • Іван КУЗБИТ (гр.26п)
 • Юрій ЧИП (гр.16п)
 • Роман ЛАГОЦЬКИЙ (гр.14п)

Цікава зустріч

       Сьогодні у нашому коледжі відбулася цікава,  змістовна онлайн зустріч здобувачів освіти  першого курсу спеціальності “Інженерія програмного забезпечення” (група 13-п, 14-п)  із випускницею коледжу Мар’яною  Козеремою (Янчак).  На даний час вона працює  провідним дизайнером в стартапі ExaCare, а також є лектором-ментором на дизайн курсах LITS.  Три роки роботи Experience Designer в EPAM, та Freelance Designer на Upwork дозволили Мар’яні  набути професійного досвіду. Здобувачі освіти отримали конкретний алгоритм дій як стати висококваліфікованим програмістом та вірно обрати професію в IT.  Випускниця запропонувала ряд безоплатних курсів для опанування спеціальності, поділилася власною презентацією для кар’єрного росту.

Екскурсія в EPAM

     14 листопада 2023 р. здобувачі освіти разом із викладачами відділення «Інженерія програмного забезпечення» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій мали нагоду завітати у найбільшу в Україні  IT-компанію  – EPAM.

(https://training.epam.ua/

https://careers.epam.ua/

https://www.facebook.com/epamuniversityprograms,  

https://www.facebook.com/EPAM.Ukraine).

    Учасники мали можливість поспілкуватися з експертами компанії та обговорити наступні теми:

 • Юлія Василець. Знайомство з EPAM. Про компанію та навчальні можливості.
 • Ісмаїл Аблязізов. HardSkills на прикладі Java-розробника.
 • Марія Іщенко. Навіщо розвивати softskills.
 • Екскурсія офісом, кава-брейк.
 • Мотиваційне слово від Андрія Вальковського та Юрія Лихви.

    Спікери розповіли багато історій зі свого життя й відзначили, що під час інтерв’ю з претендентами на певні позиції дуже зважають на відкритість до пізнання нового, розвиток «м’яких» навичок (soft skills), особливо на знання іноземних мов, насамперед англійської. Тож порадили слухачам спрямувати свої зусилля саме в цьому напрямку.

    Також під час візиту здобувачі освіти мали змогу потрапити у атмосферу сучасного офісу, познайомитись із принципами організації роботи міжнародної ІТ-компанії, побачити робочі офіси та зони відпочинку; ознайомитися з ключовими бізнес-процесами компанії.

     Компанія EPAM посідає перше місце серед найбільших IT-компаній України за версією DOU. Має різноманітні безкоштовні програми для джуніорів, по закінченні яких передбачено проходження співбесіди на проєкти на фінальному етапі у внутрішній лабораторії. За результатами співбесід випускники таких програм отримують запрошення на джуніор позиції до ЕРАМ.

     На завершення екскурсії програмою заходу було передбачено QUIZ – де учасники пройшли цікаве тестування на кмітливість та зосередженість, а найбільш активні отримали подарунки від компанії.

 

 

Завідувач відділення«Інженерія забезпечення Ігор Юзефович

Тренінг з ефективного вирішення конфліктів для молоді в місті Самбір

     Конфлікти є неминучою частиною людської взаємодії, і робоче місце не є винятком. Розбіжності, непорозуміння та різні точки зору можуть призвести до конфліктів, які, якщо їх не вирішити, можуть мати негативний вплив на продуктивність, моральний дух працівників, здобувачів освіти та загальний успіх організації. Усвідомлюючи важливість вирішення конфліктів на ранній стадії, багато прогресивних компаній інвестують у тренінги з вирішення конфліктів для своїх співробітників.

     Інвестиції в тренінги з вирішення конфліктів дають численні переваги як для працівників, так і для організацій. По-перше, це покращує комунікативні навички, дозволяючи людям висловлювати свої потреби та занепокоєння в конструктивний спосіб. Розвиваючи активне слухання та емпатію, тренінги з вирішення конфліктів сприяють взаєморозумінню та заохочують відкритий діалог, що призводить до більш ефективної співпраці та командної роботи. Крім того, тренінги з розв’язання конфліктів надають учасникам навички ведення переговорів і вирішення проблем, даючи їм можливість знаходити взаємовигідні рішення і запобігати ескалації конфліктів.

     10-11 листопада в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій було проведено тренінг на тему “Ефективне вирішення конфліктів”, призначений для активної молоді, які прагнуть змін та мешкають у Самбірській територіальній громаді! 

     Під час тренінгу учасники виконували цікаві практичні вправи, ігри, реалістичні симуляції. За два дні учасники тренінгу опанували навики ефективної комунікації, вирішення конфліктів та відпрацювали їх на практиці. 

     Тренерки: досвідчені адвокатки та медіаторки Анна Лиско та Світлана Ільницька. 

     Тренінг «Ефективне вирішення конфліктів» проводився ГО «Львівський центр медіації» за проєктом «Громадянське суспільство сприяє підвищенню стійкості в Україні». Проєкт реалізується Консорціумом на чолі з Данським Червоним Хрестом за підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

 

Завідувач відділення   

«Інженерія програмного забезпечення»

                                  Ігор Юзефович

Екскурсія на "FIXservice"

    Безумовно в освітньому процесі  важливо поєднувати теоретичні знання з практичним досвідом. 2 листопада 2023р. за участю викладача Архітектури комп’ютерів Плекана В.В. та здобувачів освіти відділення інженерії програмного забезпечення Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій, відбулася екскурсія до Сервісного Центру Комп’ютерної Техніки у м.Самбір “FIXservice”. Під час екскурсії учасники ознайомилися з будовою та принципом дії різноманітних інструментів, приладів, діагностичного та ремонтного обладнання, та їх практичним застосуванням, також мали змогу взяти участь безпосередньо в процесі дослідження апаратної частини однієї з пошкоджених материнських плат.

     Своїми знаннями та практичним досвідом поділився п.Ярослав – власник та майстер сервісу. Він розповів про історію створення свого підприємства та свою кар’єру, тим самим зацікавив здобувачів освіти прагнути дізнаватись більше про комп’ютерну техніку.

     У результаті зустрічі здобувачі освіти отримали не лише позитивні враження, а й отримали нові знання та розуміння процесів обчислювальної техніки.     

     Висловлюємо щиру подяку п.Ярославу за цікаву та змістовну зустріч.

Екскурсія в управління соціального захисту населення Самбірської міської ради

     20 жовтня 2023 року відбулася екскурсія студентів ІІІ курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»  в управління  соціального захисту населення  Самбірської  міської  ради.

     Провела екскурсію Леся Маховська, головний спеціаліст з автоматизованої обробки інформації  відділу надання державних допомог та соціальних виплат управління соціального захисту населення Самбірської міської ради.

     Студенти ознайомилися з методикою нарахування та призначення державних соціальних допомог населенню. Також Леся Василівна розповіла про призначення програмних комплексів: «Єдина інформаційна система соціальної сфери», «Автоматизована система обробки пенсійної документації», «Соціальна громада».

 

Ірина Геремій , комісія «Інженерія програмного забезпечення».

Штучний інтелект та інтелектуальні системи

     10-11 жовтня 2023 р. відбулась XXIII Міжнародна науково-технічна конференція «Штучний інтелект та інтелектуальні системи» (AIIS’2023), в якій брали участь викладачі циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» Юзефович І.М. та Петрунів О.М.

     У конференції брали участь 78 науковців і підприємців, що є представниками установ і організацій із України, Польщі та Японії. Були заслухані та обговорені 25 наукових доповідей. Вперше на цій конференції було представлено подальший напрям проведення фундаментальних досліджень у сфері штучного інтелекту в умовах широкомасштабної війни.

    В рамках конференції відбулась Молодіжна наукова школа «Системи та засоби штучного інтелекту».

     ХХІІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Штучний інтелект та інтелектуальні системи» (AIIS’2023) завершилася розглядом пропозицій щодо створення інформаційно-координаційного центру із впровадження результатів наукових розробок у систему безпеки і оборони України під егідою Національного координаційного центру кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України.

Онлайн зустріч з випускниками «Програмістами»​

    Нещодавно на відділенні «Інженерія програмного забезпечення» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій в онлайн-форматі відбулася робоча зустріч викладачів циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» з випускниками спеціальності, it-фахівцями, а саме: Олегом ПЕТРУНІВ ,  Юрієм МАРАДЬ,  Андрієм КУЗЬО,  Віталієм ОЩИПКО та Яромиром  ПЕТРОГОЮ .

    Маючи професійний і життєвий досвід, колишні студенти, а нині стейкхолдери освітньо-професійної програми з підготовки здобувачів фахової передвищої освіти  розповіли присутнім про свої досягнення в it – сфері, поділилися спогадами про студентське життя.

    Також було розглянуто широке коло питань, що стосуються працевлаштування випускників, перспектив подальшого розвитку спеціальності. Відбувся обмін думками щодо змісту освітньо-професійної програми, змісту конкретних навчальних освітніх компонентів, переліку професійних компетенцій, актуальних на ринку праці.

    Представники it-компаній висловили свою підтримку та готовність до подальшої співпраці та наголосили, які навички необхідні майбутньому itфахівцеві.

   

Радіємо успіхам наших випускників, та дякуємо всім за співпрацю, активну позицію та підтримку.

Завершився It – марафон для школярів та першокурсників, який розпочався 21 лютого 2023 року коледжі

    4 травня завершився  It – марафон для школярів та першокурсників, який розпочався 21 лютого 2023 року в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій.

    Марафон, організований викладачами циклової комісії інженерії програмного забезпечення, включав різноманітні заняття в It- сфері, а саме:

 • Основи програмування мови Python;
 • Основи робототехніки;
 • Технології 3-D моделювання та друку;
 • Основи веб технологій.

    Для  проведення занять були залучені  викладачі комісії та представники  It-компаній.

 

   

  Перші чотири заняття з основ програмування на Python провели викладачі Роман ФЕРЕНС та Ігор ЮЗЕФОВИЧ.

    Під час даних занять учасники ознайомилися з основами мови Python та виконували практичні завдання.  

 

    Наступні заняття – «Робототехніка». Для проведення занять, було запрошено нашого випускника – Богдана ФЕРЕНСА.   Перше заняття – це презентація для знайомства з роботами та сферами їх застосування. Наступні два заняття учасники пробували писати код на С++  для Arduino, основними компонентами якої є плата мікроконтролера з елементами вводу/виводу та середовище розробки Processing/Wiring на мові програмування.

 

    Заняття  з технології 3-D моделювання та друку провів викладач комісії Віталій ПЛЕКАН. Учасники марафону створювали 3-D моделі і на останньому занятті одну з моделей надрукували на 3-D принтері. Найуспішніший учасник, який виконав всі завдання, одержав приз – надруковану модель.

    Останні чотири заняття з веб технологій провели Роман ФЕРЕНС та Богдан ФЕРЕНС. Заняття з веб розробки спрямоване на оволодіння навичками створення та управління веб-сайтами за допомогою платформи WordPress. На занятті учасники навчились розміщувати контент на сайті, встановлювати та налаштовувати різні плагіни та теми, керувати користувачами та редагувати базові параметри сайту.

    В.о. директора Марія САРАХМАН привітала всіх учасників з закінченням марафону та побажала їм реалізувати себе в It- сфері.

    Завідувач відділення Ігор ЮЗЕФОВИЧ та голова циклової комісії Олександра ПЕТРУНІВ активним  учасникам марафону вручили сертифікати та побажали їм стати успішними It -фахівцями.

 

    Марафон продовжить свою роботу. Тому всіх, хто бажає взяти участь у IT марафоні, чекаємо з вересня 2023 р.

Конференція IT Future Conf 2023​

    Освітня команда Львівського ІТ Кластера 5-6 травня провела  конференцію IT Future Conf 2023, в межах якої виступили топ-спікери ІТ-сфери.

    Цьогоріч IT Future Conf 2023 пройшла у гібридному форматі, як онлайн, так і офлайн.

    Студенти І курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» дистанційно долучились до даної конференції.

    Протягом двох днів топ-спікери ділилися  своїми знаннями та думками з таких напрямів:

    Впусти IT в своє життя. Катерина Іванова, компанія Brainstack_

    Вступ до вбудованих систем (Embedded Systems). Максим Примєров, компанія Intellias

    Cybersecurity. Професія кібербезпечника зараз і у майбутньому. Вадим Чакрян, компанія DataArt

    UI/UX Design. Дизайнер у сфері ІТ. Олеся Корман та Андрій Кузьмінський, компанія ELEKS

    Project Management. Міфи про Project Manager. Марія Стадник, компанія Avenga Ukraine

    Software Engineering. За лаштунками та чому це не тільки про код. Роман Кузьо, компанія Linkup Studio

    Artificial Intelligence/Internet of Things. Майбутнє вже тут. IoT та Штучний Інтелект серед нас. Андрій Білоус, компанія Newfire Global Partners

    Business Analysis and Data Science. Аналітика або що стоїть за сучасним генеративним штучним інтелектом (ChatGPT, DALL-E та інші). Андрій Балик, компанія SoftServe Ukraine

    IT Sales & BizDev Manager – хто такий, чому не конкурує з AI та має зарплату як у CEO?  Дар’я Приліпко, компанія Perpetio

    Це були 10 годин цікавих лекцій від спікерів та інтерактив за участі підлітків, які вже мають досвід в IT.

    Конференція відбулася в межах IT Future – профорієнтаційного проєкту Львівського ІТ Кластера.

    Серед зареєстрованих учасників провели  розіграш подарунків з головним призом MacBook Air M1.

    Партнерами IT Future Conf 2023 стали компанії Intellias, Linkup Studio, Brainstack, SFox та НІТ – Навчання і Технології. Медіапартнерами події виступили SPEKA та Pedan | Education .

Щиро дякуємо організаторам та спікерам за новий досвід і цікаво проведений час.

  Ірина ГЕРЕМІЙ,

комісія «Інженерія програмного забезпечення»

Зустріч студентського активу з адміністрацією відділення «Інженерія програмного забезпечення»

    10 квітня 2023 року відбулась зустріч студентського активу з адміністрацією відділення «Інженерія програмного забезпечення». Під час зустрічі були обговорені питання щодо вибіркових освітніх компонент за вибором здобувача освіти та різні питання щодо покращення освітнього процесу.

    На зустрічі виступили завідувач відділення Ігор Юзефович та голова циклової комісії Олександра Петрунів, які ознайомили присутніх із положенням про вибіркові освітні компоненти та анотації до них.

    Крім того, під час зустрічі обговорювались результати семестрового опитування студентів. Здобувачі освіти активно ставили запитання різного характеру, але безперечно важливих для студентської спільноти. По завершенні зустрічі Ігор Михайлович вкотре акцентував увагу на тому, що Самбірський фаховий коледж економіки та інформаційних технологій – це територія чесності, відкритості та студентоцентрованості.

    Щиро вдячні студентам за активну позицію, проявлену під час зустрічі. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та конструктивний діалог у всіх форматах!

Інтелектуальний турнір

У четвер, 2 березня 2023 року, в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбувся інтелектуальний турнір, в якому брали участь здобувачі освіти відділення «Інженерія програмного забезпечення».  Захід організували та провели  викладачі ОЛЕКСАНДРА ПЕТРУНІВ та ІРИНА ГЕРЕМІЙ.

На турнірі зустрілися дві команди:

 • галантні, цілеспрямовані, наполегливі, завзяті та життєрадісні учасники команди «DIGITAL» та їх капітан – СОФІЯ ГРОМІШ
 • веселі, енергійні, творчі, комунікабельні та оптимістичні учасники команди  «БУЛЬКА» та їх капітан – АНДРІЙ ЯНЧАК

Інтелектуальний турнір включав  7 конкурсів:

1 – конкурс “Представлення команди”;

2 – конкурс «Склади програму»;

3 – Конкурс «Зрозумій мене»;

4 – Конкурс «Напиши програму»;

5 – Конкурс «Питання-відповідь»;

6 – Конкурс  «Склади слово» ;

7 – Конкурс «Відгадай піктограму»

Оцінювання  конкурсів здійснювало справедливе журі:

 • в.о.директора МАРІЯ САРАХМАН
 • зав.відділення  ІГОР ЮЗЕФОВИЧ
 • випускник гр.43-п МИХАЙЛО ВИХОВАНСЬКИЙ.

У всіх конкурсах учасники  обидвох команд проявляли свої фахові знання, кмітливість, інтелект та артистизм.

Обидві команди справлялися з завданнями. Журі оцінювали виконання завдань та виставляли бали.

Між конкурсами здобувачі освіти демонстрували свої індивідуальні проєкти, а також відбулися нагородження грамотами учасників олімпіад з інформатики та програмування, та  подяками за участь в  конкурсі індивідуальних проєктів.

За результатами всіх конкурсів з невеликим відривом перемогла одна із команд. Обидві команди були нагороджені солодкими призами.

    Учасники  турніру та всі присутні отримали море позитивних емоцій.

Після завершення турніру  голова циклової комісії ОЛЕКСАНДРА ПЕТРУНІВ подякувала учасникам турніру та всім присутнім.

Індивідуальні проєкти 2023

    У вівторок, 28 лютого 2023 року в Самбірському фаховому коледжі відбувся конкурс індивідуальних проєктів серед перших курсів відділення «Інженерія програмного забезпечення».

    Здобувачі освіти створювали веб-сайти, використовуючи конструктор сайтів Google-сайти, а також мову гіпертекстової розмітки HTML і каскадні таблиці стилів CSS. Окремі учасники використовували мову веб-програмування JavaScript.

   Всі учасники конкурсу презентували свої роботи на проєкторі перед членами циклової комісії та представниками адміністрації коледжу. Всі проєкти були різні та цікаві.

    Завідувач відділення Ігор Юзефович подякував першокурсникам за їхні перші стартапи в коледжі і побажав всім бути успішними програмістами.

    Комісія вислухала всіх учасників та обрала найкращі проєкти. Всі учасники конкурсу отримали подяки, а переможці отримали грамоти та призи.

    Подяки та грамоти учасникам та переможцям вручила в.о. директора Марія Сарахман.

Виховний захід на тему: «Чому я обрав професію «Програміст»?»

    В понеділок, 27.02.2023 р. в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій в рамках тижня циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» відбувся відкритий виховний захід на тему: «Чому я обрав професію «Програміст»?»

     У світі – тисячі професій!!! Як зорієнтуватись в такій кількості? Як вибрати серед них ту, з якої розпочнеться ваш трудовий шлях, а можливо, і «доросле» життя? Це хвилює кожного із вас.

    Вибір професії – складний і відповідальний крок в житті людини. Він має бути свідомим і самостійним.

    Зробити правильний вибір професії – значить знайти своє місце в житті, визначити свою долю. Неправильний вибір завдає великої шкоди самій людині та призводить до значних економічних втрат.

    Тематичний виховний захід підготувала куратор групи 13п Олександра Петрунів.

   

    Своє бачення на вибір професії представили  у своїх презентаціях наші першокурсники. Це активні, веселі, творчі та енергійні хлопці, які не уявляють свого життя без It.

 • Цикало Юрій та Буняк Олександр
 • Марусов Артем та Оленський Костянтин

    Сучасна робота практично у будь-якій галузі професійної діяльності завжди означає роботу на персональному комп’ютері. Навчитись цьому – значить більш впевнено почувати себе не тільки при виборі професії, але і при використанні отриманих знань у реальному житті.

    Своїми  враженнями, досвідом та отриманими навичками поділилися наші четвертокурсники. Вони вже майже пройшли студентський шлях у нашому коледжі. Позаду три роки навчання, а попереду доросле життя.

 • Короляк Роман (староста групи)
 • Сліпець Юрій – активний, креативний,  організатор турніру Counter-Strike

    Куратор групи 45-П Ірина Ярославівна Чопко розповіла цікаві моменти, якими жила група протягом навчання в коледжі та побажала першокурсникам  бути креативними, цікавими, розумними фахівцями.

    Представник групи 13-П Ілля Князєв продемонстрував свій створений сайт.

    Завідувач лабораторії Оксана Буца розповіла про безпечний Інтернет та як уникати булінгу в Інтернет-просторі.

    Успіхів у вибраній професії побажали в.о. директора Марія Сарахман та завідувач відділення Ігор Юзефович.

З 21 лютого в коледжі стартував безкоштовний марафон

IT-СФЕРА В УКРАЇНІ — ЦЕ: СИЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ. ЗНАЧНА ЧАСТКА ЕКОНОМІКИ. ВИЗНАННЯ У СВІТІ. БУСТЕР ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ КРАЇНИ. НАША МЕТА — РОЗВИВАТИ ЗАТРЕБУВАНІ IT-НАВИЧКИ У МОЛОДІ, БО ЗА НЕЮ МАЙБУТНЄ.

 

    З 21 лютого в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій стартував безкоштовний марафон для школярів, які хочуть розпочати свою кар’єру в IT.

    Марафон було організовано викладачами комісії «Інженерія програмного забезпечення» (Ігор ЮЗЕФОВИЧ, Олександра ПЕТРУНІВ, Роман ФЕРЕНС).

    Мета марафону – ознайомити учасників з основами роботи в ІТ – сфері.

    Учасників марафону привітали в.о. директора Марія САРАХМАН та завідувач відділення Ігор ЮЗЕФОВИЧ і побажали їм успіхів у навчанні та втілити свої мрії в IT-сфері.

    Перші чотири заняття з основ програмування на Python провели викладачі Роман ФЕРЕНС та Ігор ЮЗЕФОВИЧ.

    Під час даних занять учасники ознайомилися з основами мови Python та виконували практичні завдання.  

    Наступні заняття – «Робототехніка». Для проведення занять, було запрошено нашого випускника – Богдана ФЕРЕНСА. 

    Перше заняття – це презентація для знайомства з роботами та сферами їх застосування. Наступні два заняття учасники пробували писати код на С++  для Arduino, основними компонентами якої є плата мікроконтролера з елементами вводу/виводу та середовище розробки Processing/Wiring на мові програмування.

Марафон триває!!!

Олімпіада з інформатики

У вівторок 21.02.2023 р. у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій викладачами циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» проведено олімпіаду з інформатики між здобувачами освіти 1-х курсів усіх спеціальностей та другого курсу відділенні «Інженерія програмного забезпечення». Всі учасники показали хороші вміння використовувати теоретичні знання та практичні навички з інформатики для вирішення поставлених завдань.
Призові місця здобули:
І місце – Кузбит Святослав (гр.23-П)
ІІ місце – Карпа Володимир (гр.23-П)
Висловлюємо подяку викладачам інформатики Сушко А.В., Сушко Х.В та Сичу А.В. за належну підготовку учасників до олімпіади.

Тематичний виховний захід на тему: “Моя майбутня професія - Програміст"

20 лютого 2023 року   в рамках тижня комісії  “Інженерія програмного забезпечення”  проведено тематичний захід на тему: ”Моя майбутня професія – Програміст. Кібербезпека “.

Важкий час сьогодні у нашій рідній Україні. Саме з революції Гідності розпочалась агресія країни – терориста. В сьогоднішній день ми згадуємо 9-ту річницю загибелі Небесної сотні на майдані Незалежності, а зараз гинуть наші патріоти. Смуток огорнув нашу Україну. Всі присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання.

 Метою заходу було розширення знань у здобувачів освіти про майбутню професію, бажання вчитися та самовдосконалюватись, вміння об’єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання у кожному конкретному випадку.

Програмування – галузь яка бурхливо розвивається, тому потрібно вміти швидко адаптуватися і постійно вивчати щось нове. Інакше  через кілька років  цінність, як фахівця може помітно знизитися.

Цікаву інформацію про майбутню професію  у своїх презентаціях представили: Ліля Папіж, ПавлоМартинів, Роман Загоруйко, а Святослав Кузбит продемонстрував актуальну в наш час презентацію про кібербезпеку в інтернеті.

Свої проєкти  продемонстрували: 

 • Тур Віталій, Ревтьо Вадим: Telegrambot –“ Web -Радіо ”;
 • Карпа Володимир, Загоруйко Роман: Telegrambot   – “ Сайт коледжу”
 • Загоруйко Роман: сайт -“ Книжковий магазин”
 • Кузбит Святослав: програма новин- “News Now”

Під час заходу студенти групи виконали патріотичну пісню.

Завідувач лабораторії інформаційних і комунікаційних технологій Оксана Василівна Буца інформувала присутніх про небезпеки, які приховує інтернет. Соціальний педагог та практичний психолог колледжу наголосили про важливість емоційного та психологічного стану здобувачів освіти в сучасних умовах.

На завершення виховного заходу в.о. директора Марія Іванівна Сарахман ще раз підкреслила про правильний вибір спеціальності, побажала успіхів у вибраній професії

Виховний захід підготувала куратор групи 23-п Наталія Припін.

Турнір з Counter-Strike: Global Offensive​

В Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій в рамках тижня циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» для здобувачів освіти вже не вперше відбувся турнір з Counter-Strike: Global Offensive в форматах 5х5.
Counter-Strike: Global Offensive – це один з найпопулярніших шутерів від першої особи в світі.
Мета гри полягає в протистоянні двох команд: терористів і спецназу. Гравцям необхідно виконати завдання карти або знищити супротивників.
Турніри проходили в online режимі на платформі Faceit протягом п’яти днів.
В даній грі брали участь 11 команд по п’ять учасників.
У фіналі зустрілися дві команди «АЗОВ» (гр.43-п,45-п) та «ВЕСЕЛКА» (гр.34-п)

Відкрите заняття

    30.01.2023 року викладач Михайловська Наталія Миронівна провела відкрите заняття з освітньої компоненти «Об’єктно-орієнтоване програмування» на третьому курсі відділення «Інженерія програмного забезпечення». Тема заняття: «Віртуальні функції». Це одна із складних та цікавих тем об’єктно-орієнтованого програмування в С++. Наталя Миронівна поєднувала об’єкти  в програмуванні  з об’єктами  реального світу. Заняття було змістовним, цікавим та проведено на високому професійному рівні з використанням мультимедійних методів.

 

 

Голова циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення»  

Олександра Петрунів

Штучний інтелект на пасіці

Викладачами циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» (Ференс Р.А., Петрунів О.М., Юзефович І.М.) була організована екскурсія для студентів 1-4 курсів відділення «Інженерія програмного забезпечення», де вони мали змогу побачити, як штучний інтелект допомагає пасічникам.
Викладач комісії Ференс Р.А. займається розробкою системи цифрового помічника пасічника. Дана система визначає стан бджолиної сім’ї неінвазивним методом, що дозволяє дистанційно відстежувати стан пасіки зі смартфону.
На даний час помічник дозволяє моніторити базові параметри, а саме вагу вулика і її приріст, температуру та вологість всередині вулика.
Цифровий помічник також здійснює аналіз звукового спектру, що дозволяє передбачити період роїння, відсутність бджолиної матки та багато інших ключових процесів.
А однією із найважливіших підсистем помічника пасічника є визначення рівня пораження бджолиної сім’ї кліщем вароа без втручань у вулик з використанням штучного інтелекту.
В комплексі, дана система допомагає пасічнику підвищити ефективність пасіки у кілька разів генеруючи підказки та нотифікації про важливі події або ж проблеми в процесі медозбору.
Команда активно працює над розширенням функціоналу і збільшення кількості вимірюваних параметрів.
Студенти із зацікавленням спостерігали за роботою системи, задавали безліч різноманітних питань і зрозуміли, що професія «програміст» – дає можливість втілити в реальність багато цікавих ідей.

Голова циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» Петрунів О.М.

Тиждень циклової комісії 2022

Щоб усіх перемагати, треба розум розвивати,

гостре око, слух, терпіння і тоді прийде уміння!

 

    Тижні циклових комісій стали традицією і невід’ємною частиною навчально-виховного процесу в нашому коледжі. Вони сприяють насамперед, поглибленню знань студентів, розвивають інтерес до вивчення дисциплін, спонукають до вироблення ґрунтовних умінь та навичок.

    Отже, з 21 по 25 лютого 2022 р. у коледжі проходив тиждень циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення». 

    21 лютого 2022 року в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій в рамках тижня комісії «Інженерія програмного забезпечення» була проведена виховна година зі студентами групи 13- П. Метою такої виховної було більш ширше ознайомити студентів з майбутньою спеціальністю.

    Цікаву інформацію підготували студенти групи, а саме Ліля Папіж, Павло Мартинів, Роман Загоруйко про майбутню професію програміста, а студент Святослав Кузбит демонстрував презентацію про кібербезпеку в інтернеті.

    Родзинкою виховної години була онлайн – зустріч з випускниками технікуму 2013 та 2017 років  Віталієм Яворським, Романом Ванівським,  Олегом  Качмар. На сьогоднішній день вони є кваліфіковані фахівці провідних ІТ компаній N-iX, Cantilever   RIVO, AGENCY Львова та Тернополя. Під час зустрічі зі  студентами  акцентувалась увага отримання   глибоких знань профільних дисциплін та вивчення іноземної мови. Випускники порадили студентам, не боятись приймати участь у тестуванні при прийомі на роботу. Ділились своїми враженнями про навчання в технікумі та згадували окремі моменти студентського життя.

 

Олімпіада з інформатики між студентами  усіх спеціальностей

  22 лютого 2022 р. у Самбірському фаховому коледжі  економіки та інформаційних технологій  викладачами циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» проведено олімпіаду з інформатики між студентами  усіх спеціальностей. Студенти показали хороші вміння використовувати теоретичні знання та практичні навички з інформатики для вирішення поставлених завдань.

      Призові місця здобули:

      Карпа В.М. (група 13п)

      Сидоряк О.В. (група 23п)

      Філатов Н.М. (група 23п)

    Висловлюємо подяку викладачам інформатики Сушко А.В., Сушко Х.В за належну підготовку студентів до олімпіади.

    22 лютого 2022 р. у Самбірському фаховому коледжі  економіки та інформаційних технологій  викладачами циклової комісії «Інженерія програмного забезпечення» проведено олімпіаду з інформатики між студентами  усіх спеціальностей. Студенти показали хороші вміння використовувати теоретичні знання та практичні навички з інформатики для вирішення поставлених завдань.

Призові місця здобули:

Карпа В.М. (група 13п)

Сидоряк О.В. (група 23п)

Філатов Н.М. (група 23п)

Висловлюємо подяку викладачам інформатики Сушко А.В., Сушко Х.В за належну підготовку студентів до олімпіади.

    Не менш насиченою і цікавою була програма наступного дня. Проведено олімпіаду з програмування для студентів відділення «Інженерія програмного забезпечення», де перемогу здобула студентка групи 33п. Стиранець Соломія. Вітаємо переможців олімпіади!

    Бажаємо переможцям олімпіад успіхів у навчанні та перемог у наступних етапах олімпіади!

Голова циклової комісії                                                                     

Інженерії  програмного забезпечення                                     

О.М.Петрунів

Студентський квест-турнір «it – профі»

    В рамках тижня циклової комісії «Розробка програмного забезпечення» відбувся квест-турнір. В ньому були поєднані знання з інформатики, архітектури комп’ютера, основ програмування та іншими дисциплінами з навиками роботи в команді, вмінням кмітливо вирішувати цікаві задачі та швидко реагувати на оточуючі зміни.

   

    Організаторами квест-турніру були студенти групи 44п під керівництвом викладача Петрунів О.М.

    В квесті взяли участь студенти 1-4-их курсів відділення «Розробка програмного забезпечення.

 

    Квест-турнір проходив у декілька етапів. Спочатку були створені команди по 2-3 учасники, які повинні були за допомогою QR-кодів знайти завдання та виконати його. Завдання були різноманітними, а саме:

 • Виправити помилку в програмі, у виконанні якої можна знайти підказку для наступного завдання;

 

 • Скласти схему на материнській платі;

 

 • Швидкість та правильність набору тексту;
 • Створення таблиць в Excel, на основі яких будували діаграму, в якій була підказка на наступне завдання.

 

Турнір проходив дуже жваво та цікаво. Учасники були дуже активними та кмітливими, адже на переможців очікував приз.

    Переможцями стали студенти першого курсу Скраба Роберт та Кулеба Олександр.

Форум: "Відкритий простір Open IT"

Позааудиторний захід «Форум: Відкритий простір «Open IT».

 На сьогоднішній день у всіх на вустах обговорення перспектив і переваг роботи в ІТ-сфері. Хтось вже став досвідченим ІТ-шником, хтось тільки починає свій кар’єрний шлях, а хтось лише задався питанням: «А що ж таке цей світ ІТ?» і що важливіше «Як у нього потрапити?»

Open IT — серія заходів, що має на меті познайомити якнайбільше нас з ІТ-новинками та трендами IT-ринку та дати відповіді на найпоширеніші питання, які пов’язані з цією сферою.

На  заході було розглянуто такі теми:

 • сфера моє професійної діяльності
 • кіберспорт в Україні
 • штучний інтелект
 • тренди в сучасному ІТ-світі 

it – бізнес

Модераторами заходу були студенти третіх та четвертих курсів під керівництвом викладачів І.М. Юзефовича та О.М. Петрунів.

Думаємо, що на кожному такому заході вас чекатиме не тільки корисна інформація, але й море позитивних емоцій! 

Кожного року в рамках тижня циклової комісії організовується конкурс студентських газет під назвою «Перець програміста». До оформлення інформаційних газет були залучені студенти всіх курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Де вони спробували себе в ролі журналістів, дизайнерів та редакторів.

Студенти виявили творчий підхід в оформленні газет, тож кожна з них була по-своєму цікава.

Відкритий урок

Тема гуртка: «Мій перший Start-Up – інвестиція в майбутнє»

В рамках тижня циклової комісії «Розробка програмного забезпечення» відбулися відкриті засідання гуртків.

Викладач Петрунів О.М. провела відкритий гурток на тему «Мій перший Start-Up – інвестиція в майбутнє»

В заході брали участь студенти відділення, які були поділені на дві команди: “Say no more” та «Типові програмісти».

Учасники команд мали різноманітні завдання, де потрібно було проявити кмітливість, розум, швидкість та артистизм. Журі оцінювали виконання завдань та виставляли бали.

        Між конкурсами студенти демонстрували свої творчі проекти.

Серед студентських проектів були:

    -Сайт технікуму, який створили студенти Гамаш Олександр, Таценяк Петро, Мандибур Ростислав;

   

    -Модель будинку за допомогою комп’ютерної графіки (Паращук Віталій)

   

    -Відеофільм про жінок-програмістів (Трембач Світлана)

 

    -Відеоролик про життя студента, з використанням графіки (Пасіцький Андрій та Костик Юрій)

 

Всі проекти були надзвичайно креативними та цікавими. Після перегляду всіх проектів, журі оцінили та вибрали найкращі.

    За результатами всіх конкурсів перемогла з відривом в один бал команда “Say no more”. Обидві команди були нагороджені грамотами та смачними тортами.

 

    Також цікавими призами були нагороджені переможці творчих проектів.

    Вітаємо команди та дякуємо всім, хто брав участь.

Голова комісії Юзефович І.М.

Дні Геймера: турнір з Counter Strike Global Offensive

Дні Геймера: кіберспортивній турнір з Counter Strike Global Offensive в Самбірському технікумі економіки та інформатики.

Кіберспортивні турніри збирають величезні стадіони глядачів по всьому світу і приваблюють найталановитіших учасників. Одним з найбільш значних заходів в цій сфері вважається World Cyber ​​Games, який порівнюють з Олімпійськими іграми за рівнем організації івенту. Завзяті геймери їдуть на цю подію з усіх країн світу. Тут можна взяти участь в змаганнях практично у всіх існуючих кіберспортивних дисциплінах: Dota 2, Counter-Strike, League of Legends, Quake III Arena, FIFA 2018, Age of Empires II, StarCraft: Brood War і т.п.

З 2 по 4 листопада 2019 в Самбірському технікумі економіки та інформатики відбувся кіберспортивний турнір з Counter Strike Global Offensive.

В епічних матчах зійшлися гравці з багатьох районів України. Турнір відбувався в форматі 5х5.

У фіналі зійшлися команди: TeamPickers з Inforce, де перемогу отримала команда Inforce  за підсумком трьох карт.

Переможці отримали кубок і 5 квитків на кіно-ніч.

Учасники мали можливість спостерігати за гравцями, що сидять за комп’ютерами, а хід змагань можна було відстежувати на великому екрані, де транслювався ігровий процес.

Під час турніру вирували хороші емоції та чудова атмосфера.

Ми вдячні всім учасникам та організаторам, студентам групи 44п Гамаш О., Попович Р., Таценяк П., Шурдак В, Семрак В, Тершовчин М. за ініціативу в проведенні Турніру. Також висловлюємо подяку викладачам Самбірського технікуму економіки та інформатики Юзефовичу І.М. та Плекану В.В. за готовність завжди допомогти!

Шановні учасники Турніру, дякуємо за Вашу активну участь, фантастичну атмосферу та дуже позитивні відгуки, які ми отримуємо від Вас.

Переможцям бажаємо участі та перемоги у міжнародному турнірі Blast Pro Series Copenhagen 2019 з Counter-Strike: Global Offensive.

5 — Конкурс «Вгадування по губах»;