Безпечний інтернет
Можливості Інтернету безмежні. Його ресурси зростають з кожним днем, постійно з’являються нові сайти і величезна кількість інформації. На сьогоднішній день за допомогою Інтернету можна виконувати більшість операцій необхідних у повсякденному житті.
В даний час інтернет використовують більше 2,5 млрд осіб і ця кількість постійно зростає. До всесвітньої мережі вже підключено більшість розвинених держав, а можливості супутникового зв’язку показують, що у найближчому майбутньому інтернет буде проведений навіть у важкодоступні регіони. У світі, де глобалізація виходить на перші позиції в економічних, соціальних і політичних відносинах, неможливо уявити собі життя без цього універсального засобу зв’язку.
Можливості Інтернету унікальні, проте він може мати і негативний вплив на користувача. Тому за ініціативою Європейських некомерційних організацій European School.Net та Insafe Захід затверджено День безпечного інтернету (анг. Safen Internet Day), який у 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого. Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
Цей день в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. У 2012 році в Україні організовано Національний комітет Дня безпечного Інтернету
Після п’яти років роботи було засновано Центр кращого Інтернету у 2017 році, для того, щоб щодня просувати безпечне використання цифрових технологій, розвиток та підтримку інформаційно-цифрового суспільства, просувати культуру та безпеку користування мережею Інтернет.
З цього часу дані організації закликають молодь до участі у проведенні заходів щодо поширення безпечного Інтернету.
Рада Європи та ЄвроСоюз розробили спеціальну програму для зміцнення інформаційного суспільства в Україні в якій запропонували інформаційні ролики та пам’ятки для безпечного використання Інтернет ресурсів.