Заходи комісії мови та літератури

Всесвітній день поезії

Що таке поезія? Це – свято: 
Грає в тобі музикою слів, 
Молодечо, радісно, крилато 
Викресає іскру з почуттів… 

       Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги. Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків,  запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
       Всесвітній день поезії традиційно відзначається у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформатики. Цікавим та захоплюючим був поетичний вернісаж за участю здобувачів освіти першого курсу. Студенти показали, що поезія – це голос істини, голос правди, який єднає серця.Це відчули слухачі, душі яких сповнювалися тими емоціями, які було передано читцями. І сьогодні, щоб жити в цьому непростому світі, утверджуймося і будуймо міцний фундамент через яскраву, квітучу поезію, яка проростає в серцях нашого молодого покоління.

       Нехай її бурхливе джерело наповнює наші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими! 

Тарас Шевченко — геній і пророк

       У Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій було організовано низку заходів, присвячених 210-річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

       Відтак, 11 березня в актовій залі коледжу відбувся культурно-мистецький виховний захід «Тарас Шевченко — геній і пророк». Модератором заходу стала викладачка української мови та літератури Леся Петруняк.

       Насамперед ведучі подякували Богу та воїнам ЗСУ за кожен прожитий день та можливість навчатися і творити далі. Полеглих бійців присутні вшанували хвилиною мовчання.

       Опісля здобувачі освіти фахового коледжу декламували вірші славетного Кобзаря, чиї слова й зараз звучать, як ніколи, пророчо. Шевченко – всесвітньо відомий поет та просто багатогранна особистість, рядки з поезій якого й зараз ріжуть очі та слух нашим ворогам.

       Здобувачі освіти груп 11-Т, 15-Е, 16-П, 13-П, 22-К співали пісні, покладені на вірші українського генія. Твори великого Кобзаря прозвучали й у виконанні Надії Бандрівської.

       Цікавою та пізнавальною була книжково-ілюстративна виставка «Слово Тараса звучить у віках…»,організована завідувачем бібліотекою Сидір Леся

       Учасники заходу висловили подяку за сприяння у проведенні заходу адміністрації коледжу та викладачам циклової комісії мови та літератури.

Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я...

       29 лютого у коледжі відбувся поетичний вернісаж «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я»…, присвячений 153-й річниці від Дня народження Лесі Українки.

       Усі часи вимагали таких жінок, як вона: не зманіжених, не розкішних, а героїчних маленьких поборниць тліну.

       Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці й публіцистиці, перекладацькій роботі та фольклористиці.

       Сьогодні здобувачі освіти груп 11-Т, 15-Е та 16-П з викладачкою української мови та літератури Лесею Петруняк вкотре перегорнули яскраві сторінки життя Лариси Петрівни Косач. Розповідаючи про життєвий і творчий шлях письменниці, декламуючи вірші її та про неї, співаючи пісні, вони достукались до кожного серця, запалили його мужністю та гордістю. Також вони перенесли глядачів у царство мудрого й красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього слова. Молодь не тільки зацікавилась почутим про Лесю Українку, а й зрозуміла, що сила людини у її дусі, у чистоті духовній, у її гідності.

       Вона послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Уся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься Україною.

 Лащ Маркіян, 16-П

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

       21 лютого відзначають МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ, свято, яке об’єднує мільйони українців як в Україні, так і в світі загалом. Студенти нашого коледжу взяли участь у заході присвяченому ДНЮ РІДНОЇ МОВИ.

       Цитуючи слова Івана Огієнка: “Доки живе мова, житиме народ як національність!”.

Організатор заходу викладач Віктор ТИМЦІВ

Різдво мандрує світом - Christmas around the world

     Різдво Христове – одне з найвеличніших і найдивовижніших свят, яке відзначається усіма християнськими церквами світу, багатьма державами світу, родинами.

     Цьогоріч нарешті й ми на законодавчому рівні приєднались до цієї двохмільярдної частини світу зі святкування Різдва Христового. Ми, Українці найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Радість яка триває вже понад два тисячоліття.

     Саме такий святковий настрій подарували нам студенти І-ІІ курсів, та викладачі іноземної мови Браток Наталія та Бобко Наталія, підготувавши відкритий виховний захід: “Різдво мандрує світом – Christmas around the world”

XXIV конкурс знавців української мови імені П. Яцика

    22.11.2022р в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій було проведено XXIV конкурс знавців української мови імені П. Яцика. До конкурсу було залучено студентів перших і других курсів.

    За сприяння бібліотекарів коледжу Сидір Л.О. і Ляшук С.І. було зроблено літературну композицію.

    Переможці конкурсу будуть представляти заклад у другому обласному етапі, який відбудеться у Львівському національному університеті І. Франка.

 

Радіодиктант національної єдності 2022

    9 листопада 2022 р, у День української писемності та мови, викладачі разом зі студентством СФКЕІТ долучилися до написання радіодиктанту національної єдності 2022.
    Студенти групи 34-П провели екскурс з історії української писемності.
    Представники перших курсів продекларували поезії про мову, згадали новітніх письменників, які віддали своє життя, захищаючи державу на Сході.
    Пом’янули хвилиною мовчання.
    Після написання радіодиктанту, тексти були відіслані за вказаною адресою на конкурс.
    Щира дяка ЗСУ, які в час війни дали можливість написати радіодиктант в аудиторіях.

    Завжди буде Україна!
    Слава Україні!
    Героям слава!

ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс студентської молоді імені Тараса Шевченка

02.11.2022 р. в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій завершився XIII Міжнародний мовно – літературний конкурс студентської молоді імені Тараса Шевченка в якому взяли участь представники груп:

 • 11-т Децик Христина
 • 11-т Гниря Вероніка
 • 13-п Цикало Юрій
 • 15-е Пастух Сергій
 • 15-е Базар Олена
 • 15-е Милянець Ярина
 • 15-е Бринза Вероніка
 • 15-е Кравченко Анастасія
 • 22-к Жинкевич Вікторія
 • 22-к Хомен Тетяна
 • 22-к Вітик Ірина
 • 22-к Чижко Христина

Переможцями конкурсу стали:

 • Гниря Вероніка – I місце
 • Базар Олена – ІІ місце
 • Милянець Ярина – ІІІ місце

Наступний етап конкурсу відбудеться у Львові, де наші переможці будуть представляти наш заклад на обласному рівні.

Тож, побажаємо їм успіхів і нових звершень.

Обласний XIII Міжнародний мовно-літературний конкурс студентської молоді імені Т.Г.Шевченка

  У суботу 26.11.2022р у Львівському коледжі інфраструктури відбувся обласний XIII Міжнародний мовно-літературний конкурс студентської молоді імені Т.Г.Шевченка у якому взяли участь студенти СФКЕтІТ: Гниря Вероніка 11-т, Милянець Ярина 15-е.

Дякуємо ЗСУ.

Слава Україні!

Героям слава!

Міжнародний конкурс знавців української мови

У суботу 11 грудня 2021 р. студенти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій, групи 24-п  (Заріцька Анна та Заріцький Віталій) взяли участь у проведенні щорічного ХХІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, який відбувся у приміщенні Львівського національного університету ім. Івана Франка.

зображення_viber_2021-12-12_17-30-41-916