Заходи комісії

Науково-пізнавальна екскурсія

       ✅Здобувачі освіти спеціальності 242 «Туризм і рекреація» з викладачами фахових дисциплін👩‍💼👩‍💼👩‍💼Ольгою КУЗЬМЕНКО, Людмилою ДУТКО та Оксаною КРАВЧЕНКО мали можливість здійснити науково-пізнавальну екскурсію за маршрутом Самбір – Хотин – Кам’янець-Подільський – Бакота – Кривче🇺🇦🇺🇦🇺🇦 для практичного вивчення освітніх компонентів: «Організація екскурсійного обслуговування», «Туристичне країнознавство», «Географія туризму». 
       🚌Ця подорож до мальовничої Бакоти (Бакотська затока), яка розташована в долині каньйону річки Дністер, героїчної фортеці Хотин🏰, каньонів річки Смотрич 🏞️, печеру Кришталеву в с. Кривче, і звичайно ж прогулянка одним з найкрасивіших міст України🇺🇦– музеєм під відкритим небом Кам’янцем-Подільським🏰
       ✅Студенти та викладачі коледжу отримали незабутні враження та неперевершені емоції від подорожі🌄🛣️🏞️🌅
       ✅Також був проведений тренінг з метою набуття здобувачами освіти практичних навичок в організації екскурсій. Під час поїздки вони розповідали історію міст та презентували основні місцеві визначні памʼятки💡
 
 
Викладач-методист Ольга КУЗЬМЕНКО

Участь здобувачів освіти гуртка "Економіст" у міжнародному вебінарі

       20 березня 2024 року у Міжнародний день щастя в межах вивчення освітньої компоненти “Регіональна економіка” викладачка Тетяна Соломчак і здобувачі освіти гуртка “Економіст” СФКЕтІТ Олена Базар, Анастасія Якимів, Ярина Милянець, Юлія Сивак, Вероніка Бринза, Анастасія Ворончак, Христина Татомир, Віктор Строгуш, Сергій Пастух, Євген Старинський з перекладом в режимі онлайн на платформі Zoom відвідали міжнародний вебінар за темою: “Створення підприємства місцевих послуг та регіональна економіка”.

       👩‍💻💬 Спікером вебінару виступив Ніколя Муржоном (м.Ліон, Франція🇨🇵). Французький економіст, консультант зі створення підприємств малого та середнього бізнесу, а також коуч з розвитку підприємницької діяльності, власник бренду «Le Lyonnais Monts et Coteaux» та доцент французького Університету Люм’єрів Ліон II (фр. L’université Lumière-Lyon-II) презентував основні інструменти, які дозволяють розвивати малий та середній бізнес на регіональному рівні. Також він продемонстрував успішні моделі щодо взаємодії між виробниками та споживачами регіону та на прикладах розглянув реальні кейси успішних локальних підприємств та їх внесок в економічне зростання Франції на прикладі Ліонського регіону.

       ❕🧩 Такий вебінар є важливим кроком у професійному зростанні здобувачів освіти спеціальності 051 “Економіка”. 👍👍👍 Вдячність організаторам заходу, зокрема Федерації “Обміни Франція-Україна”, Університету ім.Альфреда Нобеля та спікеру, перекладачу за набуття нового досвіду й засвоєння міжнародних практик! 👌🙌🙌🤝🌎

Перемога в конкурсі проєктів на першому Молодіжному економічному форумі ЗУНУ

      13 березня 2024 року у Західноукраїнському національному університеті відбувся 1 Молодіжний економічний форум «Глобальна економічна невизначеність: діалог молоді», організатором якого був навчально-науковий інститут міжнародних відносин ім.Б.Д.Гаврилишина.
      🔰 Мета форуму – створити дискусійний майданчик для обміну ідеями, досвідом і знаннями, обговорення актуальних економічних проблем та пошуку спільних рішень щодо подолання глобальних викликів, сприяти розвитку молодіжного підприємництва та креативних ініціатив серед активної молоді, об’єднати відповідальних лідерів нової генерації.
      Тематика форуму охопила проблемні питання економічної дипломатії, міжнародної економіки, міжнародного бізнесу та міжнародного менеджменту.
      🔰 З вітальними словами до учасників форуму звернулися заступниця директора департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА Ганна Зварич, начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради Юрій Денека, Почесний консул Республіки Сенегал в Україні, д.е.н., професор Ірина Іващук, директорка «Медіацентр» ДП «ГДІП» Інна Хоменська, Почесний консул Угорщини в м.Тернопіль Тетяна Чубак, Почесний консул Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталій Запухляк.
      🔰 Спікери панельної дискусії Почесний консул Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталій Запухляк, Почесний консул Угорщини в м.Тернопіль Тетяну Чубак, Почесний консул Литовської Республіки у Тернополі Ярослав Візняк,Почесний консул Республіки Сенегал в Україні Ірина Іващук, віцепрезидент ICC Ukraine Тарас Демкура, завідувачка кафедри міжнародної економік Ірина Зварич, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Роман Зварич акцентували увагу на глобальній економіці, економічній дипломатії, міжнародному бізнесі та менеджменті, штучному інтелекті, міграційних процесах.
      🔰 Для участі у форумі під керівництвом викладачки Тетяни Соломчак команда у складі здобувачів освіти 2 курсу спеціальності 051 «Економіка» Анастасії Якимів, Олени Базар, Ярини Милянець, Юлії Сивак підготувала проєкт за темою: «Як міграційні процеси змінюють міжнародну економіку в 21 столітті?» та пройшла конкурсний відбір на кращий проєкт серед 20 команд з різних областей України.
      Під час проведення 1 Молодіжного економічного форуму «Глобальна економічна невизначеність: діалог молоді» відбулася презентація проєктів командами і нагородження переможців конкурсу.
      🥇 Перше місце за темою проекту «Як міграційні процеси змінюють міжнародну економіку у 21 столітті?» посіла команда економістів СФКЕтІТ.
      🔰 Вітаємо здобувачів освіти Анастасію Якимів, Олену Базар, Ярину Милянець, Юлію Сивак та керівницю Тетяну Соломчак з перемогою у конкурсі проєктів і бажаємо наснаги щодо нових наукових досягнень!
     Щира вдячність колективам кафедр міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин навчально-наукового Інституту міжнародних відносин ім.Б.Д.Гаврилишина ЗУНУ за чудову організацію, мотиваційні виступи, цікаві дискусії, позитивні емоції та творчий простір, що сприяє зростанню особистості!

15е – продовжує дивувати!

       Освітня компонента «Організація бізнесу» – семінарське заняття «Представники посередницької діяльності» – викладач Вишатицька О. Я.

       Вікторія Куляс, Марія Кокодиняк, Ірина Піціль, Анастасія Кузьмин – обрали для презентації такий вид посередництва, як роздрібна торгівля. Родзинкою їх виступу було власноруч зняте відео про діючі торгові точки роздрібної торгівлі в нашому місті.

      Цікаві факти щодо аукціонів першої та другої ціни, про продаж через аукціон радіо-частот, про онлайн-аукціони презентували Наталя Сенейко, Анастасія Костів, Вероніка Андриц, Вероніка Пицик, Володимир Лучкевич. Ця група підготувала також відео-ролик проведення аукціону «За Україну».

      Дистриб’ютори – такий вид посередництва представили Павло Стасячек, Олег Петрушка, Павло Писко.

       Особливістю презентації «Брокер» (Валентина Тиро, Андрій Задільський, Мар’ян Лешак) було висвітлення участі брокера для придбання готового бізнесу.

       Цікаво підійшли до теми посередництва Анастасія Пагутяк, Ірина Гавц, Олексій Стецьків, Богдана Пилип, Назарій Лебзяк. Вони розробили сайт умовного туристичного агентства як посередника між туристом та туроператором.

Молодці!  

Група 15-е ділиться досвідом

Освітня компонента «Організація бізнесу» – семінарське заняття.

       Здобувачі освіти: Мамчак Марія-Андріана, Пилип Олена, Опалінська Софія, Кохман Марія запросили на заняття торгового агента – В’ячеслава Барабаша, який представляє фірму «Родина».

       Гість уважно вислухав наше бачення даного виду посередництва, гідно оцінив підготовлену нами презентацію «Торговий агент».

       Далі – ми помінялися ролями і засипали його запитаннями щодо виконання ним його професійних функцій. Потім, з подачі викладача Вишатицької Ольги розіграли сценку: я (Мамчак Марія-Андріана) – власниця магазину, а пан В’ячеслав – виконував свою справжню роль – роль торгового агента. Діалог вийшов супер! Ми переконались що комерційний зиск торгового агента залежить від його вміння комунікувати, переконувати, досконало знати властивості товару, презентувати.

Екскурсія у компанію Sem Ecopack.

       14 лютого 2024 року з метою формування професійних компетентностей майбутніх економістів викладачкою Тетяною СОЛОМЧАК і фахівцем з працевлаштування Марією ЗАТВАРСЬКОЮ для здобувачів освіти ОПП “Економіка” груп 25-е і 35-е гуртка “Економіст” СФКЕтІТ була організована екскурсія у компанію Sem Ecopack. Місією компанії є стале пакування для зеленої планети.
       Релоковане з Дніпропетровщини експортоорієнтоване підприємство Sem Ecopack у Самборі працює з серпня 2022 року і є одним з найбільших платників податків до місцевого бюджету міста.
“Sem Ecopack – це виробнича компанія, яка виробляє екологічну упаковку, використовуючи пульперкартон – інноваційний екологічно чистий матеріал із переробленої макулатури, якість якого досягається за рахунок підбору різних типів сировини та композиції”, – розповіла Тетяна ФІЛІПОВА, помічник генерального директора. Компанія постійно працює над розширенням продуктової лінійки: упаковка для яблук; упаковка для ягід; упаковка для груш; упаковка для динь; упаковка для ківі; упаковка для персиків; упаковка для авокадо; індивідуальна упаковка для фруктів та овочів; упаковка для яєць; упаковка для томатів; упаковка для грибів; упаковка для перепелиних яєць; упаковка для пляшок; підстаканники. За рік компанія Sem Ecopack виготовляє близько 200 млн. одиниць екологічного пакування.
       Володимир Ковтуненко, керівник відділу RnD компанії ознайомив гуртківців з процесом виробництва продуктів з пульперкартону, зокрема з етапами:
– очищення та підготовки макулатурної пульпи;
– вакуум-формування, який надає пульпі вигляд готового продукту;
– сушки, протягом якого пакування набуває потрібної жорсткості.
Також здобувачі освіти отримали кваліфіковані відповіді від фахівців-практиків у форматі “питання-відповідь” і дізнались про переваги працевлаштування в компанії для випускників коледжу.
       По завершенню зустрічі викладачка Тетяна СОЛОМЧАК подякувала стейкхолдерам Тетяні Філіповій і Володимиру Ковтуненко за цікаву екскурсію побажала компанії Sem Ecopack процвітання та успіхів!

Вручення дипломів фахового молодшого бакалавра з туризму

       Радісним і хвилюючим запам’ятається день 12.02.2024р. для здобувачів освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій, викладачів, батьків. Сьогодні відбулося вручення дипломів фахового молодшого бакалавра з туризму першого випуску спеціальності 242 «Туризм».
З вітальним словом випускників привітала в.о. директора Марія Сарахман, вручила їм дипломи, а також подяки найактивнішим здобувачам освіти групи 41т – Олені Піхо та Антоніні Беці.
Зав. відділення Ольга Вишатицька згадала найяскравіші епізоди з життя групи за всі роки навчання, подякувала Олені Піхо за сумлінне виконання обов’язків старости групи, побажала щасливої долі і самореалізації усім випускникам.
       З материнською теплотою поблагословила на щасливе, доросле життя своїх студентів куратор групи Оксана Деркач.
З вітальним подячним словом до присутніх звернувся батько Іван Беца.
Зворушливо, зі сльозами на очах дякувала коледжу, викладачам, куратору – гордість нашого освітнього закладу Олена Піхо.
Хай щастить Вам наші любі випускники!

Заняття з освітньої компоненти «Бухгалтерський облік»

🎓 01.11.2023 р. Здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій, спеціальність “Економіка” (група 25 е), Юля Сивак та Юрій Мартекляс, поділилися своїм захоплюючим досвідом!

📚 Провівши заняття з освітньої компоненти “Бухгалтерський облік”, вони не лише самостійно підготували тему “План рахунків бухгалтерського обліку”, але й професійно пояснювали її здобувачам освіти. 📊

💡 Захоплююче спільне вивчення та розв’язання завдань підняло рівень розуміння даної теми. 🚀

👥 Думка Юлі та Юрія, які проводили заняття: “Відчувши себе на місці викладача, ми зрозуміли, як це важко. Перед кожним заняттям потрібно добре підготуватись і, зрозуміло, донести здобувачам освіти матеріал. Також потрібно мати сталеві нерви, щоб тримати дисципліну в аудиторії. Тому велика повага всім викладачам, які роблять все можливе, щоб навчити нас.”

🙌 Дякуємо нашим студентам за активну участь у навчальному процесі та креативний підхід до оцінювання завдань – оцінювання проходило цукерками. 🍬

 

👩‍💼 В.о. директора коледжу – Марія Сарахман,
👩‍🏫 Викладач “Бухгалтерського обліку” – Надія Шлапак.

 

 

Гостьова зустріч з фізичною особою-підприємцем на тему: “Як стати успішним підприємцем?”

 Інновація – це дітище підприємництва,

а підприємець – творець інновації.

Йозеф Шумпетер

        30 жовтня 2023 року для здобувачів освіти ОПП “Туризм” (група 27т) і ОПП “Розробка програмного забезпечення” (група 26п) відбулася гостьова зустріч на тему: “Як стати успішним підприємцем?” у межах вивчення освітньої компоненти “Організація бізнесу” і предмету “Технології” за участі фізичної особи-підприємця Євгена Старинського.

        Метою зустрічі було поглиблення знань здобувачів освіти про особливості підприємницької діяльності в Україні.

        Модератор зустрічі викладачка Тетяна Соломчак зазначила: “Пандемія, війна, що далі? Розбудова країни, ключову роль в якій відіграватимуть підприємці”.

        Євген Старинський, який закінчив Академію муніципального управління (м.Київ) за двома ОПП “Державна служба” та “Фінанси і кредит”, продовжує вдосконалюватися у магістратурі НУ “Львівська політехніка” за ОПП “Інтернет-маркетинг“, вважає, що період навчання – це чудова можливість спробувати себе скрізь і в усьому.

        Під час зустрічі спікер розповів про власний досвід діяльності у МакДональдзі, “Концерні Галнафтогаз” (мережі АЗК ОККО), з виготовлення печаток, у рекламному агентстві, у квітковому магазині. Також здобувачі освіти мали можливість детально дізнатися і розглянути практичні аспекти того, що потрібно знати для відкриття власної діяльності (розрахунки маржі, рентабельності, клієнтопотік, вартість клієнта та окупність); як швидко відкрити ФОП (застосунок Дія, державна реєстрація ФОП, вибір виду діяльності за КВЕД, налаштування каси та терміналу, важливість повноти та своєчасності сплати єдиного соціального внеску); що потрібно для відкриття ФОП ІТ-спеціалісту і турагенту; як залучити клієнта завдяки рекламі у соціальних мережах.

       Також спікер звернув увагу на період окупності власної діяльності та прийнятні реалістичні часові рамки, а також на знання і компетентності, які є важливими для роботодавців.       

       Євген Старинський на власному прикладі продемонстрував, що, якщо ти розумний, талановитий та наполегливий, то зможеш побудувати своє майбутнє власноруч.

        Цікавий досвід Євгена Старинського зробив зустріч пізнавальною та корисною для здобувачів освіти. Дякуємо спікеру за відкритість, а учасникам – за жваву дискусію!

Важливість професії економіста в сучасних реаліях

     Точні розрахунки, планування, прогнозування, контроль економічної діяльності, аналіз фінансової ситуації на підприємствах вимагають від фахових молодших бакалаврів з економіки знань і навичок, які необхідні для професійного встановлення.

     День економіста у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій, проведений в жовтні, допоміг виявити у здобувачів освіти не тільки фахові професійні знання, а й вміння комунікувати та презентувати себе перед роботодавцем.

     Серед запрошених стейкхолдерів: помічник генерального директора ТзОВ “Cем ЕкопакТетяна Філіппова, випускники спеціальності “Економіка” 2016-2022 рр: Віталій Маланкевич, Христина Пуцелик, Назарій Кульган. Модераторами були: випускниця 2023 року – Вероніка Строгуш та Юрій Мартикляс (група 25е).

     Родзинкою фахового заходу була співбесіда здобувачів освіти з потенційним роботодавцем ТзОВ Cем Екопак”, діяльність з яким здійснюється на основі договору про співпрацю. Співбесіда з роботодавцем – це досить важливий етап, від рівня підготовки якого залежить успіх майбутнього працевлаштування. За результатами співбесіди здобувачам освіти буде запропоновано роботу на підприємстві.

     Здобувачі освіти групи 35е (Німеровська А., Паленчак М., Наконечна В., Гаталевич П., Хилинська Т.) розповіли, чому обрали спеціальність “Економіка”, розвязали ситуаційні економічні задачі, професійні тести. Свої економічні таланти продемонструвала група 25е .

     Голова циклової комісії економіки та туризму Марія Ладичук вручила майбутнім економіста подяки і побажала натхнення й успіхів у професійній справі, спрямованій на розвиток економіки країни!

Фахівець підрозділу сприяння

працевлаштуванню випускників,

Марія ЗАТВАРСЬК

Урок-екскурсія: “Організація виробничого процесу та його обслуговування”

     Здобувачі освіти групи 25е побували на екскурсії на підприємстві ТОВ “Самбо-Р” де ознайомилися з усіма елементами виробничого процесу, побачили всі етапи технологічного процесу з виготовлення готової продукції.

     Керівник підприємства Світлана ШЕВЧИК підкреслила значення правильної організації виробничого процесу для ефективної діяльності підприємства , для досягнення прибутку.

     Менеджер з продажів акцентувала увагу на необхідності застосування високоякісних предметів праці для отримання якісного кінцевого продукту.

Викладач Вишатицька Н.В.

Виїзне заняття в умовах виробництва ТзОВ «Молокозавод Самбірський» зі здобувачами освіти групи 35-е

     14 листопада 2023 року відповідно до програми підготовки фахівців Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій з освітніх  компонентів «Фінансовий облік» та «Комп’ютерна бухгалтерія»  викладач Надія Шлапак провела виїзне заняття – екскурсію в умовах виробництва ТзОВ «Молокозавод «Самбірський» зі здобувачами освіти групи 35 е спеціальності «Економіка».

     Здобувачі освіти ознайомилися з виробництвом продукції, яку тут виготовляють – це близько 15 видів твердих сирів, масло, вершки, а також казеїн, крем-сир «Креміко», який використовують для виготовлення суші і кондитери. Для цього нещодавно створили новий цех із необхідним сучасним технологічним обладнанням. Готові молочні продукти молокозавод реалізує через торгові мережі усієї України. Ознайомилися із основними засобами підприємства. На ТзОВ «Молокозавод «Самбірський» надходить сировина від фермерських та індивідуальних господарств. Виробництво продукції є повністю автоматизованим і комп’ютеризованим (наочно показала начальник виробничого відділу Світлана Волощук).

     Варто відмітити високий професійний рівень фахівців економічного та торгівельного відділів (Леся Бережницька-головний економіст, Наталія Лаб’як-начальник торгового відділу), які розказали про роботу відділів. Студентам було цікаво, вони задавали чимало питань, на які отримали змістовні відповіді.

     Екскурсію всіх виробничих процесів від приймання сировини до реалізації продукції провела бактеріолог Наталя Курник. Завершили заняття в цеху готової продукції, де була дегустація надзвичайно корисної, смачної та здорової продукції – твердого сиру.

      Такі заняття активізують пізнавальну діяльність, формують стійкі професійні інтереси, розвивають творчу ініціативу й мотивують здобувачів освіти до здобуття нових знань та навичок, дають можливість побачити, як теорія поєднується з практикою.

Ми щиро вдячні керівництву ТзОВ «Молокозавод «Самбірський».

Віртуальний тур Карпатським регіоном

     6 листопада 2023 року у коледжі в рамках гурткової роботи відбувся цікавий віртуальний тур Карпатським регіоном України, організований завідувачками фахових кабінетів спеціальності 242 «Туризм і рекреація» Ольгою Кузьменко та Оксаною Кравченко. Учасники мали змогу ознайомитися з мальовничою природою Карпатського краю, місцевою культурою, звичаями, що формують його унікальну ідентичність. 🏞️
 
     Гуртківцями були представлені авторські тури: «Мальовнича Бойківщина», «Сонячне Закарпаття», «Вечірній Самбір».
Захід був гідно оцінений представником Державної служби якості освіти у Львівській області Тарасом Ілечко.🌄🏞️🗺️

Засідання студентського гуртка «Економіст».

         13 червня 2023 року відбулося засідання студентського гуртка «Економіст» на тему: «Відновлення України та її регіонів» під керівництвом викладачки Тетяни СОЛОМЧАК.

        Метою обговорення були актуальні проблеми відновлення України та її регіонів в умовах воєнного часу та періоду повоєнного відновлення економіки України та її регіонів.

        На черговому засіданні гуртка здобувачі фахової передвищої освіти 2 курсу спеціальності 051 “Економіка” Адріана НІМЕРОВСЬКА, Вікторія НАКОНЕЧНА, Петро ГАТАЛЕВИЧ і Анна ВОРОНЧАК представили цікаві та змістовні доповіді на основі регіональних досліджень економіки Тернопільської, Львівської, Закарпатської та Вінницької областей. Аналіз економічного стану окремих регіонів України свідчить про наявність відмінностей у розвитку областей, що визначаються сукупністю природно-географічних, економічних, історичних та інших чинників. Нові можливості економічного розвитку різних регіонів нашої держави дає оновлений закон «Про засади державної регіональної політики».

        Засідання гуртка відбулось в приємній атмосфері спілкування та обміну думками майбутніх фахівців щодо викликів, спричинених війною у різних сферах життя українців та як вони впливають на розвиток регіонів. Керівник студентського гуртка викладачка Тетяна Соломчак  відзначила високий рівень доповідей, підготовлених гуртківцями.

         Проведений захід демонструє освітній потенціал нашої творчої молоді, вчить бути небайдужими до долі України та сприяє формуванню професійних компетентностей майбутніх економістів.

Участь стейкхолдерів в освітньому процесі

    Фаховий молодший бакалавр з економіки повинен в результаті навчання набути спеціальних компетенцій, в тому числі здатність планувати діяльність суб’єктів господарювання в умовах мінливого середовища. При вивченні теми «Система планування на підприємстві» з освітньої компоненти «Економіка підприємства» (викладач Вишатицька Н. В.) на заняття була запрошена  начальник відділу економічного розвитку, питань торгівлі, інвестицій Ралівської територіальної громади Кульчицька О. В. Вона ознайомила здобувачів освіти з розробкою стратегії Ралівської територіальної громади. Пояснення Оксани Василівни супроводжувалося презентацією, яка наочно, покроково презентувала всі аспекти розвитку громади в перспективі.

    Здобувачі освіти усвідомили значущість матеріалу, які вони вивчають з освітньої компоненти «Економіка підприємства» для подальшого застосування в практичній діяльності.

Створення туристичного хабу/кластеру Карпатського регіону

    В рамках співпраці зі стейкхолдерами ОПП “Туризм” викладачі та здобувачі фахової передвищої освіти даної спеціальності стали учасниками підготовчої експедиції-розвідки в рамках проєкту: “Створення туристичного хабу/кластеру Карпатського регіону (Cтарий Самбір-Самбір-Дрогобич-Стрий-Сколе-Турка-Бориня)”.

    Відвідали музей «Дрогобиччина» з цікавими експонатами колекції італійської майоліки XV-XVII ст., оцінили реліквії вихідців з  Дрогобиччини: Івана Франка, Юрія Котермака (Дрогобича), Уляни Кравченко, Стефана Коваліва.

    Дізнались про етапи виробництва солі за видами: «Сіль кухонна, виварна, йодована» і «Сіль кухонна, виварна без добавок» Дрогобицького солевиварювального заводу.

    У Стрию стали учасниками ХVII-й Великого Карпатського Ярмарку-Фестивалю “Стрий-органік-фест”. Поласували смаколиками з органічної продукції та насолодились святковою культурною програмою.

    Наступною локацією був Національний природний парк «Сколівські Бескиди». На території садиби Крушельницького лісництва ознайомились з виробництвом карпатського чаю із трав, які там і вирощуються.

         Участь в рамках проєкту продовжується…

Круглий стіл “Партнерство – запорука якісної підготовки сучасного фахівця спеціальності “Туризм”

    У Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій 9 червня 2023 року відбулось засідання круглого столу “Партнерство – запорука якісної підготовки сучасного фахівця спеціальності “Туризм”.

    Запрошені стейкхолдери: Петро Косачевич – керівник Міжнародної громадської організації “Cвітовий конгрес бойків”, Олег Юричко – заступник голови Боринської селищної ради, представники Відділу освіти, культури і туризму Турківської міської ради, Віталій Земан – директор національного парку “Бойківщина”, Мирослав Сеньків – керівник регіонального національного ландшафтного парку “Надсянський”, Богдан Комарницький – директор компанії “Карпатська сироварня Комарницьких”, Віктор Пиців – член Асоціації екскурсоводів України, керівник місцевого осередку АЕУ у Львівській області, освітяни Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел,  місцеві підприємці.

    Програма заходу передбачала обговорення важливих освітніх компонент ОПП “Туризм”, які забезпечуватимуть вивчення туристично-рекреаційного потенціалу Самбірщини та Львівської області. Здобувачі фахової передвищої освіти  розроблятимуть цікаві автентичні туристичні маршрути “Шляхами етнографічної спільноти Українців-бойків”, що дасть можливість студентам закріпити практичні навички та пройти стажування на теренах Турківського регіону.

    Першим кроком є створення туристичного хабу/кластеру Карпатського регіону (Cтарий Самбір-Самбір-Дрогобич-Стрий-Сколе-Турка-Бориня).

Захист курсових робіт з освітньої компоненти «Економіка підприємства» група 25е ОПП «Економіка»

    Формування фахової компетентності – це вимога сьогодення. Компетентність – це здатність фахового молодшого бакалавра до сприйняття інновацій, розвитку їх креативного мислення, бажання постійно самовдосконалюватися.

    Виконання курсової роботи – це той вид практичного навчання, який презентує вміння здобувача освіти систематизувати, узагальнювати теоретичні знання, здатність працювати творчо, характеризує їх самостійність, обізнаність, компетентність.

    Захист курсових робіт з освітньої компоненти «Економіка підприємства» група 25е ОПП «Економіка» – керівник Вишатицька Н. В. відбувався 16-18 травня. Захист цієї курсової роботи показав, що здобувачі освіти набули навичок обчислення основних техніко-економічних показників діяльності умовного підприємства, володіють економічною термінологією. Був проведений відкритий захист курсових робіт. Свої роботи на ньому презентували Вікторія Наконечна (тема «Бізнес планування: функції, зміст та особливості здійснення»), Андріана Німеровська (тема «Економічна сутність, класифікація та структура інвестицій»), Тетяна Хилинська (тема «Економічне значення обов’язкової та добровільної сертифікації»). Захист супроводжувався комп’ютерними презентаціями. На захисті була присутня начальник відділу економічного розвитку, питань торгівлі, інвестицій Ралівської територіальної громади Кульчицька О. В.

Напередодні свята Дня Матері у мальовничому місті Самборі пройшли екскурсії

    Напередодні свята Дня Матері у мальовничому місті Самборі пройшли екскурсії. Туристично-інформаційний центр м. Самбора спільно з студентами – практикантами відділу туризму Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій
підготували листівки-запрошення і презентували самбірчанам та гостям міста, які бажали ознайомитися з історією нашого міста та відвідати екскурсію “Вуличками Древнього Самбора”. А ще на пам’ять про відвідини Самбора усі бажаючі мали гарну нагоду придбати сувенірну продукцію.

Розширене засідання циклової комісії економіки та туризму

    В квітні відбулося розширене засідання циклової комісії економіки та туризму з основним питанням порядку денного – обговорення результатів моніторингу освітньо-професійної програми спеціальності 242 «Туризм». На засідання були запрошені стейкхолдери: Наталя ОЛІЙНИК (директор РЛП «Верхньодністровські Бескиди»), Валентина КОЗУНЬ (фахівець з рекреації туризму).  

    Обговорення освітньо-професійної програми проходило досить жваво, роботодавці окреслили бачення професіоналів-практиків та висловили ряд пропозицій щодо можливих варіантів модернізації даної програми.

    Стекхолдери запропонували внести освітню компоненту «Рекреалогія і рекреаційна географія»  так, як вже у 2023 році набір в заклад освіти здійснюватиметься за спеціальністю «Туризм та рекреація».

    Здобувачі, в свою чергу, висловили побажання щодо розширення  можливостей для набуття практичного досвіду, позитивно відзначили впровадження нових актуальних освітніх компонентів (вибіркові) до освітньо-професійної програми «Туризм».

    Побажання і рекомендації будуть враховані при оновленні освітньо-професійної програми, а також внесенні зміни до навчального плану підготовки фахових молодших бакалаврів зі спеціальністю «Туризм».

Голова циклової комісії економіки та туризму Марія ЛАДИЧУК

Захист курсових робіт здобувачів освіти коледжу спеціальності 242 «Туризм»

    В квітні відбувся захист курсових робіт здобувачів освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності 242 «Туризм». Освітня компонента «Технологія та організація туристичного обслуговування» є важливою частиною підготовки фахівців в галузі туризму.

    Гостями цього заходу були стейкхолдери: начальник відділу підприємництва та інвестиційної діяльності Оксана ФУР; начальник відділу культури Оксана ФАРОВИЧ та представники НУ «Львівська Політехніка» к.геогр.н., доцент кафедри туризму Марія ЛУЩИК;   к.е.н., доцент кафедри туризму Ярослава МОСКВЯК.

    В процесі захисту було оцінено рівень виконання завдань дослідження, грамотність викладення матеріалу, правильність оформлення, вміння здобувача освіти в процесі захисту обґрунтовувати наведені у роботі твердження, проводити розрахунки  техніко-економічних показників туристичних маршрутів. Підсумком роботи здобувачів освіти стали розроблені нові, актуальні тури різної спрямованості по регіонах України.

​    Теми курсових робіт  актуальні, окремі з яких розкривали проблеми та можливості туризму в деокупованих містах України. Написання робіт супроводжувався розробленням буклетів та відеороликів.

​    Високої оцінки заслуговували доповіді студентів: Олени ПІХО (Характеристика туристичної діяльності та її класифікація на Самбірщині); Вікторії РИГЕЛЬ (Функціонування Каучсерфінгу в Європі та потенціал розвитку в Україні); Антоніни БЕЦИ (Діяльність туристичних підприємств в умовах війни, з розробленим  маршрутом Буча, Ірпінь, Гостомель); Анни СОЛУК (Екстремальний туризм, як перспективний вид туризму (на прикладі Чорнобаївки)); Марії КОСТЬОВ‘ЯТ (Гастрономічний туризм, як перспективний вид туризму на Самбірщині).

 

Голова циклової комісії економіки та туризму Марія ЛАДИЧУК

Міжнародний науково-практичний форум «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах війни»

    Викладачі та здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності «Туризм», взяли участь в міжнародному науково-практичному форумі «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах війни» від НУ «Львівська Політехніка», семінарі «Тенденції розвитку туристичної галузі в умовах війни».

    Військовий туризм є відносно новим видом туризму в Україні, але він широко розповсюджений і дуже популярний в Європі та інших частинах світу. Воєнний туризм може стати новим напрямком розвитку туризму в Україні це не тільки дасть можливість залучити туристів, а й допоможе зберегти історичну спадщину, пам’ять про подвиги воїнів.

    На форумі були присутні понад 200 учасників. Змістовною та корисною для здобувачів освіти були доповіді представлені Мар’яною ОЛЕСЬКІВ (Індустрія гостинності в умовах війни: історія незламності), Богданом ФЕРЕНС (Закон України «Про туризм». Трансміграція під час війни як чинник розвитку сфери туризму) та ряд інших.

    Від коледжу доповідала Марія ЛАДИЧУК з темою: «Туризм в деокупованих містах України».

    Здобувачі освіти у ході форуму отримали достатньо сучасну і актуальну інформацію про проблеми розвитку туризму сьогодні.

Захист курсових робіт здобувачами фахової передвищої освіти спеціальності 051 "Економіка"

    Важливою складовою професійної підготовки майбутніх фахівців є дослідницько-пошукова робота, яка дозволяє реалізувати на практиці знання та навички, набуті під час вивчення освітніх компонентів. Одним із способів реалізації дослідницької роботи є написання курсових робіт.

    В останній тиждень березня в коледжі відбувся захист курсових робіт здобувачами фахової передвищої освіти за спеціальністю “Економіка” з освітньої компоненти “Планування та організація діяльності підприємств”. В роботах випускники показали своє вміння працювати з нормативними документами підбирати та аналізувати цифрові данні, аналізувати процеси,  які відбуваються на конкретному підприємстві, оцінювати його фінансовий стан та знаходити шляхи покращення діяльності досліджуваного підприємства. 

    Під час захисту здобувачі освіти продемонстрували розуміння основних економічних понять та процесів, вміння визначати можливі проблеми та розробляти шляхи їх вирішення.          

Голова циклової комісії економіки та туризму

Марія ЛАДИЧУК

Смачно про етикет

    Знати правила етикету необхідно щоб почувати себе комфортно в будь-якій ситуації. Головним критерієм виховання, є вміння поводити себе за столом та користуватися столовим приладдям. Не даремно французи говорять «Пообідай зі мною, і я скажу хто ти». 28 березня викладач готельно-ресторанного сервісу Оксана КРАВЧЕНКО., за участі студентів груп 21-Т і 26-Т спеціальності 242 “Туризм”, провела майстер-клас «СМАЧНО ПРО ЕТИКЕТ». До участі долучилися викладачі коледжу. Захід відбувся у приміщенні кафе-бару  «Стефанія», за активного сприяння керівництва та персоналу закладу.

   В програмі майстер-класу : 

– історичний екскурс «Столове приладдя».

 – правила та особливості сервірування столу.

 – гарні манери, та столовий етикет. 

    Всі учасники багато дізнались про виникнення столового приладдя, правила сервірування та поведінки за столом, мали змогу самостійно засервірувати стіл та скуштувати смачні фірмові страви закладу. А студенти спробували себе у ролі офіціантів.

   Окрема подяка власниці закладу пані Ірині та працівникам кафе-бару «Стефанія» за повне сприяння та допомогу в проведенні заходу, та фахівцю  Ігорю Кременову за технічний та відео супровід.

 

Коледж ліцензував нову спеціальність

    Березень, що добігає кінця, видався успішним для викладачів та студентів Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій. Вдалося ліцензувати п’яту спеціальність та отримати фінансування одного із своїх студентських проєктів.
    Ліцензування спеціальності “Готельно-ресторанна справа” дозволить навчальному закладу закріпитися у конкурентній ніші підготовки фахівців для індустрії гостинності, яка стрімко розвивається не лише у світі, а й останніми роками в Україні. І ці наміри зафіксовані вже й письмово. У 2021 році коледж підписав договір про співпрацю із німецькими партнерами (земля Тюрінгія), цьогоріч – із болгарами. За словами голови циклової комісії економіки та туризму Марії Ладичук, у найближчій перспективі залучать до співпраці італійців.
    Українсько-італійському порозумінню покладено початок 17 березня у Львові під час участі умайстер-класі “Культура приготування та подачі італійських страв”, який провів президент асоціації UCM “Середземноморська спілка шеф-кухарів” Паоло Брешиа. Очікується, що знаменитий іта-лійський шеф-кухар влаштує промоцію культури італійської кухні у коледжі під час якої також йтиметься про стажування студентів в готелях і ресторанах південної Італії.
    Однак успіхами може пишатися не лише дирекція та викладачі коледжу. 22 березня отримав фінансову підтримку у межах обласної програми, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОВА, студентський проєкт національно-патріотичного спрямування “Історія на часі” ГО “Студія “Бізнес-Простір” (Business Space). Як наголосила голова громадської організації та співавторка проєкту (до молодіжної ініціативи залучена також викладачка Наталія Герговська) Леся Касій, його реалізацію заплановано на серпень у співпраці із навчальними закладами фахової передвищої освіти чотирьох районів Львівщини.
 
Дмитро ЦЕКОТ.

Майстер-клас «Культура приготування та подачі
італійських страв»

    17 березня викладачі Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності “Туризм” та “Готельно-ресторанна справа” Марія ЛАДИЧУК, Оксана КРАВЧЕНКО, Ольга КУЗЬМЕНКО, Наталія ПАЗЮК взяли участь у майстер-класі «Культура приготування та подачі італійських страв» від президента асоціації «Середземноморських шеф-кухарів- Italy» Пауло БРЕШ .
    Захід організовано кафедрою туризму Львівської Політехніки в особі доцентки Ярослави МОСВЯК. Окрім ознайомлення з технологією приготування та подачі традиційних для Італії страв, важливим результатом зустрічі є налагодження співпраці між викладачами Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій та кафедри туризму Національного університету «Львівська Політехніка». Наше майбутнє співробітництво має на меті забезпечити якісну підготовку здобувачів освіти коледжу за спеціальностями «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа».

Фінансова грамотність - інвестиції в майбутнє

    З лютого стартував проєкт «Фінансова грамотність – інвестиції в майбутнє» , що передбачає проведення тематичних тренінгів у школах нашого регіону.
    На сьогодні тренінги проведені:
    – Ралівський опорний заклад загальної середньої освіти ім. Івана Франка, модератори Ольга ВИШАТИЦЬКА, Наталія ВИШАТИЦЬКА;
    – Новокалинівський ліцей, модератор Марія ЛАДИЧУК;
    – ЗЗСО I-II ст с. Рип’яна, с. Грозьово, с. Головецько Стрілківської територіальної громади, модератор Людмила ДУТКО.

    Здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності «Економіка» підготували та провели тренінги:
    – «Основи фінансового планування та заощадження коштів»;
    – «Види фінансових установ».
    Корисною була гра Cash Flow, яка є основою для вивчення суті інвестування. В ході гри учасники проживають своє життя, приймають рішення, керують, продають, вкладають гроші, контактують один з одним.
    Отримані знання допоможуть при виборі професії та плануванні своїх доходів і витрат.

Голова циклової комісії економіки та туризму Марія ЛАДИЧУК

Онлайн-зустріч директора міжнародного центру співпраці Інтер обмін, зі здобувачами освіти за спеціальністю 242«Туризм».

27 лютого 2023 року відбулась онлайн-зустріч директора міжнародного центру співпраці Інтер обмін, Варна Ольгою Василівною зі здобувачами освіти за спеціальністю 242«Туризм». Було висвітлено можливості стажування в Болгарії. В результаті стажування здобувачі освіти отримають практичні навики у сфері обслуговування та вдосконалять знання іноземної мови. Також були вручені сертифікати учасникам минулорічного стажування. Чудова нагода набратись незабутніх вражень і змістовно відпочити!

Кращий економіст

    Інтелектуальний конкурс “Кращий економіст» 1 березня 2023 року у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбувся інтелектуальний конкурс “Кращий економіст”. Голова циклової комісії «Економіки та туризму» Марія ЛАДИЧУК наголосила на важливості професії економіста та затребуваності фахівців на ринку праці.

    Мета проведення заходу – сприяти реалізації фахових знань та навичок, розвиток інтелектуальних здібностей здобувачів освіти коледжу, розширення їхнього світогляду. Запрошені: начальник фінансового управління Самбірської міської ради Раїса САС, начальник відділу підприємництва та інвестиційної діяльності Оксана ФУР, бухгалтер ТОВ “СЕМ Екопак” Оксана КУРДУЛЯН.

    Учасники конкурсу: здобувачі освіти спеціальності 051 «Економіка». Під час заходу кожен здобувач освіти обґрунтував вибір спеціальності, визначився з формою бізнесу, якою займатиметься після закінчення коледжу. Учасники розв’язали ситуаційні та тестові завдання. Успішно пройшли співбесіду з представником підприємства ТзОВ “СЕМ Екопак”. В.о. директора Марія САРАХМАН відзначила переможців грамотами.

    Не обійшлося і без солодких подарунків від представника БФ «Сім’ї Доскіч».

#Дні_ЕНЕРГІЇ_Самбір_2022

    27 -29 жовтня 2022р. викладачі та студенти Самбірського  фахового коледжу економіки та інформаційних технологій  проводили актуальні , змістовні заходи  на тему «Енергозбереження в нашому житті» для учнів 8-9 класів середніх шкіл та ліцеїв міста Самбора.

    Заходи проходили в рамках Європейського тижня сталої енергії під гаслом #Дні_ЕНЕРГІЇ_Самбір_2022 ініційовані  Самбірською міською радою.

    Студенти спеціальності 051 «Економіка» підготували цікаві доповіді на теми: «Енергозбереження. Проблеми сьогодення», «Альтернативні джерела енергії», «Актуальність ефективного використання енергоресурсів».

    Представники  Самбірської міської ради нагородили  переможців вікторини та активних учасників  грамотами та еко-подарунками.

Всесвітній день туризму

   Щорічно 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму та День туризму в Україні. Свято започаткували з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, адже у багатьох країнах світу саме туризм є основною складовою наповнення бюджету. 

    День туризму – професійне свято тих, хто працює у цій сфері, тих, хто намагається професійно забезпечувати наш повноцінний відпочинок та комфорт під час подорожей. 

    В рамках цього свята студенти та викладачі  спеціальності «Туризм» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій Ольга Кузьменко, Людмила Дутко, Оксана Кравченко та Марія Ладичук провели комплекс заходів. До святкування  долучилися учні шкіл Стрілківської територіальної громади та студенти коледжу.

    Були проведені цікаві конкурси та вікторини туристичного спрямування.

Після активних розваг на свіжому повітрі (пакування наплічника, розкладання намету, перетягування канату, стрибків у мішках) гостей та студентів частували кулішом, звареним на вогнищі, трав’яним чаєм та солодощами.

На закінчення свята спеціаліст-екскурсовод Туристично-інформаційного центру м. Самбора Галина Мартинович провела екскурсію-квест «Пізнаємо таємниці Самбора»

Щиро дякуємо начальнику відділу освіти Стрілківської ОТГ Тетяні Голубко, директору школи с. Головецько Івану Гайдуку та головному спеціалісту відділу освіти Стрілківської ОТГ Катерині Соджак за сприянні в організації святкування.

Принагідно вітаємо викладачів та студентів Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій з професійним святом, а також усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок.  Нехай життя буде сповненим цікавими зустрічами, відкриттями та враженнями під час пізнання навколишнього світу!

Міжнародна студентська науково-практична конференція «Безбар’єрний туризм в умовах сьогодення: глобальні виклики для України та світу»

    II International Student Scientific and Practical Conference
«Barrier-free tourism in today’s conditions: global challenges for Ukraine and the world»
 
    10 листопада 2022 року на базі ВСП «Технологічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка» відбулася II Міжнародна студентська науково-практична конференція «Безбар’єрний туризм в умовах сьогодення: глобальні виклики для України та світу» (II International Student Scientific and Practical Conference «Barrier-free tourism in today’s conditions: global challenges for Ukraine and the world»).
 
    Мета проведення цього заходу – залучення студентства та педагогічних колективів закладів освіти до окресленої проблематики, що сприяє розвитку дослідницьких інтересів та розширення професійних компетенцій.
Вже другий рік поспіль здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій долучилися до участі.
За результатами конференції опубліковано електронний збірник тез, серед яких представлені актуальні доповіді наших фахових молодших бакалаврів спеціальностей 242 «Туризм» і 051 «Економіка» Марії Костьов’ят «Особливості трансформації туризму на активне волонтерство», Вікторії Мартикляс «Реалії, проблеми та перспективи розвитку безбар’єрного туризму», Андріани Волошин «Доступність і безбар’єрність як нова суспільна норма» підготовлені під керівництвом викладачів Марії Ладичук, Тетяни Соломчак, Людмили Дутко.
 
    Бажаємо творчої наснаги та нових досягнень! Дякуємо організаторам та учасникам за корисний контент, адже формування безбар’єрного простору є на часі! Тримаємо освітній фронт! Все буде Україна!

Практика як важлива складова підготовки фахівців в галузі туризму

      Туризм і практико-орієнтоване навчання – це неподільні речі в коледжі. Протягом травня студенти 2 курсу спеціальності «Туризм» успішно пройшли практику, не дивлячись на сучасні виклики, пов’язані з пандемією та воєнним станом.

Хоча практика проходила в режимі онлайн, вона була надзвичайно змістовною та цікавою, і сприяла формуванню професійних компетентностей майбутніх  фахівців з туризму.

       Студенти здійснили цілісний комплексний аналіз туристичного бренду міста  через аналітичний і системний опис ознак, які містять неповторні оригінальні характеристики міста та образні уявлення, сприйняття, що дозволяють ідентифікувати це місто серед інших в очах цільових груп.  Студанська молодь вивчали музейну спадщину України та світу, стала активним учасником віртуальних екскурсії на платформі Google Arts & Culture. Під час практики у студентів сформувалися поняття про технології в розвитку музейної справи; розвинулися вміння та навики щодо застосування отриманих знань з основ туризмознавства.                  Студенти самостійно створювали відеоролики про туристичні  об’єкти Украіни; навчились розраховувати  логістичний потенціал,  розміщення розподільчих центрів туристопотоків тощо…

      На захисті студенти представляли презентації, підготовлені під час проходження практики. Найбільш активними були Олена Піхо та Антоніна Беца.

       Щиро дякуємо студентам за креативність та творчий підхід до створення проєктів!!!

Сайд-івент

27 жовтня 2021р., в рамках Днів сталої енергії, за ініціативи міської ради, студенти 2 і 3 курсу спеціальності «Економіка» разом з викладачами комісії «Економіки та туризму» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій організували сайд-івент для учнів міста під назвою: «Зміна європейської енергетичної системи». У доповідях було висвітлено актуальні теми на сьогоднішній день про альтернативні джерела енергії, збереження води та електрики, цікаві факти про енергію, розвиток відновлювальної енергетики та безліч інших питань.

Згодом учнівська молодь по командах змогла прийняти участь у квесті «Знайди енергію», де отримані знання з доповідей змогли застосувати на практиці, відгадуючи загадки та відповідаючи на запитання.

По закінченню маршруту, всі знову зібралися у сесійній залі міської ради та були нагороджені грамотами та подяками за організацію та участь у такому заході.

Студенти та викладачі безмежно раді, що змогли донести корисну інформацію до зростаючого покоління нашого міста, зацікавити їх вивчати непізнане, а при підготовці заходу і самі дізнались багато нового і вражаючого.

Зустріч студентів коледжу із міжнародною компанією INTERNOBMEN

6 грудня 2021р. було проведено онлайн зустріч для студентів  коледжу із міжнародною компанією INTERNOBMEN.

Темою зустрічі була програма  професійного стажування  та проходження практики у Республіці Болгарія.  Це відмінний спосіб не тільки покращити свої знання іноземних мов, а й  чудова можливість отримати безцінний досвід, який безперечно стане в нагоді у  майбутньому професійному житті випускників.

Було надзвичайно цікаво  та корисно отримати інформацію.

Андріївські вечорниці

15.12.2021р. Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших  давніх традицій. Колись в ніч на 13 грудня наші дідусі та бабусі збирались, оповідаючи байки, ворожили на судженого.

В Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій студенти спеціальностей «Економіка» та  «Туризм» на свято  Андрія відтворили дійство вечорниць, згадали цікаві обряди, показали їхню красу, зву колядували… Свято було незабутнім.

Навчальний процес спеціальності "Туризм"

16.11.2021. Студенти II курсу спеціальності «Туризм» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій в рамках вивчення дисципліни «Організація готельного обслуговування» Кравченко О.О. відвідали самбірський готель «Імперіал».

Екскурсія відбулась завдяки сприянню керівника закладу Дейниченка Геннадія Миколайовича, який дуже цікаво та змістовно розповів студентам про специфіку роботи готелю та проблеми, які доводиться вирішувати провінційним закладам розміщення в умовах COVID – 19.

Студенти мали змогу оглянути номерний фонд готелю, ознайомитись з організацією приміщень вестибюльної групи, господарських та складських приміщень

Сподіваємось, що наша співпраця буде продовжуватись в майбутньому і готель стане базою для проведення навчальної і виробничої програми із спеціальності «Туризм»