Економіка акредитація
Виїзне заняття в умовах виробництва ТзОВ «Молокозавод Самбірський» зі здобувачами освіти групи 35-е
14 листопада 2023 року відповідно до програми підготовки фахівців Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій з освітніх компонентів «Фінансовий облік» та «Комп’ютерна бухгалтерія» викладач Надія Шлапак провела виїзне заняття – екскурсію в умовах виробництва ТзОВ «Молокозавод «Самбірський» зі здобувачами освіти групи 35 е спеціальності «Економіка».
Здобувачі освіти ознайомилися з виробництвом продукції, яку тут виготовляють – це близько 15 видів твердих сирів, масло, вершки, а також казеїн, крем-сир «Креміко», який використовують для виготовлення суші і кондитери. Для цього нещодавно створили новий цех із необхідним сучасним технологічним обладнанням. Готові молочні продукти молокозавод реалізує через торгові мережі усієї України. Ознайомилися із основними засобами підприємства. На ТзОВ «Молокозавод «Самбірський» надходить сировина від фермерських та індивідуальних господарств. Виробництво продукції є повністю автоматизованим і комп’ютеризованим (наочно показала начальник виробничого відділу Світлана Волощук).
Варто відмітити високий професійний рівень фахівців економічного та торгівельного відділів (Леся Бережницька-головний економіст, Наталія Лаб’як-начальник торгового відділу), які розказали про роботу відділів. Студентам було цікаво, вони задавали чимало питань, на які отримали змістовні відповіді.
Екскурсію всіх виробничих процесів від приймання сировини до реалізації продукції провела бактеріолог Наталя Курник. Завершили заняття в цеху готової продукції, де була дегустація надзвичайно корисної, смачної та здорової продукції – твердого сиру.
Такі заняття активізують пізнавальну діяльність, формують стійкі професійні інтереси, розвивають творчу ініціативу й мотивують здобувачів освіти до здобуття нових знань та навичок, дають можливість побачити, як теорія поєднується з практикою.
Ми щиро вдячні керівництву ТзОВ «Молокозавод «Самбірський».
III МІЖНАРОДНО ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ «ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ»
📈10 листопада 2023 року викладачі Леся КАСІЙ (як стейкхолдер університету) та Наталія ПАЗЮК (спеціальності – 076 «Підприємництво і торгівля», 051 «Економіка») взяли участь в III МІЖНАРОДНОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ «ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ» на базі Хмельницького Національного університету.
📈Під час конференції були презентовані доповіді: «Практична реалізація проєкту «Підвищення обізнаності студентів міста Самбора у роздільному сортуванні сміття», Наталія Пазюк, та «Можливості проєктування і розвитку регіональних логістичних центрів на Львівщині (сектор агробізнесу), Леся Касій.
📈На конференції були присутні здобувачі освіти коледжу: Олена ПАГУТЯК, Уляна МАЛЕТИЧ та Софія ЦЕБЕНКО. Молодь вчиться працювати, досліджувати та виробляти власні бачення, пропозиції для покращення бізнес-процесів в умовах різноманітних викликів.
✔Дякуємо за запрошення Ользі Іванівні ГОНЧАР – професору Хмельницького національного університету, та всьому викладацькому складу кафедри «Підприємництва, економіки та туризму».
✔Цінуємо співпрацю з вищими навчальними закладами України.
Голова фахової комісії комерційної діяльності Леся КАСІЙ
Заняття з освітньої компоненти «Бухгалтерський облік»
🎓 01.11.2023 р. Здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій, спеціальність “Економіка” (група 25 е), Юля Сивак та Юрій Мартекляс, поділилися своїм захоплюючим досвідом!
📚 Провівши заняття з освітньої компоненти “Бухгалтерський облік”, вони не лише самостійно підготували тему “План рахунків бухгалтерського обліку”, але й професійно пояснювали її здобувачам освіти. 📊
💡 Захоплююче спільне вивчення та розв’язання завдань підняло рівень розуміння даної теми. 🚀
👥 Думка Юлі та Юрія, які проводили заняття: “Відчувши себе на місці викладача, ми зрозуміли, як це важко. Перед кожним заняттям потрібно добре підготуватись і, зрозуміло, донести здобувачам освіти матеріал. Також потрібно мати сталеві нерви, щоб тримати дисципліну в аудиторії. Тому велика повага всім викладачам, які роблять все можливе, щоб навчити нас.”
🙌 Дякуємо нашим студентам за активну участь у навчальному процесі та креативний підхід до оцінювання завдань – оцінювання проходило цукерками. 🍬
👩💼 В.о. директора коледжу – Марія Сарахман,
👩🏫 Викладач “Бухгалтерського обліку” – Надія Шлапак.
Гостьова онлайн-лекція на тему «Український продукт Мастер:Бухгалтерія-можливості та беззаперечні переваги»
27.10.2023р. у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбулася гостьова онлайн-лекція для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 051 «Економіка» (група 35-е) на тему «Український продукт Мастер:Бухгалтерія-можливості та беззаперечні переваги». Провели лекцію спікери компанії MASTER: Вікторія Вембер-бізнес-тренер та Ольга Бондар-менеджер з розвитку партнерської мережі.
Освітня компонента «Комп’ютерна бухгалтерія» вивчає ведення обліку з використанням програми MASTER:БУХГАЛТЕРІЯ(викладач Надія Шлапак).
MASTER:БУХГАЛТЕРІЯ-новий рівень бухгалтерського сервісу, програма, яка розроблена українською компанією для українського ринку, унікальна, зручна у використанні.
Спікери ознайомили здобувачів освіти із новими програмними продуктами компанії MASTER: бюджетні установи; освіта; військові частини; реєстр територіальної громади; бізнес; медицина; агро; елеватор; ЖКГ.
Гостьова лекція директора Департаменту економічної політики ЛОВА Степана Куйбіди для здобувачів фахової передвищої освіти ОПП “Економіка”
Єдиний шлях, який веде до знань – це діяльність.
Бернард Шоу
18 жовтня 2023 року для здобувачів фахової передвищої освіти ОПП “Економіка” відбулася гостьова лекція на тему: “Тенденції розвитку економіки області та її особливості” в межах вивчення освітньої компоненти “Регіональна економіка”. Спікер лекції – директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації, кандидат економічних наук Степан Куйбіда.
Мета лекції – ознайомлення здобувачів освіти з економікою нашого регіону, зі структурою та роботою Департаменту економічної політики Львівської ОВА.
Модератором зустрічі була викладач Тетяна Соломчак. Під час лекції спікер акцентував увагу на завданнях та стратегічних напрямках розвитку економіки області.
“Робота Департаменту економічної політики Львівської ОВА стосується трьох аспектів.
- Заробити гроші – за цей напрям відповідає управління промисловості, підприємництва та інвестицій. “Заробити”в нашому випадку означає “залучити’, наприклад, кошти інвесторів як зовнішніх, так і внутрішніх.
- Спланувати їхнє правильне використання – це завдання управління регіонального розвитку. Планування здійснюється через розробку стратегій розвитку (обласної стратегії та громад) та обласні цільові програми, у яких ми прописуємо механізм розподілу коштів обласного бюджету.
- Проконтролювати використання цих коштів – це напрям роботи управління фінансового аналізу та публічних закупівель. Назва говорить сама за себе, тобто проводить моніторинг закупівель та використання бюджетних коштів”,- розповів Степан Куйбіда.
Зустріч відбулася у формі діалогу, присутні отримали відповіді на поставлені запитання щодо релокованого бізнесу, основних тенденцій соціально-економічного розвитку Львівської області, Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року, залучення в економіку області іноземних інвесторів і ін.
“Вдячний викладачам за професійність та бажання дати здобувачам освіти більше знань, ніж прописано в навчальній програмі. А Вам, здобувачі освіти, хочу віддати належне, адже період Вашого навчання ускладнили спочатку пандемія, а після – повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але, попри все, Ви усміхнені, спраглі до знань і вже точно набагато сильніші духом!” – додав Степан Куйбіда.
На завершення зустрічі спікер розповів про можливість стажування для здобувачів фахової передвищої освіти у Департаменті економічної політики Львівської ОВА.
Учасники зустрічі отримали цінні поради та інсайти щодо того як розвивати свої навички та досягати своїх цілей. Цей захід став чудовою нагодою знайти натхнення для постійного розвитку і самовдосконалення. Подібні заходи сприяють формуванню професійних компетентностей майбутніх економістів.
Щира вдячність Степану Куйбіді за неймовірно надихаючу зустріч та мотивацію до змін!
Важливість професії економіста в сучасних реаліях
Точні розрахунки, планування, прогнозування, контроль економічної діяльності, аналіз фінансової ситуації на підприємствах вимагають від фахових молодших бакалаврів з економіки знань і навичок, які необхідні для професійного встановлення.
День економіста у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій, проведений в жовтні, допоміг виявити у здобувачів освіти не тільки фахові професійні знання, а й вміння комунікувати та презентувати себе перед роботодавцем.
Серед запрошених стейкхолдерів: помічник генерального директора ТзОВ “Cем Екопак” – Тетяна Філіппова, випускники спеціальності “Економіка” 2016-2022 рр: Віталій Маланкевич, Христина Пуцелик, Назарій Кульган. Модераторами були: випускниця 2023 року – Вероніка Строгуш та Юрій Мартикляс (група 25е).
Родзинкою фахового заходу була співбесіда здобувачів освіти з потенційним роботодавцем ТзОВ “Cем Екопак”, діяльність з яким здійснюється на основі договору про співпрацю. Співбесіда з роботодавцем – це досить важливий етап, від рівня підготовки якого залежить успіх майбутнього працевлаштування. За результатами співбесіди здобувачам освіти буде запропоновано роботу на підприємстві.
Здобувачі освіти групи 35е (Німеровська А., Паленчак М., Наконечна В., Гаталевич П., Хилинська Т.) розповіли, чому обрали спеціальність “Економіка”, розв’язали ситуаційні економічні задачі, професійні тести. Свої економічні таланти продемонструвала група 25е .
Голова циклової комісії економіки та туризму Марія Ладичук вручила майбутнім економіста подяки і побажала натхнення й успіхів у професійній справі, спрямованій на розвиток економіки країни!
Фахівець підрозділу сприяння
працевлаштуванню випускників,
Марія ЗАТВАРСЬК
Формування кар’єрних цілей, розуміння своїх можливостей
16.10.2023 року в Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбувся круглий стіл на тему:«Формування кар’єрних цілей, розуміння своїх можливостей» у рамках засідання гуртка «Клуб сучасного бухгалтера», на який запрошено випускників–економістів 2013-2022 років (куратор Надія Шлапак):Христину Козак– бухгалтер Самбірського фахового медичного коледжу; Марту Возняк–бухгалтер ФОП Зубрицький М.провайдер інтернет ЛІМНЕТ;Марію Волошин–бухгалтер Самбірської птахофабрики;Мар’яну Дику–спеціаліст з фінансової звітності ТзОВ «Інтелліас»; Назара Кульгана–бухгалтер 2-ї категорії фінансово–економічної служби в/ч;Віталія Пахолка–провідний економіст відділу обслуговування середнього бізнесу Укргазбанку;Віталія Маланкевича– молодший економіст АТ«Концерн Галнафтогаз»;Юлію Мудру-аналітик з питань фінансово-економічної безпеки Компанії–Pricewaterhouse Coopers (PwC); Христину Більо–економіст фінансової роботи Самбірської квартирно–експлуатаційної частини(району); Антоніну Ясінську–бухгалтер з реалізації ПДВ та транспортних перевезеннях Компанія Strans Головного офісу по Україні .
Через свою зайнятість не всі мали змогу бути присутніми в коледжі, тому частина з них провела зустріч онлайн. Кожен поділився своїм досвідом роботи та акцентував увагу на важливості здобуття освіти, наполегливості та використанні знань і навичок , які були отримані в рідному коледжі. Бо саме коледж дав поштовх до їх кар’єрного росту.
Гостьова онлайн-лекція з нагоди Всесвітнього дня економіста
12 жовтня відзначають Всесвітній день економіста та День економіста в Україні. Економіка – це одночасно наука і мистецтво! Роль економістів дуже важлива для повоєнного відновлення України і недарма Дж.М.Кейнс наголошував, що економіст має володіти величезними об’ємами знань з найрізноманітніших областей та одночасно бути математиком, істориком і філософом.
З цієї нагоди аспірант Національного університету “Львівська політехніка” Богдан Турчин в межах освітніх компонент “Регіональна економіка” та “Економіка підприємств сфери обслуговування” провів онлайн-лекцію для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальностей 051 ‘Економіка” (груп 25е і 35е) і 242 “Туризм і рекреація” (груп 21т і 27т).
Мета онлайн-лекції – ознайомлення здобувачів освіти з особливостями становлення і розвитку сучасних міст у контексті децентралізації.
Модераторкою онлайн-зустрічі була викладач Тетяна Соломчак, яка привітала з професійним святом викладачів циклової комісії економіки та туризму і здобувачів освіти спеціальності 051 “Економіка” і побажала щоб у житті завжди спостерігалося економічне, професійне і особистісне зростання!
Під час лекції на тему: “Проблематика і тенденції розвитку сучасних міст: децентралізація як основа для повоєнного відновлення України” було висвітлено проблеми сучасних міст та альтернативні урбаністичні концепції, які покликані сприяти їхньому усуненню; основні риси 15-хвилинного міста та наведено приклади імплементації даної ідеї. Частина лекції була присвячена явищу партисипації, зокрема, ініціативі «Вуличні рухи» та “Bikes for Ukraine”. Також Богдан Турчин розповів про індикатори сталого розвитку міст і громад України та ключові перешкоди для розвитку українських міст у контексті децентралізації. Наприкінці лекції було визначено ключові принципи відбудови наших міст і можливі джерела для їх забезпечення.
Лекція викликала зацікавлення присутніх здобувачів освіти, що засвідчило її актуальність та інноваційність. Щира вдячність аспіранту Національного університету “Львівська політехніка” Богдану Турчину за цікавий контент, який був представлений молодому поколінню економістів і побажання нових креативних ідей і наукових звершень, успіхів і натхнення!
Вдячні здобувачам освіти спеціальностей 242 “Туризм і рекреація” Тетяні Карпінець (група 21т) і 141 ‘Інженерія програмного забезпечення” Софії Черних (група 13п), Тетяні Кархут, Ярині Костяк і Андріані Мацан (група 26п) за чудові привітання і стіннівки “З Днем економіста”, осінні декори і композиції з листя та іншого природного матеріалу своїми руками.
Відбудуємо економіку України разом!
Підсумковий день проєкту “Технологічна академія – концепція, створення, продукт”
Сьогодні відбулася підсумкова конференція за участі партнерів проєкту, учнів та вчителів шкіл Нової Солі, представників місцевої влади, батьків, української меншини та ЗМІ.
Під час конференції ми представили наслідки нашої проєктної діяльності – результати. Окремими секціями були представлені: прототип мобільного робота разом з програмним забезпеченням, інтерактивна дидактична гра разом з дизайном та документом про ринкову стратегію мобільного робота, фільм, що показує нашу проєктну діяльність за останні кілька днів. Ми також представили попередні результати оцінювання.
У другій половині дня відбулася спільна оглядова екскурсія містом – Парк гномів, Фізичний парк, спортивний зал. Українська молодь також мала змогу зробити останні покупки перед поверненням додому.
Увечері був час для відпочинку – дискотека. Ми дуже задоволені собою; наполеглива праця останніх кількох днів принесла відчутні результати у вигляді реалізованих результатів проекту, а також особистого ставлення студентів, наприклад, відповідальність за завдання, вміння працювати в групі, працювати під тиском часу.
Атестація здобувачів освіти спеціальності 051 «Економіка»
22-23 червня у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбулася атестація здобувачів освіти у формі кваліфікаційного іспиту спеціальності 051 «Економіка».
Голова екзаменаційної комісії Андрій ТЕРЕБУХ, доктор економічних наук, професор кафедри туризму, завідувач кафедри туризму Національного університету «Львівська політехінка», відзначив високий рівень знань випускників, привітав із завершенням навчання у коледжі та побажав успіхів у професійній діяльності та подальшому навчанні.
Усі здобувачі освіти спеціальності 051 «Економіка» успішно склали кваліфікаційний екзамен. Особливо відзначилися Денис ЛАДИЧУК, Роксолана КОЗЯК, Володимир СЕМЕНКІВ, Вероніка СТРОГУШ та Вікторія МАРТИКЛЯС.
Вітаємо випускників спеціальності 051 «Економіка» з успішним складанням кваліфікаційного іспиту. Удачі, натхнення і сил для нових звершень, любі випусники!
Урок-екскурсія: “Організація виробничого процесу та його обслуговування”
Здобувачі освіти групи 25е побували на екскурсії на підприємстві ТОВ “Самбо-Р” де ознайомилися з усіма елементами виробничого процесу, побачили всі етапи технологічного процесу з виготовлення готової продукції.
Керівник підприємства Світлана ШЕВЧИК підкреслила значення правильної організації виробничого процесу для ефективної діяльності підприємства , для досягнення прибутку.
Менеджер з продажів акцентувала увагу на необхідності застосування високоякісних предметів праці для отримання якісного кінцевого продукту.
Викладач Вишатицька Н.В.
Засідання студентського гуртка «Економіст».
13 червня 2023 року відбулося засідання студентського гуртка «Економіст» на тему: «Відновлення України та її регіонів» під керівництвом викладачки Тетяни СОЛОМЧАК.
Метою обговорення були актуальні проблеми відновлення України та її регіонів в умовах воєнного часу та періоду повоєнного відновлення економіки України та її регіонів.
На черговому засіданні гуртка здобувачі фахової передвищої освіти 2 курсу спеціальності 051 “Економіка” Адріана НІМЕРОВСЬКА, Вікторія НАКОНЕЧНА, Петро ГАТАЛЕВИЧ і Анна ВОРОНЧАК представили цікаві та змістовні доповіді на основі регіональних досліджень економіки Тернопільської, Львівської, Закарпатської та Вінницької областей. Аналіз економічного стану окремих регіонів України свідчить про наявність відмінностей у розвитку областей, що визначаються сукупністю природно-географічних, економічних, історичних та інших чинників. Нові можливості економічного розвитку різних регіонів нашої держави дає оновлений закон «Про засади державної регіональної політики».
Засідання гуртка відбулось в приємній атмосфері спілкування та обміну думками майбутніх фахівців щодо викликів, спричинених війною у різних сферах життя українців та як вони впливають на розвиток регіонів. Керівник студентського гуртка викладачка Тетяна Соломчак відзначила високий рівень доповідей, підготовлених гуртківцями.
Проведений захід демонструє освітній потенціал нашої творчої молоді, вчить бути небайдужими до долі України та сприяє формуванню професійних компетентностей майбутніх економістів.
Участь стейкхолдерів в освітньому процесі
Фаховий молодший бакалавр з економіки повинен в результаті навчання набути спеціальних компетенцій, в тому числі здатність планувати діяльність суб’єктів господарювання в умовах мінливого середовища. При вивченні теми «Система планування на підприємстві» з освітньої компоненти «Економіка підприємства» (викладач Вишатицька Н. В.) на заняття була запрошена начальник відділу економічного розвитку, питань торгівлі, інвестицій Ралівської територіальної громади Кульчицька О. В. Вона ознайомила здобувачів освіти з розробкою стратегії Ралівської територіальної громади. Пояснення Оксани Василівни супроводжувалося презентацією, яка наочно, покроково презентувала всі аспекти розвитку громади в перспективі.
Здобувачі освіти усвідомили значущість матеріалу, які вони вивчають з освітньої компоненти «Економіка підприємства» для подальшого застосування в практичній діяльності.
Захист курсових робіт з освітньої компоненти «Економіка підприємства» група 25е ОПП «Економіка»
Формування фахової компетентності – це вимога сьогодення. Компетентність – це здатність фахового молодшого бакалавра до сприйняття інновацій, розвитку їх креативного мислення, бажання постійно самовдосконалюватися.
Виконання курсової роботи – це той вид практичного навчання, який презентує вміння здобувача освіти систематизувати, узагальнювати теоретичні знання, здатність працювати творчо, характеризує їх самостійність, обізнаність, компетентність.
Захист курсових робіт з освітньої компоненти «Економіка підприємства» група 25е ОПП «Економіка» – керівник Вишатицька Н. В. відбувався 16-18 травня. Захист цієї курсової роботи показав, що здобувачі освіти набули навичок обчислення основних техніко-економічних показників діяльності умовного підприємства, володіють економічною термінологією. Був проведений відкритий захист курсових робіт. Свої роботи на ньому презентували Вікторія Наконечна (тема «Бізнес планування: функції, зміст та особливості здійснення»), Андріана Німеровська (тема «Економічна сутність, класифікація та структура інвестицій»), Тетяна Хилинська (тема «Економічне значення обов’язкової та добровільної сертифікації»). Захист супроводжувався комп’ютерними презентаціями. На захисті була присутня начальник відділу економічного розвитку, питань торгівлі, інвестицій Ралівської територіальної громади Кульчицька О. В.
Захист курсових робіт здобувачами фахової передвищої освіти спеціальності 051 "Економіка"
Важливою складовою професійної підготовки майбутніх фахівців є дослідницько-пошукова робота, яка дозволяє реалізувати на практиці знання та навички, набуті під час вивчення освітніх компонентів. Одним із способів реалізації дослідницької роботи є написання курсових робіт.
В останній тиждень березня в коледжі відбувся захист курсових робіт здобувачами фахової передвищої освіти за спеціальністю “Економіка” з освітньої компоненти “Планування та організація діяльності підприємств”. В роботах випускники показали своє вміння працювати з нормативними документами підбирати та аналізувати цифрові данні, аналізувати процеси, які відбуваються на конкретному підприємстві, оцінювати його фінансовий стан та знаходити шляхи покращення діяльності досліджуваного підприємства.
Під час захисту здобувачі освіти продемонстрували розуміння основних економічних понять та процесів, вміння визначати можливі проблеми та розробляти шляхи їх вирішення.
Голова циклової комісії економіки та туризму
Марія ЛАДИЧУК
Фінансова грамотність - інвестиції в майбутнє
З лютого стартував проєкт «Фінансова грамотність – інвестиції в майбутнє» , що передбачає проведення тематичних тренінгів у школах нашого регіону.
На сьогодні тренінги проведені:
– Ралівський опорний заклад загальної середньої освіти ім. Івана Франка, модератори Ольга ВИШАТИЦЬКА, Наталія ВИШАТИЦЬКА;
– Новокалинівський ліцей, модератор Марія ЛАДИЧУК;
– ЗЗСО I-II ст с. Рип’яна, с. Грозьово, с. Головецько Стрілківської територіальної громади, модератор Людмила ДУТКО.
Здобувачі освіти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій спеціальності «Економіка» підготували та провели тренінги:
– «Основи фінансового планування та заощадження коштів»;
– «Види фінансових установ».
Корисною була гра Cash Flow, яка є основою для вивчення суті інвестування. В ході гри учасники проживають своє життя, приймають рішення, керують, продають, вкладають гроші, контактують один з одним.
Отримані знання допоможуть при виборі професії та плануванні своїх доходів і витрат.
Голова циклової комісії економіки та туризму Марія ЛАДИЧУК
Кращий економіст
Інтелектуальний конкурс “Кращий економіст» 1 березня 2023 року у Самбірському фаховому коледжі економіки та інформаційних технологій відбувся інтелектуальний конкурс “Кращий економіст”. Голова циклової комісії «Економіки та туризму» Марія ЛАДИЧУК наголосила на важливості професії економіста та затребуваності фахівців на ринку праці.
Мета проведення заходу – сприяти реалізації фахових знань та навичок, розвиток інтелектуальних здібностей здобувачів освіти коледжу, розширення їхнього світогляду. Запрошені: начальник фінансового управління Самбірської міської ради Раїса САС, начальник відділу підприємництва та інвестиційної діяльності Оксана ФУР, бухгалтер ТОВ “СЕМ Екопак” Оксана КУРДУЛЯН.
Учасники конкурсу: здобувачі освіти спеціальності 051 «Економіка». Під час заходу кожен здобувач освіти обґрунтував вибір спеціальності, визначився з формою бізнесу, якою займатиметься після закінчення коледжу. Учасники розв’язали ситуаційні та тестові завдання. Успішно пройшли співбесіду з представником підприємства ТзОВ “СЕМ Екопак”. В.о. директора Марія САРАХМАН відзначила переможців грамотами.
Не обійшлося і без солодких подарунків від представника БФ «Сім’ї Доскіч».
#Дні_ЕНЕРГІЇ_Самбір_2022
27 -29 жовтня 2022р. викладачі та студенти Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій проводили актуальні , змістовні заходи на тему «Енергозбереження в нашому житті» для учнів 8-9 класів середніх шкіл та ліцеїв міста Самбора.
Заходи проходили в рамках Європейського тижня сталої енергії під гаслом #Дні_ЕНЕРГІЇ_Самбір_2022 ініційовані Самбірською міською радою.
Студенти спеціальності 051 «Економіка» підготували цікаві доповіді на теми: «Енергозбереження. Проблеми сьогодення», «Альтернативні джерела енергії», «Актуальність ефективного використання енергоресурсів».
Представники Самбірської міської ради нагородили переможців вікторини та активних учасників грамотами та еко-подарунками.
Сайд-івент
27 жовтня 2021р., в рамках Днів сталої енергії, за ініціативи міської ради, студенти 2 і 3 курсу спеціальності «Економіка» разом з викладачами комісії «Економіки та туризму» Самбірського фахового коледжу економіки та інформаційних технологій організували сайд-івент для учнів міста під назвою: «Зміна європейської енергетичної системи». У доповідях було висвітлено актуальні теми на сьогоднішній день про альтернативні джерела енергії, збереження води та електрики, цікаві факти про енергію, розвиток відновлювальної енергетики та безліч інших питань.
Згодом учнівська молодь по командах змогла прийняти участь у квесті «Знайди енергію», де отримані знання з доповідей змогли застосувати на практиці, відгадуючи загадки та відповідаючи на запитання.
По закінченню маршруту, всі знову зібралися у сесійній залі міської ради та були нагороджені грамотами та подяками за організацію та участь у такому заході.
Студенти та викладачі безмежно раді, що змогли донести корисну інформацію до зростаючого покоління нашого міста, зацікавити їх вивчати непізнане, а при підготовці заходу і самі дізнались багато нового і вражаючого.