Заходи комісії

#Дні_ЕНЕРГІЇ_Самбір_2022

    27 -29 жовтня 2022р. викладачі та студенти Самбірського  фахового коледжу економіки та інформаційних технологій  проводили актуальні , змістовні заходи  на тему «Енергозбереження в нашому житті» для учнів 8-9 класів середніх шкіл та ліцеїв міста Самбора.

    Заходи проходили в рамках Європейського тижня сталої енергії під гаслом #Дні_ЕНЕРГІЇ_Самбір_2022 ініційовані  Самбірською міською радою.

    Студенти спеціальності 051 «Економіка» підготували цікаві доповіді на теми: «Енергозбереження. Проблеми сьогодення», «Альтернативні джерела енергії», «Актуальність ефективного використання енергоресурсів».

    Представники  Самбірської міської ради нагородили  переможців вікторини та активних учасників  грамотами та еко-подарунками.

Всесвітній день туризму

   Щорічно 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму та День туризму в Україні. Свято започаткували з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, адже у багатьох країнах світу саме туризм є основною складовою наповнення бюджету. 

    День туризму – професійне свято тих, хто працює у цій сфері, тих, хто намагається професійно забезпечувати наш повноцінний відпочинок та комфорт під час подорожей. 

    В рамках цього свята студенти та викладачі  спеціальності «Туризм» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій Ольга Кузьменко, Людмила Дутко, Оксана Кравченко та Марія Ладичук провели комплекс заходів. До святкування  долучилися учні шкіл Стрілківської територіальної громади та студенти коледжу.

    Були проведені цікаві конкурси та вікторини туристичного спрямування.

Після активних розваг на свіжому повітрі (пакування наплічника, розкладання намету, перетягування канату, стрибків у мішках) гостей та студентів частували кулішом, звареним на вогнищі, трав’яним чаєм та солодощами.

На закінчення свята спеціаліст-екскурсовод Туристично-інформаційного центру м. Самбора Галина Мартинович провела екскурсію-квест «Пізнаємо таємниці Самбора»

Щиро дякуємо начальнику відділу освіти Стрілківської ОТГ Тетяні Голубко, директору школи с. Головецько Івану Гайдуку та головному спеціалісту відділу освіти Стрілківської ОТГ Катерині Соджак за сприянні в організації святкування.

Принагідно вітаємо викладачів та студентів Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій з професійним святом, а також усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок.  Нехай життя буде сповненим цікавими зустрічами, відкриттями та враженнями під час пізнання навколишнього світу!

Практика як важлива складова підготовки фахівців в галузі туризму

      Туризм і практико-орієнтоване навчання – це неподільні речі в коледжі. Протягом травня студенти 2 курсу спеціальності «Туризм» успішно пройшли практику, не дивлячись на сучасні виклики, пов’язані з пандемією та воєнним станом.

Хоча практика проходила в режимі онлайн, вона була надзвичайно змістовною та цікавою, і сприяла формуванню професійних компетентностей майбутніх  фахівців з туризму.

       Студенти здійснили цілісний комплексний аналіз туристичного бренду міста  через аналітичний і системний опис ознак, які містять неповторні оригінальні характеристики міста та образні уявлення, сприйняття, що дозволяють ідентифікувати це місто серед інших в очах цільових груп.  Студанська молодь вивчали музейну спадщину України та світу, стала активним учасником віртуальних екскурсії на платформі Google Arts & Culture. Під час практики у студентів сформувалися поняття про технології в розвитку музейної справи; розвинулися вміння та навики щодо застосування отриманих знань з основ туризмознавства.                  Студенти самостійно створювали відеоролики про туристичні  об’єкти Украіни; навчились розраховувати  логістичний потенціал,  розміщення розподільчих центрів туристопотоків тощо…

      На захисті студенти представляли презентації, підготовлені під час проходження практики. Найбільш активними були Олена Піхо та Антоніна Беца.

       Щиро дякуємо студентам за креативність та творчий підхід до створення проєктів!!!

Сайд-івент

27 жовтня 2021р., в рамках Днів сталої енергії, за ініціативи міської ради, студенти 2 і 3 курсу спеціальності «Економіка» разом з викладачами комісії «Економіки та туризму» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій організували сайд-івент для учнів міста під назвою: «Зміна європейської енергетичної системи». У доповідях було висвітлено актуальні теми на сьогоднішній день про альтернативні джерела енергії, збереження води та електрики, цікаві факти про енергію, розвиток відновлювальної енергетики та безліч інших питань.

Згодом учнівська молодь по командах змогла прийняти участь у квесті «Знайди енергію», де отримані знання з доповідей змогли застосувати на практиці, відгадуючи загадки та відповідаючи на запитання.

По закінченню маршруту, всі знову зібралися у сесійній залі міської ради та були нагороджені грамотами та подяками за організацію та участь у такому заході.

Студенти та викладачі безмежно раді, що змогли донести корисну інформацію до зростаючого покоління нашого міста, зацікавити їх вивчати непізнане, а при підготовці заходу і самі дізнались багато нового і вражаючого.

Зустріч студентів коледжу із міжнародною компанією INTERNOBMEN

6 грудня 2021р. було проведено онлайн зустріч для студентів  коледжу із міжнародною компанією INTERNOBMEN.

Темою зустрічі була програма  професійного стажування  та проходження практики у Республіці Болгарія.  Це відмінний спосіб не тільки покращити свої знання іноземних мов, а й  чудова можливість отримати безцінний досвід, який безперечно стане в нагоді у  майбутньому професійному житті випускників.

Було надзвичайно цікаво  та корисно отримати інформацію.

Андріївські вечорниці

15.12.2021р. Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших  давніх традицій. Колись в ніч на 13 грудня наші дідусі та бабусі збирались, оповідаючи байки, ворожили на судженого.

В Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій студенти спеціальностей «Економіка» та  «Туризм» на свято  Андрія відтворили дійство вечорниць, згадали цікаві обряди, показали їхню красу, зву колядували… Свято було незабутнім.

Навчальний процес спеціальності "Туризм"

16.11.2021. Студенти II курсу спеціальності «Туризм» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій в рамках вивчення дисципліни «Організація готельного обслуговування» Кравченко О.О. відвідали самбірський готель «Імперіал».

Екскурсія відбулась завдяки сприянню керівника закладу Дейниченка Геннадія Миколайовича, який дуже цікаво та змістовно розповів студентам про специфіку роботи готелю та проблеми, які доводиться вирішувати провінційним закладам розміщення в умовах COVID – 19.

Студенти мали змогу оглянути номерний фонд готелю, ознайомитись з організацією приміщень вестибюльної групи, господарських та складських приміщень

Сподіваємось, що наша співпраця буде продовжуватись в майбутньому і готель стане базою для проведення навчальної і виробничої програми із спеціальності «Туризм»