Заходи комісії

Інормаційно-просвітницька кампанія до 90-річчя вшанування пам'яті жертв Голодомору

    Інформаційно-просвітницька кампанія до 90-річчя вшанування пам’яті жертв Голодомору розпочалася в коледжі з марафону “Передай свічку пам’яті “. Кожна група мала можливість не тільки запалити свічку, прикріпити символ пам’яті квітку незабудку, а й залишити твір есе про жахливі сторінки Голодомору.

    Тематика Голодомору продовжилась в академічній аудиторії, де студентство говорило не тільки про причинно-історичний аспект, але й робило паралелі минулого та сьогодення. В 1932-1933 рр.
    Росія використала голод як інструмент геноциду проти українців. Вона використала б його проти нас і у цій війні, але нині Україну захищають Збройні Сили України . Пам’ять про минуле об’єднує українців сьогодні . Ми сильні, ми переможемо!
                                                                                                                                                   (Голова циклової комісії Наталія Герговська)

Першість коледжу з волейболу серед студентів груп І-го та ІІ-го курсу

    В СФКЕтІТ проведено першість коледжу з волейболу серед студентів груп І-го та ІІ-го курсу. До змагань було долучено 10 команд, кожна з них намагалась гідно виступити у цьому турнірі.

 

І місце виборола команда групи 13 – П в складі:

 

Срібними призерами стала команда групи 23 – П в складі:

 

Третю сходинку посіла команда групи 15 – Е в складі:

 

Тимців Віталій

Карпа Володимир

Мартеклас Юрій

Марусов Артем

Гринда Юрій

Бринза Вероніка

Оленський Костянтин

Чопко Максим

Ворончак Анастасія

Гриців Назар

Загоруйко Роман

Кащук Андрій

Сікорський Данило

Сандул Андрій

Лесик Віталій

Вагурак Микола

Теплий Назар

Філяк Андрій

Бурич Андрій

Самардак Роман

Цінцьо Павло

Буняк Олександр

Боднар Михайло

Строгуш Віктор

 

Колток Володимир

 

 

    Вітаємо призерів! Настипний етап змагань – першість між групамиІІІ-го та ІV-го курсів.

Бажаєм наступних перемог!

 

 

 

 

 

День туризму на занятті з фізичного виховання студенти групи 32-К

⏳Довгоочікувана подорож🌞
День туризму на занятті з фізичного виховання студенти групи 32-К (комерсанти-підприємці) провели у мальовничій Волі-Блажівській🌈
🇺🇦Де найкраща є земля – там, де ти народився і виріс🇺🇦
🤔 Виявляється відпочивати біля дому – це відпочивати по-справжньому: спортивні та настільні ігри, готування на вогні, розкладання наметів, спів патріотичних пісень – активний відпочинок молодої людини, який гартує, зміцнює і дає мотивацію до навчання↗️
Р.S. Величезне дякуємо викладачеві Ірині Чопко та куратору Лесі Касій👍

УКРАЇНЦІ НЕЗЛАМНІ - ВІД УПА ДО АЗОВСТАЛІ

18 жовтня 2022 року викладачі комісії соціально-гуманітарних дисциплін та фізичного виховання  організували та провели    студентську науково-пошукову конференцію, присвячену 80-й річниці створення УПА

“УКРАЇНЦІ НЕЗЛАМНІ – ВІД УПА ДО АЗОВСТАЛІ”

 

Сьогодні, коли Україна відстоює незалежність у повномасштабній війні з росією обидві пам’ятні дати тісно переплітаються. Їх поєднують боротьба за державність проти московського режиму і тяглість військових традицій.

 

З доповідями на конференції виступили студенти навчального закладу: Наконечна Вікторія, Тимців Святослав, Хомик Максим, Хомут Тетяна, Бліха Олег, Німеровська Андріана, Ванівський Олександр, Гаврилюк Ярослав, Громіш Софія. Технічний супровід здійснював Сліпець Юрій.

Спортивний туризм

🏕⛰🔥Спортивний туризм-найбільш масовий і активний вид відпочинку, важливий засіб виховання, моральної і фізичної підготовки та зміцнення здоров’я студентів.
Незважаючи на погодні умови та військовий стан туристичний похід студентів 43-П та 45-П видався навчальним, пізнавальним та цікавим.
Студенти вправлялись в орієнтуванні на місцевості, встановленні намету, розпалюванні багаття та з великим бажанням проявили свої кулінарні здібності. Спортивні ігри додали атмосферу командної гри та змагання!!!
⛰⛺️🔥🌦🏐⚽️🤾💙💛🇺🇦

В пам'ять Героїв Небесної Сотні та учасників революції Гідності

💙💛В пам’ять Героїв Небесної Сотні та учасників революції Гідності групи 14п та 35 п провели виховну годину “Зима,що нас змінила”.Спогадами про ті події поділились гості заходу- активісти 15 сотні Самооборони Майдану Зембіцький Тарас, Білинський Анатолій та волонтерка Леся Припін.💙💛

🤔Захід пройшов,але емоції довго не вчухали,в пам’яті залишались слова гостей: “Вам творити нову історію, нехай пам’ять невинно убитих згуртує українців,дасть силу та мудрість,наснагу для зміцнення держави,беріть відповідальність на себе”.

Круглий стіл до Голодомору

Інформаційно-просвітницька кампанія до 88 річниці вшанування жертв Голодомору розпочалася в коледжі із проведення круглого столу серед студентів та викладачів «Що я можу розказати про голодомор». Дуже приємно, що до цього заходу приєдналось майже 50 бажаючих.

Основними модераторами були студенти 14П- Хомут Т., Савка Б., Цибульська Р., Хомик М., Громіш С., Музика А., Гаврилюк Я., Папіш Ю., Михнич Ю, Паплик О. та технічничний супровід зробили Мазур Ю. та Копча А.

Виступаючі говорили не лише про причинно-історичний аспект голодомору, а й презентували книгу «Пам’ять роду» – це 16 історій родин, які пережили геноцид 1932-1933 років. Вражаючі історії, долі, світлини героїв книги розбудили емоції та викликали співпереживання у коментарях слухачів.

Просто, легко та щиро пройшов захід, після якого залишились знання історичної правди страшних 1932-33рр. та на згадку світлини.

Дякую викладачам Пріць Уляні,Тимціву Віктору та Володимиру Кульчицькому за активне обговорення теми.

День гідності і своботи

14 жовтня - Чотири свята та одне значення

День вчителя на Говерлі

«Гартуємо силу духу» та разом зі студентами підкорюємо   вершину Говерли, 2061 м над р.м.! Саме так вирішили відсвяткувати День працівника освіти куратори груп 14п та 35п -Герговська Наталія та Чопко Ірина. 

   Цей день показав, що справді вартісні речі потребують немалих зусиль. Було важко і дуже важко- підйоми, спуски, незнайомі до того відчуття та переживання. Однак, якщо поруч люди, які завжди готові підтримати – ти здатен підкорити не одну гору!

Перший раз в історії навчального закладу викладачі отримали привітання від голови студентської ради Добрянської Вероніки та студентів з найвищої точки України! Це було зворушливо та неймовірно красиво.

  Забираємо  відчуття перемоги, командного духу, нового досвіду, позитивних емоцій, незабутніх вражень із собою у цей навчальний рік, а світлини будуть нагадувати про туристичний похід ще багато років.

День студента

Клуб Дебатів «Молодь дебатує»

Який розпочав роботу 23.12.19 року спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення, накопичення нових знань та розвиток вміння працювати з людьми. В Клубі студенти вчаться грамотно відстоювати власні погляди, поважати позицію співрозмовників, дискутуючи на суспільно важливі теми, а ці навики ніколи і нікому в житті не завадять!

Гра перша . ЕВТАНАЗІЯ. За та проти

23.12.2019р. зі студентами дискутували про евтаназію, складне та суперечливе явище людства. Ставлення до навмисного прискорення смерті невиліковного хворого, навіть із метою припинення його страждань, ніколи не було однозначним.Думки аудиторії розділились на «за» та «проти».

Сторона «проти» стверджувала, що ніякої евтаназії не має бути, медицина існує лише для допомоги хворим і запобігання хворобам, а не для умертвіння людей, та і з релігійної точки зору, це є великим гріхом.

Сторона «за» наводила приклади країн, де використовують евтаназію та наполягали, що вона є гуманною, бо припиняє страждання і муки невиліковно хворого і людина має право на гідну смерть.

Наші студенти дорослішають, бо обговорюють складні теми, вчаться аналізувати, аргументувати, виявляти сильні та слабкі сторони тез, без образ сприймати погляди опонентів, -а коли це вважалось поганим?!!
Дякую гостям-експертам, Тишко Наталії та Хулі Романії, котрі долучились до обговорення. Цінуймо життя, бо воно нічого не варто, але це все, що у нас є !!

Гра друга. АБОРТИ. За та проти

І знову зустріч 23 жовтня 2020 р.в Клубі дебатів, що діє при громадській організації «Business Space » в коледжі. Тема складна та емоційна: Аборти: за та проти. Команди студентів з 21Е та 22К достойно представляли свої аргументи, що підтвердило їх хорошу підготовку до дискусії. Дякую експертам Ірині Савичук (лікар-геніколог) та о. Ярославу Фабіровському за толерантну бесіду, мудрі поради та щире серце. Такі види занять потрібні, щоб навчитися думати, аналізувати, розвивати критичне мислення, риторику та світоглядну культуру. Чим більше тем розглянемо в Клубі, тим краще будемо орієнтуватися в соціальних, філософських та морально-етичних питаннях.

Гра третя. СЕЛО ЧИ МІСТО. Перспективи розвитку

11 червня 2021 серед команд коледжу пройшла третя гра Клубу  «Де краще жити в селі чи в місті?Плюси та мінуси переїздів». 

Жити в місті або вести своє господарство в селі? Це питання – вічна тема для розмов та палких суперечок, які можуть тривати до нескінченності, якщо не розглядати кожну позицію з боку порівняння можливостей та перспектив.

Дві команди 22к (Добрянська Вероніка, Юркевич Юрій, Нестерович Оленка, Голойда Володя) та  25 п (Платко Віталій, Кіс Мар’ян, Данчик Денис та Ригель Мар’ян)  змагались у своїх аргументах, а журі від освіти та депутатського корпусу ( Тишко Наталія, Петройко Наталія, Бурак Микола-) оцінювали рівень обізнаності, аргументованості, ораторське мистецтво та враження від команди.

Дебютанти достойно представляли свої позиції, вправлялись в мистецтві виступу та запитань один до одного. А присутні  максимально долучитися до обговорення, що сприяло продуктивності дискусіїІ.

Дякую кураторам груп Чопко Ірині та Винар Ярині, колегам Касій Лесі та Володимиру Кульчицькому за підтримку та командну гру.

Студентська науково-практична конференція «Львів у розрізі століть: галерея митців Галичини»

Вже другий рік поспіль  наш навчальний заклад є учасником конференції з вивчення наукових досліджень Галичини в галузі культури.
30 березня студенти Ясінська Антоніна (21е) та Підкова Андрій (13п) взяли участь в  II студентській науково-практичній конференції «Львів у розрізі століть: галерея митців Галичини» в режимі онлайн, яку проводив «Фаховий коледж інфокомунікацій Національного університету «Львівська політехніка»». Студенти представили наукові довідки про легенду оперної сцени Софію Крушельницьку та митця сакральної культури сьогодення Лева Скопа.


Сьогодні, як ніколи, молоді треба вивчати та пропагувати митців, котрі творили та творять культурну спадщину, бо в іншому випадку ми можемо втратити власну ідентичність та етнічну неповторність. Антоніна та Андрій виступили достойно, з власною інтерпретацією і як результат своєї роботи були нагороджені грамотами, наукові керівники Герговська Н. та Ханас І.- сертифікатами, а за результатами конференції опубліковано електронний збірник студентських наукових статей.
Дякую за позитивні емоції та співпрацю.

Вшанування небесної сотні

Вечір пам’яті Небесній Сотні відбувся в актовому залі Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних техгологій, який підготували та провели студенти-першокурсники: Денис Ладичук, Анастасія Цюра, Анна Солук, Марія Павлішак, Єлизавета Качор під курівництвом куратора групи О. О. Деркач.

На сцені повстала хроніка Революції Гідності та трагічні події Майдану 18-20 лютого 2014 року.

Небесна Сотня Вшанована словами і піснею, виставкою багаточисельних фотографій, спогадами учасниці Майдану, волонтерки, учасниці АТО Лідії Ільнів (сьогодні керівник відділу національно-патріотичного виховання департаменту освіти Львівської ОДА).

Коли на сцену вийшли майданівці 12-ї самбірської сотні Самооборони Майдану також було особливо тепло.

Мав слово сотник Тарас Замбіцький, студентам коледжу вручено прапор 12 сотні, як пам’ять про Небесну Сотню.

Зиновій Медюх з дуету “Кулі” виконав ряд майданівських пісень, закликав присутніх пам’ять                 

Небесної Сотні назавжди вписати у нашу українську історію.

“Хай величний подвиг Небесної Сотні наавжди буде у наших серцях”

Зиновій Медюх

Алея до 75-річчя

Змотивувавшись акцією “1000000 дерев за 24 години” в рамках еко-проєкту «Озеленення України», в якій взяв участь і наш навчальний заклад, комісія «Соціально-гуманітарних дисциплін та фізичного виховання» та комісія «Комерційна діяльність» до 75-річчя технікуму ініціювали посадку саджанців модрини, сосни, дубів на території закладу 22 жовтня. Алею робили всі разом, як викладачі комісії, так і студенти груп 12К, 32К, 25П та 44П. Підтримати ентузіастів та долучитися до посадки прийшли Peter Mejer-Rasmussen та Daiga Mejere-Rasmusena, представники Rotary клубу. Дякуємо за благодійність депутату Рудківської ОТГ Ціхоцькому Володимиру, котрий подарував дерева туї, щоб алея була більш  красивішою. Ідею акції можна розвивати і надалі. Маємо надію, що до нас приєднаються небайдужі студенти та викладачі, і всі разом продовжимо висаджувати своє дерево, а наступне покоління побачить результат. (Голови комісій Н. Герговська, Л. Касій)

Долучилися до Акції

17 жовтня Самбірський технікум економіки та інформатики взяв участь в Акції “1 000 000 дерев за 24 години” у рамках глобального екологічного проєкту “Озеленення України”. Було приємно працювати з командою Rotary та

Rotaract Львівщини та з тими, хто приєднався до цієї ініціативи. Модрини, сосни, дуби ми садили в лісі між містом Жовквою та селом Туринкою. Сьогодні з гордістю можна повідомити такі цифри:

– у лісництвах було висаджено – 212 400 саджанців (сосни, ялини, модрини, дуба, ялиці, липи);

– у місті висадили 511 дерев;

-1500 дерев (саджанців) висадили за межами міста Львова в ОТГ, селищах, на прибудинкових територіях, на територіях ДНЗ, школах, ліцеях, ВУЗах. Разом на території України було висаджено 1 800 000 саджанців і дерев і ми встановили Всеукраїнський рекорд!!!!

Щиро дякуємо організаторам та друзям навчального закладу Peter Mejer-Rasmussen та Daiga Mejere-Rasmusena за запрошення долучитися до Акції. Як продовження правильного діла, ми вирішили висадити і свою алею до

75-річчя навчального закладу!!!